Přejít na obsah

GPS - přenosná navigace


Pavlik

Doporučené příspěvky

Pár měsíců zvažuji koupi přenosné GPS navigace, rád bych slyšel pár názorů, rad a zkušeností uživatelů. Jaký máte názor na TomTom GO700, nebo Garmin? Jak kvalitní jsou mapy a rychlost vyhledání cesty? Na stránkách TomTom je stále pokrytí CZ jen 36%, ale poslední dodávka by měla mít již pokrytí 99%. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár měsíců zvažuji koupi přenosné GPS navigace, rád bych slyšel pár názorů, rad a zkušeností uživatelů. Jaký máte názor na TomTom GO700, nebo Garmin? Jak kvalitní jsou mapy a rychlost vyhledání cesty? Na stránkách TomTom je stále pokrytí CZ jen 36%, ale poslední dodávka by měla mít již pokrytí 99%. :(

Go ma 36% a k tomu si prikoupis aktualizaci za 60Eur

Nebo vezmes TT ONE a ten ma CZ 99%

A nebo PDA a kartu a tam narves nekolik navigacnich softu, ale kdyby jsi dal vyhledavat tak to tu uz bylo probrano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není rozumnější koupit nějaké PDA a mít to i na více věcí než jen jako navigaci ?

O PDA jsem přemyšlel, ale nevužil bych ho pro nic jiného než je navigace a raději upřednostňuji zařízení "čistokrevné". Je pravda že s TomTom ONE ještě ušetřím, ale zase postrádám mapy Evropy, i když halvně potřebuji Německo a ty tam jsou. Takže to bude ideální volba. U toho TomToma GO700 šlo o to, že to byl nejvyšší model a teď se prodává za poměrně rozumnou cenu, ale když k tomu člověk připočte peníze za aktualizaci, tak už rozdíl mezi GO700 a ONE bude něco kolem 7 - 8000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sú aj PDA so zabudovanou GPS anténou, len sa vyklopí na zadnej strane. Je to minimálne rovnocenná náhrada jednoúčelovej GPS, výhodou je, že ak sa objaví lepší navigačný SW, tak ho môžeš mať. U jednoúčelovej GPS nie. A možno časom zistíš, že niekedy sa PDA hodí na iné veci. Ja už bez PDA neviem fungovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sú aj PDA so zabudovanou GPS anténou, len sa vyklopí na zadnej strane. Je to minimálne rovnocenná náhrada jednoúčelovej GPS, výhodou je, že ak sa objaví lepší navigačný SW, tak ho môžeš mať. U jednoúčelovej GPS nie. A možno časom zistíš, že niekedy sa PDA hodí na iné veci. Ja už bez PDA neviem fungovať.

Dobrá, PDA byla úplně první volba, konkrétně Acer, ale po testu jsem od toho upustil. Vím že se na trhu teď spustila lavina s PDAse zabudovanou anténou, ale často lidé píšou o problémech se signálem, že je lepší mít externí anténu. Dále software a mapy, kvalitní je prý jen Dynavix, který ČR zvládá výborně, ale to je dalších pár tisíc. PDA nevyužiji protože ke všem věcem používám telefon, dříve PDA ale po tom, co odešla baterka šlo do šuplíku. :) Nakonec stejně rozhodne cena a pokrytí. Chtěl jsem tam mít Německo, které jsem myslel že je u TT ONE, ale bohužel není a za mapy Evropy dalších pár tisíc. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasadili jste mi brouka do hlavy, myslím s tím PDA. :) Má někdo z Vás zkušenost s tímto zařízením FUJITSU-SIEMENS LOOX N500 Navi Set jak je na tom příjem a vyhledání družic, nebo jen se softwárem Dynavix Mobile 2005, je opravdu tak dobrý jak se všude píše a zastane 99% pokrytí TT ONE?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne bych pda jako navi do auta nechtel. mam ten tvuj zminovany GO700 a tech 36% pokryti je dle me silne podhodnoceny. navich TT soft je fakt docela vychtanej. opravdu bych nemenil. hlavne mas 2GB harddisk, mapy cely zapadni evropy, muzu opravdu jen doporucit. mam to pusteny pres "phone" mod do reproduktoru v aute, externi GPS antenu. naprosta pohoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke288:

Zajímalo by mne to pokrytí, předpokládám že města to najde všechny, ne? Pokud to nebude vše do čísel popisných, tak to přežiju. To BT handsfree taky považuji za veliké plus. Jen tu je jeden problém, často jezdím po Moravě a tam prý je kritické pokrytí, máš s tím nějaké zkušenosti? Co turistické body? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cisla popisny to neumi jeste nikde, ale mam pocit, ze to neumi snad jeste zadna navi v CR. jinak je fakt, ze na Morave je to trosku slabsi, jel jsem do Fr-Mistku a tam si to pletlo s nejakym mestem v polsku. ale cechy jsou v pohode. navic nekdo tady psal, ze je nejaka aktualizace, kde uz by to melo bejt v poho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ty turisticky body osobne teda nepouzivam, ale je tam spoustu bodu zajmu, ktery by ti mohly stacit. nevim jak moc to funguje v CR, ale kdyz jsem s tim jel do Vidne, uplne bezproblemove me to dovedlo treba do nejblizsich podzemnich garazi. coz treba pochybuju, ze origo navi v autech umi(treba ten Nexus)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se ptal, tak třeba v Praze, Plzni by to mělo najít adresu až do čísla popisného. Jinak aktualizace opravdu je, stojí 2500 Kč a pokrytí celeho územi (a to i s Moravou) by mělo byt 99% a ještě zlepšení pokrytí Slovenska a Maďarska. K těm číslům popisným, tak na PDA by to Dynavix měl umět, je to od CZ firmy a má prý nejlepší mapu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garmin C320. 13500,-Kč, v ceně Západní Evropa do čísla popisného, ČR Atlas do ulice, ČR turistická TOPO50, Karty SD, 1x128MB a 1x512MB, napáječ, držák do auta, USB kabel v ceně. Chdí naprosto skvěle, české menu, česká hlasová navigace.

Umožňuje fintu - nahraješ a spustíš dvě mapy nad sebou (TOTO50+AutoAtlas) a máš routing i turistické info včetně vrstevnic na displeji najednou. A pokud jedeš na kole po silnicích do "4." třídy - nezpevněné, tak tě to i na kole "routuje".

Bez externí antény funguje i v autě mezi sedačkami. Baterie výdrž 4 hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, o tehle "oficialnich" upgradech vim, ale vzhledem k tomu, ze jsem do GO700 vysypal uz dobre 30K, tak se mi uz dalsi penize moc investovat nechce. ale zatim to vypada, ze nic jinyho nezbyde

Asi te nepotesim, ale na GO lze udelat jen placeny upgrade a to je cela vada vsech GO a ONE a podobne, ted jsem mel GO 901, taky neni spatnej, ale PDa je pohoda, aktualizace na netu zadara, nekolik navigacnich softu 2GB karta az az

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garmin C320. 13500,-Kč, v ceně Západní Evropa do čísla popisného, ČR Atlas do ulice, ČR turistická TOPO50, Karty SD, 1x128MB a 1x512MB, napáječ, držák do auta, USB kabel v ceně. Chdí naprosto skvěle, české menu, česká hlasová navigace.

Umožňuje fintu - nahraješ a spustíš dvě mapy nad sebou (TOTO50+AutoAtlas) a máš routing i turistické info včetně vrstevnic na displeji najednou. A pokud jedeš na kole po silnicích do "4." třídy - nezpevněné, tak tě to i na kole "routuje".

Bez externí antény funguje i v autě mezi sedačkami. Baterie výdrž 4 hodiny.

Neni spatnej, ale Tom Tom je o neco dal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se ptal, tak třeba v Praze, Plzni by to mělo najít adresu až do čísla popisného. Jinak aktualizace opravdu je, stojí 2500 Kč a pokrytí celeho územi (a to i s Moravou) by mělo byt 99% a ještě zlepšení pokrytí Slovenska a Maďarska. K těm číslům popisným, tak na PDA by to Dynavix měl umět, je to od CZ firmy a má prý nejlepší mapu.

Pokryti je na plus mapach ktere jsou DE_AT_CH_PL_CZ nebo PL-CZ-SK-HU.

Pokud pouzijes PDA tak nahodis iGo 2006 a tam je SK, HU, RO, SLO, HR a cela Evropa.

TomTom je na vychod od hranic zatim slabej.

Dinavix neni spatnej, ale stale ma zacatecnicke mouchy a proc se s nima smirovat kdyz jsou osvecene systemy

Co se tyka PDA, tak jsem mel ACER n35 coz je levna volba, ale pomalejsi (nerikam ze nestaci), ted mam ASUS 636 zatim spokojenost (pouzivam PDA jen na navigaci), drazsi volba je FSC 560.

Vsechny zarizeni maji integrovanou GPS, nektere kompletni vybavu do auta, vcetne napajeni a drzaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garmin C320. 13500,-Kč, v ceně Západní Evropa do čísla popisného, ČR Atlas do ulice, ČR turistická TOPO50, Karty SD, 1x128MB a 1x512MB, napáječ, držák do auta, USB kabel v ceně. Chdí naprosto skvěle, české menu, česká hlasová navigace.

Umožňuje fintu - nahraješ a spustíš dvě mapy nad sebou (TOTO50+AutoAtlas) a máš routing i turistické info včetně vrstevnic na displeji najednou. A pokud jedeš na kole po silnicích do "4." třídy - nezpevněné, tak tě to i na kole "routuje".

Bez externí antény funguje i v autě mezi sedačkami. Baterie výdrž 4 hodiny.

Proc jen dve, na PDA to jde tez

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Asus A632 jsem také četl, má prý problém s anténou, pokud se nevyklopí úplně tak je mizerný, nebo žádný signál, ale v ruce jsem ho ještě neměl. Pokud bych zvolil PDA, dejme tomu toho Asuse, jaky je ideální software? Koukal jsem po tom iGO, ale naslo mi to jednu recenzi a pak jen prodej kde je mapa Slovensko, mohl by mi sem dát někdo odkaz na stránky? Jeho cena je o poznání nižší než konkurence, třeba Dynavix stojí skoro dvojnásob. TomTom Navigator 5 zase hlásí pokrytí ČR jen 36 procent, stejně jako GO700, jak je to s aktualizacema zde? Dají se stahnout, nebo musí být placené? O pár řádků výš bylo zmíněno že u PDA se dají mapy aktualizovat, platí to i pro TomTom software? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...