Přejít na obsah

Halogenová x xenonová x náhražky xenonu


jirka1022

Doporučené příspěvky

Používám PHILIPS X-treme Power 12V 55W H7+80%svítivost.Už když jsem vyměnil jednu tak byl rozdíl vidět.Svítí opravdu o něco lépe.Na zadek si asi nesedneš,ale jsem spokojený.První sada odešla asi po 11ti měsících.Jedna a po 14ti dnech druhá.Skoro přesně načasováno.Jezdím denně,město,asi 6-8 startů,cena-829kč/sada

Díky za názor, nad těmito jsem taky uvažoval. Omrknu je v krámě a zkusim ještě zjistit nějaký info ale díky za tvoji reakci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych se bál nějakého jakoxenonu bez regulace a homologace. Představte si havárii kde budou zranění (nedejbože ještě hůř) nebude to vaše vina až do okamžiku kdy si viník vezme právníka a u soudu předloží že byl oslněn protože ho oslnily vaše nehomogolované jakoxenony... Otočí se to celé proti vám, a může vás čekat bolestné a náhrada za ztátu uplatněnní a sirotčí důchod a vaše pojišťovna se ráda vyzuje z toho roky plati tučné částky.... stejně jako kdy by vám naměřili alkohol....

Občas lecos může být jinak než se jeví... před mnoha lety kámoš na horách dostal smyk a zůstal stát napříč silnicí - jel pomalu, nic se nestalo, jenom prostě zašpéroval cestu.... tem co jel za ním, to neubrzdil a buchnul do něj.... Závěr policajtů - kámoš dostal 200kč (197?) za nezvládnutí námrazy a to bylo všechno protože jinak nic nezpůsobil... Ten co jel za nim a bouchnul to do něj se mohl posr... protože byl označen za viníka nehody, dostal 2000kč, neměl to pojištěný takže si opravu platil.... kámošova škoda šla z jeho povinýho takže přišel o bonus... Zdůvodnení poliajtů : nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a nedokázal zastavit před neočekávanou překážkou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
já bych ty co mají HID sady postřílel a posbíral techničáky.. na silnici to nemá co dělat!!!!!!!!!!!!!!! a co takhle ostřikovače a automatická nivelace chytráku!!! já jsem xenony dodělával, ale tak jak to má být se vším co k tomu patří a sám.......

Ahoj, řeším teď podobný problém, mám na autě halogeny a chtěl bych tam xenony, koupil jsem origo škodovácký, ale pořád je to bez automatu a to myslím není úplně košér. Je možný to za nějakou rozumnou cenu dodělat, abych je mohl oficiálně přihlásit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak záleží na tom, kde je máš.. pokud je máš v potkávačkách tak ti odejdou brzo.. ale to píšou přímo na stránkách výrobce, že svítivost je na úkor životnosti.. já je mám jen na dálce a musím říct, že oproti těm noname je to sakra poznat.. na potkávačkách mám ty all@day nebo tak nějak.. sice mají o trošku menší svítivost než obyč H7,ale jendak já moc v noci nejdezím a navíc i v noci to stačí..

kdyz jedeš po dálnici, stejně nemůžeš dálku požívat a chodce ani cyklistu tam nenajdeš abys ho sestrelil ze bys ho nevidel..(snad nemám tak idealizované mínění a lidi po té dálnic fakt nechodí pěšky:) ) a když jedeš po okresce tak většinou svítím dálkou a přes obec, kde je většinou pouliční osvětlení tak je ti jedno esli más v potkávačkách nightbreaker nebo obyč, protože to světlo ti to stejně rozmělní. takže já používám tuhle kombinaci a jsem spokojeny :)

pokud vím tak životnost nightbreakerů udávaná výrobcem je kolem 200h a tech all@day kolem 1000h. Pokud víš kde to koupit tak se ti asi oplatí koupit dvakrát nightbreakera než jedenkrát phillips..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neskúšal niekto dať HID do diaľkových svetiel? Tlmené mám natáčací Xenón, tak je pri tom to diaľkové halogénové svetlo dosť slabé. Chcelo by to tiež Xenón, keď už Škoda tak šetrila a do OII nedali bixenón.

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ja sem prosel zmenou z obyc na projektor.

Razantni zmena byla uz NB+ v potkavackach a dalkach v klasickem halogenu, v cocce je to jeste lepsi. Bezne se mi behem dne stava, ze vidim osvetlenou reflexni vrstvu na dopravnich znackach. Svetlo je ostrejsi, jako by dva zaostrene kuzele, obyc halegen byla takova smouha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...