Přejít na obsah

Jaký motorový olej pro OII 1.9 TDI PD 77 kW


lišák

Doporučené příspěvky

Klidně ho tam necham dýl, můžu ho tam nechat třeba do 220tkm, to už se uvidí jak to bude vypadat po sundani vany... A taky v jakým stavu bude turbo, jestli tam z něho nenalital nějakej bordel a tak. No pokud to bude špatný tak bych to samozřejmě proplachnul na pár set km něčím levnějším. Pokud Ok naliju tam hned Millers.

Editováno: , autor: jirka mz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím můžu se zeptat co by jste mi doporučily za olej?Mam motor 1.9TDI PD 77kw BXE bez dpf.Teď by tam měl být olej 5w30 LL dle normy VW 506 01 , VW507 00 ale nevím to přesně protože auto nemam tak dlouho.Chtěl bych kvalitní olej na 15tkm přesně pro můj motor ale aby to nebyl LL protože jsem slyšel že to nejsou moc dobré oleje a hlavně já 30tkm ročně nenajezdím stačí mi vážně na těch 15tkm nebo jej měnit po roce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych ti doporučil olej viskozity 5w-40. Značku si zvol sám vše se odvíjí od ceny, kterou je ochoten člověk zaplatit za olej. Firemní normu ti již vypsal Libero.

Děkuji za informaci takže můžu v pohodě přejít z 5w30 na 5w40?Jaký jen tam rozdíl ve viskozitě?Cenu moc neřeším hlavně aby to bylo lahoda pro motor protože ten to pak umí vrátit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.700Kc za Millers olej 5l ? Dakujem pekne... 

lepsia volba je kupovat olej za normalnu cenu 700-800Kc 5l a menit ho castejsie 10tkm / 1rok  (castejsia vymena oleja motor precisti)

 

JasonB29 pre TDI PD bez dpf je olej Valvoline Durablend Diesel 5W-40 dobra volba  ACEA B3/B4 (bez C3) VW 505 01

 

15tkm je ale na olej 5W-40 uz dost, hlavne ak jazdis kratke trasy, ideal pre 5W-40 je 10tkm / 1rok

a ak si kupil auto v ktorom sa menil mot. olej po 30tkm tak urob prvu vymenu oleja po cca 5tkm a dalsie uz po 10tkm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak co je tedy pro motor lepsi?? :-D

jj ten olej Valvoline durablend 5W-40 jsem psal nahoře a dával i odkaz

Olej v mem autě byl měněn 25.3.2015 při 175 936km byl použit olej pro intervali QG1 tzn asi 5W30 LongLife

Ted je 7.2. 2016 a auto má najeto 181 762 snažím se s autem nejezdit jen krátké trasy (většinou po městě nebo do práce 5km se snažím jezdit přítelkyni fokusem v benzínu) tak mi prosím řekněte kdy mam vyměnit olej a jakej?Já měl takovou představu že by to mohlo vydržet do léta aniž bych nějak uškodil motoru protože chci rovnou vyměnit šály a šrouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnit to budeš jistě z důvodu, že tyto motory mají problém s ojničními šrouby. :kol-28: Ale to jsem odbočil. Myslím, že do léta to vydrží úplně v pohodě a pak se to může udělat najednou. Navíc bude to malinko lepší, protože ti rovnou vyčistí i olejovou vanu. Mimochodem bych udělal i engine flush, aby to bylo vyčištěný pinklich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani zdravim

Prosim Vas.Vim ze to tu uz bylo ale chcu sa optat.

Mam octu ll, 1.9 Tdi 2007 kod Bxe 4×4

Interval vymeny QG1 teda premenlivy.

Olej 5W 30 Castrol LL edge

Mam na tom 411tis.km

Turbo este puvodni.

Chcu sa optat.

Mohu vymenit olej 5w30 za 5w40 popr 10w40

Kdosi mi rikal ze mi ztichne motor trochu.

A musim motor pri prechode na 5w40 preplachovat?a je lepsi olej menit jak doted nebo ho nastavit na 15 000/1rok.

Najezdim 50km tam i zpet(jizda 25km)cca 1100km/mesic

Predsa ma uz neco najeto a tak se ptam.

Pomohu motoru a ulahodim mu.

Dekuji moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přechod na interval OG2 čili 15tis/rok dle toho co nastane dřív by mělo být samozřejmostí, tedy pokus své vozidlo máš rád. :kol-47:  Pokud budeš přecházet z 5W-30 na 5W40 tak žádný proplach motoru dělat nemusíš. 10w-40 bych do tvého motoru nedoporučoval. Důležitá je firemní norma co musíš dodržet a to pro interval OG2 je VW505.01. Pokud ale budeš přecházet na velmi kvalitní olej, který je hodně naaditivovaný tak bych proplach motoru doporučil. Stačí k tomu TOTO. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...