Přejít na obsah

montáž xenonu


Jancák Petr

Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Zdravím

 Původní majitel supa lehce naboural a místo origo XENONu tam dal Halogeny -- Chci si je tam dát Z5 se vším všudy --- spíš mě zajímá jaký je rozdíl mezi těma s mlhovkou a bez ? Musejí tam být jen jedny  ? nebo je to jedno a  jak teda případně fungují mlhovky v tom bez mlhovek. Díky  Kubajz

Editováno: , autor: Joudys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Halogeny taky, třeba v Kelly se dají koupit i bez mlhovky, nedávno jsem na to taky nevěřícně čuměl

Otázce pana Joudyse též nerozumím a ačkoli jsem známý magor, co rejpe a dělá si ze všeho srandu, taď se budu držet zpět

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial viem tak v Superbe je tazko rozoznat ci je v halogenovom svetle HID alebo je to original xenon ... samozrejme nepocitam naklon to je jasne.... alebo je tam nejaky rozdiel ???

Tak pokud tam máš pouze HID sadu tak nemáš ostřik což bixenony běžně mají takže asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ostřikovat nemusíš to je pravda,ale poldové nejsou hloupí a když si nechá otevřít kapotu tak to pozná.Přesně to se stalo kamarádovi na autě.Krom toho na stk to taky poznají a v neposlední řadě se Lukas1450 ptal na rozdíl mezi HID a origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim jak u jinejch motorizaci ale u supa je v motorovym prostoru videt velky kulovy.. poznaj to podle cidla naklonu, respektive kolecka na palubce. Na stk to poznaji, ale neni prece problem tam hodit na stk zarovky ne?

 

Koneckoncu ty ostříky tam jsou jenom pro efekt, ty cidla naklonu jsou dobry, ty by se mi libili i na halogenech povinně.

 

nicmene ja bych se na xenony vykaslal, sviti to stejne na hovno, nic extra.. ale nevim jak sviti s halogenama no

Editováno: , autor: lukas.pce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vick má naprostou pravdu

Vozidlo s xenony musí být vybaveno ostřikem. V opačném případě je auto nezpůsobilé k provozu a může být odebrán TP (a to i v případě některých přestavbových sad včetně ostřiku. Málo těhle přestaveb má totiž homologaci)

Policajti sice jelita povětšinou jsou, ale ne všichni a na STK je to jasný

Žádný tlachání, ale pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

aha, lebo ked som mal passat a kupoval som xenony tak len sa zhodili dole svetla dali sa original xenonove hella a zapojil som steker dal vacsiu poistku do poistkovej skrinky a svietil som.. myslel som ze tu to budem podobnym sposobom fungovat. tak nic pockam ci niekdo neporadi ako postupovat pri vymene svetiel za xenony. kazdopadne diki zatial

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nivelace tam neni, pokud chceš i ostřik, tak je třeba jiná nádržka s dvoumi výstupy a hadice, já třeba ostřik nechtěl, jelikož mám bílou a v zimě modrý mapy v létě žlutý mapy na autě by mě vytáčeli, plus spotřeba ostřiku je taky šílená, čímž sem si výměnu ulehčil výrazně, takže pouze nivelace na nápravu, jinak myslim, že to šlo v pohodě kus za kus, dělaly to kluci mechoši, takže přesně nevim, ale určitě žádný problémy se zapojenim nebyli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

je tam jinej svazek na kazde lampe.. stoji 320 korun ve skodovce... jena bixenon lampa stoji 7500 korun... pouzita kolem trojky.. cidlo na naklon stoji kolem litru.. vybojka 5500 korun origo,390 korun neorigo... starter 550 korun.muj nazor je vse origo,ale kazdeho vec... myslim,ze na vrakaci to sezenes vsechno za par korun kdyz mu tam nechas stare sve svetla... jsem rad že xenony nemam..jen problemy... mam jen silnejsi zarovky a je to ok...

jen muj nazor,cus Lada :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

caute kluci koupil jsem auto po bouracce a majitel aby usetril dal misto xenonu jen halogeny. ted mam v planu tam dat zase xenony takze me dotazi jsou

1. jake oznaceni xenony maji na stitku vybavy v kufru?

2. museli pri vymene svetel z puvodnich xenonovych za halogenove upravovat kabelaz nebo jen stacilo precvaknout svetla?

3. jaky rozdil je mezi bixenonem a xenonem v zapojeni?

 

koukal jsem na schemata jak halogenovejch tak xenonvejch svetel ale nenasel jsem tam nic jineho krom nivelace ktera je vyvedena jen k napravam misto k ovladacimu kolecku na palubce ktere tam neni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dobrý den, řeším také výměnu světlometů. Nevím, jestli to už někdo také řešil, ale mé orig. halogeny svítí myslím jen o trochu lepé než baterka z tržnice za 9 Kč. Jezdím především v noci a je to opravdu "o držku". Pokud nezapnu dálková světla, nevidím vůbec nic. Abych neoslňoval řidiče naproti, řešim to přisvícením mlhovkou, což ale také není o nic lepší a pravděpodobně to ani nebude příjemné protijedoucím.

Přemýšlím o koupi nových světel, protože už jsem koupil výkonnější žárovky, nechal vyleštit skla a nepomohlo nic. Koukal jsem na autokelly a zajímalo by mě, jestli má někdo zkušenost se světlomety DEPO.

Mají tam ještě Hella, ale ty jsou už cenově trochu jinde. Depo stojí cca 3800 Kč/kus ..takže bych se mohl vejít do 10.000Kč i s montáží.

Popřípadě ještě nějaká značka, která je třeba lepší (poměr cena / výkon)

Zase nechci dát 10tis Kč a pak zjistit, že to nebude moc svítit. 

Xenony jsou cenově úplně jinde, navíc by to asi nebylo jednoduché s montáží.

Prosím tedy o Vaše názory a zkušenosti se světlomety, jaké značky, jaké typy atd... 

Nyní tam mám orig. s mlhovkou, ostřikovačem

 

Děkuji a přeji co nejvíc najetých kilometrů bez nehod v Novém roce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, DEPO snad z Taiwanu, nebo někde z východu. Je to nejlevnější druhovýroba a co vím, tak i nová světla se dokáží mlžit (špatně utěsněno) a při delším svícení se začnou deformovat teplem paraboly (špatný matroš). Samozřejmě když nebudeš mít zbytí, tak je to Tvoje volba, já bych se ale radši poohlídnul po vrakovišti a vzal originál a přeleštil ho. Je divné, že Ti to nesvítí, jediné co mě napadá je, že máš špatnou reflexní stříbrnou vrstvu. Ale byl by to skutečně první Sup, který má tuto závadu. Světla na Supu se výrobci opravdu povedly, svítí to fakt dobře. Spíš máš špinavé zčernalé čočky, což se dá vyčistit a zde na fóru je i návod s fotkama, jak to dát do cajku. Po vyčištění tam můžeš dát i pořádné žárovky.

Hlavně nepokoušej čínské 100W alá blue. Radši tam dej Night Breaker, jsou fakt super

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...