Přejít na obsah

1,9TDi 74kW problém


Doporučené příspěvky

Prosím o pomoc, už nevím coby.

Po dlouhé přestavbě mi zatuhlo turbo, konkrétně regulace lopatek. To necháno opravit. Turbo funguje jak má, tlaky jsou o trochu větší než počítá počítač, ale auto je pořád líné a netáhne tak jako dřív. Kdysi jsem na rovince udělal maximálku kolem 190kmh ale nyní, když to dostanu na 160kmh po dlouhém přemlouvání, tak jsem rád. Další dost negativní věcí je brutální nárust spotřeby podle palubáku. Když jedu hodně lehoučkou nohu a sotva se dotýkám pedálu, tak i tak se se spotřebou nedostanu pod 10litrů na 100km. Většinou se pohybuji na 12litrech icon_e_sad.gif

Motorizace je to 1,9TDi PD 74kW, typ motoru ATD

Nevíte někdo, čím by to mohlo být?

Za každou radu budu rád.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o pomoc, už nevím coby.

Po dlouhé přestavbě mi zatuhlo turbo, konkrétně regulace lopatek. To necháno opravit. Turbo funguje jak má, tlaky jsou o trochu větší než počítá počítač, ale auto je pořád líné a netáhne tak jako dřív. Kdysi jsem na rovince udělal maximálku kolem 190kmh ale nyní, když to dostanu na 160kmh po dlouhém přemlouvání, tak jsem rád. Další dost negativní věcí je brutální nárust spotřeby podle palubáku. Když jedu hodně lehoučkou nohu a sotva se dotýkám pedálu, tak i tak se se spotřebou nedostanu pod 10litrů na 100km. Většinou se pohybuji na 12litrech icon_e_sad.gif

Motorizace je to 1,9TDi PD 74kW, typ motoru ATD

Nevíte někdo, čím by to mohlo být?

Za každou radu budu rád.

Najprv daj na Vag.Ten ukáže či je v poriadku plniaci tlak turba(ventil N75)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NA vagu jsem kontroloval hodnoty a váha by měla být OK a turbo fouká cca 2200mbar, tak nevím, kde je zakopanej pes :-(

tolik ti fouká kkk ze 74kw ATD? :kuk: já mám chip a tlačím 1400mbar...těch 2200 je moc i na Garretta VB :feve:

jináč co výfuk?...není někde přicpanej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak podle ETKy, myslíš podle VAGu? 2,2 bar je na kkk strašně moc, to je tak na to aby do pár km šlo do věčných lovišť :help: běžně bez chipu tlačí tuším kolem 1,2 bar...ty máš o bar víc :kuk:

tady je téma na přetáčení turba

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=54521&highlight=fabia+nejede

a tady na ATD co nejede jak má ;)

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=58342&highlight=fabia+nejede

možná tam najdeš svůj problém, ale osobně bych řekl, že ta regulace nebude OK...skontrolovat hadičky, nebo turbo ven :feve:

Editováno: , autor: kibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jestli to pomůže, udělal jsem 2 logy na trojku od 1500 do 4000 otáček:

http://upload.dbdragteam.cz/log1.csv

http://upload.dbdragteam.cz/log2.csv

Jinak včera při spanilé jízdě na RS-srazu jsem nechal kontrolovat můj výfuk při jakémkoliv stylu jízdy a prý bych ani bílou rukavičku neušpinil icon_e_sad.gif(((((( Prej jak elektromobil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem udělal nové logy:

Třetí rachlostní stupeň, 1500-4000ot/min, rovinka:

http://upload.dbdragteam.cz/log3_1.csv

Třetí rachlostní stupeň, 1500-4000ot/min, mírné stoupání:

http://upload.dbdragteam.cz/log3_2.csv

Třetí rachlostní stupeň, 1500-4000ot/min, větší stoupání:

http://upload.dbdragteam.cz/log3_3.csv

Třetí rachlostní stupeň, 1500-4000ot/min, mírné stoupání:

(log je delší, protože jsem na tu 4ku ani nedostal otáčky na 4000 a při tom čekání se mi zdálo, že motor jaksi vynechává, jak kdyby tam nešla nafta)

http://upload.dbdragteam.cz/log4_1.csv

Koukněte na to, prosím, už jsem bezradný.

Děkuji mockrát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Řekl jsem si že dneska fabče vyženu saze z komína a po cestě z práce jsem to zkusil roztahovat co šla (jako jezdím takhle tak 2x do týdne aby nic nezatuhlo) a zkusil jsem ji dohnat do omezovače nebo něčeho takovýho. Tak asi od 3500ot přestala zrychlovat a dostala se nejdál asi na 4000 ot. Je to normální? Na videích na youtube vydím jak jim to leze do červeného a mě zdechne ve 3300ot a dál to už ani nemělo cenu točit. A ještě mám dotaz. Koupil jsem libový 17" kola obutý na 225/40 a maximálka šla z 200kmh na 160kmh.. taky normál? A spotřeba o 1,5l nahoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prema1:

to že to sem tam protáhneš je jen dobře, vůbec se toho neboj...když je motor v provozní teplotě a nejezdíš jak honič pořád, tak je to jen dobře (rozhodně lepší než ho podtáčet)...s nechiplou F 1.9TDI PD je rozumný jezdit do cca právě těch 3500ot/min, tam je plných 74kw výkonu, pak už to jde rapidně rychle dolu, tak se nediv že to jen hlučí a nejede ;) a u těch salámů co jsi tam dal se nedvi jak to jede :kuk: 225/40 na 17" je rozměr na minimálně o třídu výš auta...ty by jsi tam měl mít 205/40 ;) s nima to jede solidně ale na spotřebě to lehce znát je..

PS: na youtube se někdy nesmíš divit, když vidím že s neupravenou Fabkou TDi tam jede na zrychlení a točí do omezovače, tak se musim smát :) a celem dost videíí už není "serie" motor ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl jsem si že dneska fabče vyženu saze z komína a po cestě z práce jsem to zkusil roztahovat co šla (jako jezdím takhle tak 2x do týdne aby nic nezatuhlo) a zkusil jsem ji dohnat do omezovače nebo něčeho takovýho. Tak asi od 3500ot přestala zrychlovat a dostala se nejdál asi na 4000 ot. Je to normální? Na videích na youtube vydím jak jim to leze do červeného a mě zdechne ve 3300ot a dál to už ani nemělo cenu točit. A ještě mám dotaz. Koupil jsem libový 17" kola obutý na 225/40 a maximálka šla z 200kmh na 160kmh.. taky normál? A spotřeba o 1,5l nahoru

niekde mas chybu.obmedzovac je na 5000rpm. do 4500rpm ti to musi ist vytocit aspon na prvych 4 stupnoch. kolesa mas zly rozmer a ta spotreba sa mohla zvysit aj o 1,5litra ked si tam mal niake male 14,15".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem ji na 185/65/14 a zalíbily se mi tyhle kola. Nechci je prodávat, protože jsou na tom autě krásný! Neumím sem dávat foto,jinak bych se podělil, pořád mi někdo nechává za stěračema vzkaz že je koupí. Ale to je na nich tak jediné dobré, pak už maj jen samé negativa :-) A dát tam slabší gumy tak si myslím že to bude vypadat hrozně. Do 4500 ot to nevytočím ani na 3 převodový stupeň.. Prostě okolo 4 to jakoby vypne a šlus.. Jinak rozvody jsem nechával dělat ale změna nebyla, pořád jela 200, jak jsem nazul tyhle kola tak 160kmh a okolo 7 spotřeba. Ale ani s těma 14" jsme se nedostal pod 5,5l když jsme jezdil hodně v klidu a do 100kmh.. A nejhorší je to když jezdím normálně tak ručička palivoměru klesá normálně, ale jak ji protáhnu cca 2km tak mi ubude hned 2,5mm z nádrže, nalší protáhnutí a další cca 2mm dolů..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tam 14" kola, ale ani s nima jsem se nedostal po 5,5l tou nejspořivější jízdou! Rozvody dělané mám, ale i po nich mi fábka lítala 200kmh. Taky jsem celkem zhrozenej z toho, že jak ji někde protáhnu tak citelně ubude z palivoměru, a to každé protáhnutí je dost znát. Tak za 2km mi ubude cca 2mm z budíku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prema1

1.) foto vložíš tak, že dole ppo okýnkem kam píšeš odpovědi je text "Příloha" a pod tímto tlačítko "prrocházet" - na něj klikneš a najdeš obrázek - foto co chceš vložit....vybereš foto - dáš otevřít a klikneš na další zelené tlačítko "Přidat přílohu" ...toť vše ;)

2.) rozdíl ve spotřebě z 15" na 17" byl u mě o cca 1.5l/100km (na 15" 195/50 průměr cca 5...na 17" 205/40 cca 6.5L/100km)....kola si nech, ale pneu na to dej rozumný, jestli máš ráfek 6.5 až 7.5 šíře, tak dej pneu 205/40....pokud máš širší ráfek dej pneu 215/40...ty balóny co tam máš prostě na Fabku nejsou ani nápad - je tam vekej valivej odpor a i váha pneu je jinde ;) PS: užší pneu bude na kolech vypadat rozhodně líp, protože udělá "A" profil ;)

3.) jak že to ve 4tisících vypne a šlus?....že to dál nejde točit, nebo že to jde točit dál a nejede to??...zkus si na neutrál šlápnout na plyn a napiš kam ti až ukáže ručička otáčkoměru...zároveň se podívej na otáčky motoru v klidu

4) spořeba na 14" přez 5.5 l/100km není rozhodně vpořádku...osobně když jsem jezdil dálku, lehce svižnější jízda - sám + zaplá klima, tak spotřeba vždy do 5.2l/100km...když se jelo na spotřebu tak klidně i kolem 4.5l/100km.....někde u tebe bude chyba, chtělo by to aby ti to někdo kdo tomu rozumí projel, napíchl na VAG jestli to neháže chyby a nebo udělal LOG....můžeš mít zanesený turbo, váhu vzduchu KO, skrátka dost věci

PS: palivovej a vzduchovej filtr jsi měnil kdy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za objesnění přidávání obrázků, vyfotím a pochlubím se.. Asi máš pravdu s těma gumama, až se tyhle sjedou tak tam půjdou 205 ky, ale bojím se že to bude tvrdší ještě víc než to je teď. Žádná pohodová jízda to fakt není, v kabině lítám jak nudle v bandě, na těch 14" to bylo o moc pohodlnější. Zkusím jít za kámošem co má diagnostiku a ten se na to zkusí mrknout když říkáš že to není ok. Váha tam je dávaná nová před pár měsícema. Jinak filtry všechny nový, olej měním po 9tis. A ještě jsem se rozhodl pro chip, ale to budu muset dost šetřit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak mám problém se spotřebou.. Už asi týden se mi zvedla spotřeba asi o 2l. Při konstantní rychlosti 50kmh na trojku (asi 1900ot) mi PP ukazuje 6,4l. A dolu to nejde ani boha.Při 100kmh na 5ku je to asi 7,3l. Výkon dolů nešel, jede pořád stejně. CO to může být? A kdyby náhodou byl někdo z okolí Loun, Žatce, Mostu, Chomutova kdo má doma VAG a uměl by mi to zkontrolovat a nastavit tak budu moc rád :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím Vás, mám tu stejnou motorizaci...74kw ATD, podle palubáku spotřeba dlouhodobá 15,5L a krátkodobá 16,5L podle vypočítání jsem zjistil spotřebu něco kolem 6L...co by se mohlo dít s palubákem? kola zimáky 14"...byl jsem na diagnostice a štít přístrojů měl chybu...jenže mi to dělalo takové individum že ani nevědělo co s tím má dělat. Náhodou někdo šikovný s VAGem z okolí Valmezu by nebyl? :help: dík Jiří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...