Přejít na obsah

montáž xenonu


Jancák Petr

Doporučené příspěvky

Asi sis koupil hid xenony místo halogenk že?zapojení je lehké.Jinak zkušenost je že bych těmto hidkařum nejraděj nakopal do prdele že někteří ani nenastavěj sklon :aggressive:

Já jsem na to taky alergickej, občas jim tam pustim dálkový. Nechápu jak s tím můžou dostat STK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš HID, tak je instalace opravdu jednoduchá. Jinak jsem zastáncem předešlého názoru, člověk by oslep.

Na druhou stránku nechápu, jak někdo mohl vypustit na silnice Fábie. Je to kolikrát horší než všechny HID. Když nějakou potkam , tak bych mu nejradši vymlátil světla :angry:

Editováno: , autor: BudaShadow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Vick

... a co? Pokud ho nechaj za pár stováků odjet, tak je to o ničem... Frajer by měl na fleku demontaovat HID a nemáš žárovky? nesedí ti elktrika?... vodchod... po svejch nevodjedeš... zavolej si odtahovčičku, což je za ranec, plus pokutička, nějaký bodík do hajzlu a to už by mělo vejšku. Na tyhle šmejdey sem taky těžce alegorickej. Jeětlastli chci vypadt jako frajer, tak at si na daný auto prostě koupim tovární xenon světlomety a instrumentaci kolem. Stojí to balík, ale ne jen tak pro nic za nic... Debil, kterej si to nabastli do světel je jednak chorej už v tom, že musí nutně sám na silnicích vidět, co takový světla dokážou ve tmě s očima protijedoucích řidičů, druhak prostě pro to, že je mu fuckjestli ho za to někdo vopere, nebo ne. Když mam svuj den, tak to taky řešim dálkovejma do xichtu a že to ze supu šajní, páč má bixenony a ještě k tomu H3 na dálky. Takhle dojebaný je zhruba každý padesátý auto a dokud se šmejdi za volantem tehle hustokchár budou jen tlemit do držky vostatním, páč kodo jim co může, tak máme asi smoolu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aky ste muuudry ohladom HID.Mali ste to uz niekto v aute? Je jedna vec ked si to tam drbko namontuje a svieti mu to do nebes. Ale napr ja som isiel normalne do servisu a dal si to nastavit podla regloskopu. Takze je to v takej vyske ako halogen len mi to 1000% lepsie vykresluje vsetko reflexne a ovela lepsie vidim. Takze miesto kopu mudrych reci by ste si najprv mali zistit fakty. A ci tam mas osterkovac alebo nie je uplne jedno lebo ten ak mas naozaj spinave svetla je ti hovno platny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aky ste muuudry ohladom HID.Mali ste to uz niekto v aute? Je jedna vec ked si to tam drbko namontuje a svieti mu to do nebes. Ale napr ja som isiel normalne do servisu a dal si to nastavit podla regloskopu. Takze je to v takej vyske ako halogen len mi to 1000% lepsie vykresluje vsetko reflexne a ovela lepsie vidim. Takze miesto kopu mudrych reci by ste si najprv mali zistit fakty. A ci tam mas osterkovac alebo nie je uplne jedno lebo ten ak mas naozaj spinave svetla je ti hovno platny.

Kamaráde já se tu nepřu jestli ti ostřikovač pomůže očistit světlo nebo ne a už vůbec jsem zde nenapsal nic proti tomu když někdo má HID.Jen jsem napsal že to u nás poldové stavějí toť vše.

Jinak souhlasím s Hicsem,že pokud to svítí mi do ksichtu tak mu to vrátím,ale jinak mi to je ukradené jestli to někdo má a nebo ne.Je to věc každého jednotlivce.

Takže pokud tě vytočil můj příspěvek,tak si ho nejdříve přečti ještě jednou a pořádně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počitám, že Putina proprudil asi můj komentář... vono nepude o ostřikovače, ale spíš o to, že všechny tovární xenonové světlomety mají tzv. niveaci. Je to automatické řízení sklonu světlometu v závislosti na zatížení náprav a regulace je opravdu svižná, takže koriguje i zhoupnutí auta při přidání plynu, to nemluvim o korekci při zatížených zadních sedačkách, nebo kufru... Modrým je již jistě jasné (Putinovi snad také), že pokud proti tobě vyrazí frajer s dobastleným HID bez niveace (a těch je absolutní většina) a má na zadních sedačkách dva Paroubky (lépe v kufru s izolačkou přez tlamu) a hamtne na plyn, tak to schytá protijedoucí nebožák xenonem přímo do tlamy... proto jsem prudil. A nechci se s Putinem hádat, ale vsadim se vo pěknej ranec, že ta firma, která mu HID nakrásně instalovala se na nějakou niveaci z vejšky vysralla... Nicméně - budiž ti chlapče útěchou, že např v Litvě si vypatlanci montujou HID i do mlhovek. to k nám zatim nedorazilo ale tahle moda se šíří stejně rychle, jako pigflue a stejně tak nezná hranic, takže čípak nás ještě naši iluminátoři překvapí???... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aky ste muuudry ohladom HID.Mali ste to uz niekto v aute? Je jedna vec ked si to tam drbko namontuje a svieti mu to do nebes. Ale napr ja som isiel normalne do servisu a dal si to nastavit podla regloskopu. Takze je to v takej vyske ako halogen len mi to 1000% lepsie vykresluje vsetko reflexne a ovela lepsie vidim. Takze miesto kopu mudrych reci by ste si najprv mali zistit fakty. A ci tam mas osterkovac alebo nie je uplne jedno lebo ten ak mas naozaj spinave svetla je ti hovno platny.

Můžeš to mít seřízený jak chceš,ale stejně to je na hovno,protože světla na halogeny i když jsou čirý musí udělat lom světla. O ten lom se stará na Třeba H7 plechová krytka nad vláknem + je zabarvená špička. Ty kreténský HID mají obyč výbojky bez stínění,takže to žádný lom neudělá a proto to svítí jak blázen všude okolo celým světlem,jelikož to světlo není ničím tlumený.!!! Origo xenony mají čočky a za ní je právě clonítko. Kdyby dělali Ty Hid s výbojkama typu D2R tak to nebude taková prasečina,protože tyhle výbojky byli dřív používaný ve světlech bez čočky,ale tam ta výbojka má právě barvou odcloněný vršek,aby to dělalo lom světla,což tyhle HID nemá ani jedna,a to nechápu,když každýmu musí bejt jasný že to prasata budou cpát do obyč světel.. Souhlasím s ostatníma,dálky dávám taky a ty lidi mají kliku že nejsem policajtem,bo by nezažili ten šrumec. :kol-143::palec2::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsak se delaji HIDky bixenony v cocce...

edit: naprtoto, to si myslim ze by mohlo jit seridit. a nivelaci mas na komecko. a treba na OI nivelace na zhoupnuti moc rychle nereaguje, takze pokud clovek neni lama a obcas pomota tim koleckem kdyz ma neco v kufru tak proc ne...

Editováno: , autor: Kubiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš to mít seřízený jak chceš,ale stejně to je na hovno,protože světla na halogeny i když jsou čirý musí udělat lom světla. O ten lom se stará na Třeba H7 plechová krytka nad vláknem + je zabarvená špička. Ty kreténský HID mají obyč výbojky bez stínění,takže to žádný lom neudělá a proto to svítí jak blázen všude okolo celým světlem,jelikož to světlo není ničím tlumený.!!! Origo xenony mají čočky a za ní je právě clonítko. Kdyby dělali Ty Hid s výbojkama typu D2R tak to nebude taková prasečina,protože tyhle výbojky byli dřív používaný ve světlech bez čočky,ale tam ta výbojka má právě barvou odcloněný vršek,aby to dělalo lom světla,což tyhle HID nemá ani jedna,a to nechápu,když každýmu musí bejt jasný že to prasata budou cpát do obyč světel.. Souhlasím s ostatníma,dálky dávám taky a ty lidi mají kliku že nejsem policajtem,bo by nezažili ten šrumec. :kol-143::palec2::smich:

Pěkně napsaný :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsak se delaji HIDky bixenony v cocce...

edit: naprtoto, to si myslim ze by mohlo jit seridit. a nivelaci mas na komecko. a treba na OI nivelace na zhoupnuti moc rychle nereaguje, takze pokud clovek neni lama a obcas pomota tim koleckem kdyz ma neco v kufru tak proc ne...

Víš co se říká,myslet znamená ho* *o vědět tak nemysli. Asi jsi nikdy neseřizoval světla s HId,pak bys věděl,že seřídit to v podstatě nejde,pokud to není v čočce a není tam lom,podle kterýho to seřídíš. Pak jsem nepochopil co myslíš tím že se dělají HID i s bixenonama,to že jako budeš rvát do světel čočky nebo jak? Ještě by to mohlo fungovat možná v případě H4 kde je clonítko,ale kolik takových aut je a navíc tyhle světla se nevyráběli nikdy jako čirý. Každej to cpe místo H7 a nedej bože když to je ve starejch světlech kde se o lom stará ještě přední sklo,to je pak pěknej ůlet. Tak se mě zdá,že sám máš asi takovou nějakou prasečinu v autě...

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsak se delaji HIDky bixenony v cocce...

edit: naprtoto, to si myslim ze by mohlo jit seridit. a nivelaci mas na komecko. a treba na OI nivelace na zhoupnuti moc rychle nereaguje, takze pokud clovek neni lama a obcas pomota tim koleckem kdyz ma neco v kufru tak proc ne...

Víš co se říká,myslet znamená ho* *o vědět tak nemysli. Asi jsi nikdy neseřizoval světla s HId,pak bys věděl,že seřídit to v podstatě nejde,pokud to není v čočce a není tam lom,podle kterýho to seřídíš. Pak jsem nepochopil co myslíš tím že se dělají HID i s bixenonama,tak to bude dobře fungovat možná v případě H4 kde je clonítko,ale kolik takových aut je. Každej to cpe místo H7 a nedej bože když to je ve starejch světlech kde se o lom stará ještě přední sklo,to je pak pěknej ůlet. Tak se mě zdá,že sám máš asi takovou nějakou prasečinu v autě...

hochu hochu... ja nic takovyho ne aute nemam. jenom sem daval odkaz na HIDky ktery jsou v cocke a mozna pujdou seridit. nechci se Te dotknout, ale Tvoje reakce je jak od 3letho ditete... co se seres do toho co si myslim nebo nemyslim? je to forum, tak sem psal svuj nazor. Ty vis jiste ze to nejde seridit? ja ne a proto pisu myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já píšu odpovědi na tvoje přiblblý reakce, už jsem něco světel seřídil,nejspíš narozdíl od tebe......tak tady nebalamuť lidi,že to jde atd. HID je prostě prasečina v každým směru a o tom nemá cenu vůbec polemizovat. Doufám že to policajti už někdy konečně pořádně zkrouhnou. Ted koukám na ten odkaz, no tak to bych chtěl vidět teda tu montáž např do světel Fábie zejména to odloupnutí krytu a kam by jsi tu čočku přidělal,jak by jsi vyřešil naklápění a jak vystředil a to všechno tak ,aby se to po přejetí první díry vevnitř neutrhlo. Tak to by možná byla ještě větší prasečina než dát jenom ty HID

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já píšu odpovědi na tvoje přiblblý reakce, už jsem něco světel seřídil,nejspíš narozdíl od tebe......tak tady nebalamuť lidi,že to jde atd. HID je prostě prasečina v každým směru a o tom nemá cenu vůbec polemizovat. Doufám že to policajti už někdy konečně pořádně zkrouhnou.

jaky priblbly reakce? serizoval si konkretne tyto cocky nekdy? ANO/NE?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro upresneni - xenonove vybojky se seriove montovali i do reflexnch parabolovych světel - např. Peugeot 6O7, ale takovýchto kár je velmi pomálu a i tyhle auta mají niveaci - nemyslim nějaký poblbaný kolečko, kterým se šteluje sklon v závyslosti na zatížení ale opravdickou dinamickou regulaci. to je jedna věc o kterou tu běží a tu žádný, ale opravdu žádný volně prodávaný xenony nemají. Nemají ji pro to, že to neni nejlevnější záležitost a instalaci nezvládne kdejakej traktorista se šroubovákem. Druhá věc je přesně ta o které tu píše Jukebox - tvar světelného paprsku, respektive jeho ořez horní hrany, který se prostě reflexní optikou docílit nedá, takže páni inženýři vyšpekulovali optiku refraxní - kdo se podívá na takovýto paprsek na regloskopu - jasně vidí ostrou vrchní hraanu, kde je paprsek nejsilnější a směrem dolů slábne. Proč asi? ... a lze toto docílit nabastlením HID např do světel Fábky? nejde, nejde a nejde... ani montáží, ani seřizováním i kdyby sis vyrval woko skrz prdel...A pseudo přestavbový Bi xenony? Prakticky je to mechanická clonka nad výbojkou, která je ovládána napětím pro dálkové vlákno,ale jak je jednou v hajzlu geometrie světelného kužele od konstrukčně jiného reflektoru, tak nepomůže ani hovno... jedině majitele dobastlenejch HID sad na fleku zpokutovat až se z toho poserou plus to co sem tu už pisal... je to prostě o přístupu... takovej pičus samozřejmě krásně vidí a tak nějak je mu hovno do toho, co ty zoufalci, co jim to pere do očí... maj si to pořídit taky pičo ne?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jestli mohu něco říct...zkoušel jsem ty HIDy do supa taky. Vydržely mi tam tři dny. Nejenže s tim byla na hovno práce, trafa nebylo pomalu kam dát, ale ty výbojky jsou všechny made in china a stojej vesměs za kulový. Nejdřív mi občas nenahazovala jedna, pak zase druhá, pak mi začalo ještě zatejkat do světla a to už jsem se nasral, všechno sem to vyrubal, vyházel a nasázel opět halogeny. A už jsem se z takovejch úprav vyléčil. Ano, svítily dočasně suprově, v čočkách to vypadalo dobře a lépe než v normálních světlometech třeba u fábie, ale jak říkám, nechtěl jsem někde skončit bez světel a nebo vyhořet kvůli takové pitomosti. A navíc, u nás na technický by to neprošlo....takže asi tak. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jasne ze to nie su origo xenony. TO som nikdy netvrdil a niveacia tym padom samozrejme nejde, ide len kolecko. Ale ked si nstavis vysku svetla regloskopom tak to svieti do takej istej vysky ako H7 Halogen. A dalsia vec, takisto nechapem ludi co to maju v 15rocnych citroenoch a fabiach atd kde to nema cocku a dokonca ani cire svetlo,cize to vyzera ako ladnicka Coca-Cola. Ale sam som jazdil rok na Superb na Halogene a potom som dal HID a blikali mi ludia tak den kym som sa nedostal na regloskop. Potom no prob a hrana svetla je tym ze je na superb cocka vsade jasna. O kvalite vyroby atd nehovorim a samozrejme ani o pacientoch co to davaju aj do hmloviek. TO nechapem ani ja. Ale v superb nevidim problem to tam mat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...