Přejít na obsah

Klimatizace-zvýšená hlučnost


Honza 29

Doporučené příspěvky

Mám takú otázku, že ten pozorovaný zvuk je ako nejaký zotrvačník ?? Hluk sa zvyšuje rovnako z otáčkami, niekedy to nerobí niekedy ano. Je na kompresory nejaké ložiško, ktoré toto môže spôsobovať ?? Alebo je to len málo kvapaliny v klíme ?

 

Pozorujem to na fabii pred FL. Na fabii po FL takýto zvuk nieje počuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky pozoruju větší hlučnost klimatizace. Přesně jak je tu popisováno, jak se nachladí a udržuje je teplotu hlučnější.

Chladí ale dobře, tak do toho asi zatím zasahovat nebudu. Píše se tu o inovovaným regulačním ventilu, bylo by dobrý kdyby napsal někdo komu výměna pomohla.

Nevíte někdo kde zmíněný ventil je namontovanej? Napadá mě přímo v kompresoru? A předpokládám, že při jeho výměně musí náplň pryč.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Taky pozoruju větší hlučnost klimatizace. Přesně jak je tu popisováno, jak se nachladí a udržuje je teplotu hlučnější.

Chladí ale dobře, tak do toho asi zatím zasahovat nebudu. Píše se tu o inovovaným regulačním ventilu, bylo by dobrý kdyby napsal někdo komu výměna pomohla.

Nevíte někdo kde zmíněný ventil je namontovanej? Napadá mě přímo v kompresoru? A předpokládám, že při jeho výměně musí náplň pryč.... 

Nechal jsem klimu doplnit a hlučnost je pryč. Chyběla víc než polovina náplně a přesto to chladilo ještě dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, jedna otázka, vyměnil jsem komplet klimu... byla doplněna, hodně chybělo. Ale přijde mi, že v těchto vedrech, nějak nestiha stejně chladit. Jak chladí Vám ? Já dám teplotu na min.a 4 stupěn a stejně něž to vychladí, tak to hoodně dlouho trva, už jen ve srovnáni s OC II po FL. Tam mi přijde , že to chladí mnohem lépe. A druhá věc.. když nastavím teplotu na 22st. a auto se v menších teplotách na tuhle teplotu dochladí, začně být slyšet klima jakož jste psali, jak auto na setrvačnik. Když teplotu snížím-- a má tendenci snažit na ní dochladit, zvuk přeestane ( setrvačniku) dokud se nedostanu na požadovanou teplotu. Poté opět začne. Já ( Fabka před FL motor 1.2 HTP 51kw)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to poslední měsíc začlo hučet taky..docela jste mě uklidnili množstvím případů, komu to dělá taky..mám auto 4,5 roku od novoty a nikdy to nedělalo, až teď..nechal jsem teda poprvé zkontrolovat chladivo a za celou dobu neubylo ani prd..hučení nepřestalo..dělá to v situacích přesně jak popisujete..tak to asi nebudu řešit, nicméně je divný, že to začlo dělat až teď..asi to zcela normální nebude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád by som vedel čo to spôsobuje aby som vedel povedať v servise na čo sa majú zamerať a pozrieť, nechcem aby vymenili pol okruhu klímy a žiadny výsledok. Sestre som to dal doplniť a tiež žiadny výsledok chýbalo jej tam 100g chladiva.

 

Včera som išiel  po dialnici so zapnutou klímou nastavenou na 22-23°C a tuším to nehučalo takže neviem fakt čo to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám takovej pocit, že ten kompík bublá a hučí furt, akorát přes zavřený okna ho neslyšíme - a když náhodou dojde k tomu, že si chceme co nejrychlejším způsobem ochladit rozpálenej introš auta odstavenýho na sluníčko - A OTEVŘEME SI NA CHVÍLI OKNO, tak ten bublot uslyšíme. Chce to posadit za volant někoho jinýho, stoupnout si ven vedle auta a nechat ho, aby za nás natočil motor nejdřív bez klimy a pak zapnul klimku... Nevěřící Tomáše můžu ubezpečit, že čerstvě nastartovanej 1,4 16V s od začátku puštěnou klimou zní v první chvíli HOOODNĚ podobně jako studenej diesel - protože než se natlakujou hydroštely, cvakají zdvihátka o ventily - a k tomu bublá kompík klimy, prostě zvukově "jednačtyři tédéíčko" hadr ... Ale stačí pár desítek vteřin běhu, motor se trošku ohřeje, klima si natlakuje systém - a už je to zvuk, jakej očekáváme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,ja to právě ukazal známému. Prijel jsem s autem a pustenou klimou kdy sel zevnitř slyset setrvacnik. I z venku. A prijel jsem za nim a rikam poslouchej..slysis setrvacnik? Divný zvuk? A on mi rika,no normální zvuk...tak jsem mu rekl at posloucha,ze tu klimu vypnu a teprve uslyší normalni zvuk. Vypl jsem ji,no q nestacil se divit. A dal mi za pravdu. A kroutil hlavou,co by to mohlo byt :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ten zvuk akoby zotrvačníku počujem iba zvnútra a to pri nastavení teploty od 20 do 25°C. Tak isto ako Yofresh keď klímu vypnem ihneď to zmizne, zvyšujúcimi otáčkami sa zvuk zvyšuje.

 

Ešte mám dobrý sluch aby viem čo počujem, aj klepanie piestu počujem ale nerieším to pretože nežere olej, vykon OK, iba zvuk trocha horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak to je nářez, tři strany diskuze o tom co s hlučnou klimou o ničem. Zvuk setrvačníku mám taky, jde o Roomster 1,4 16V s tím, že nebyl nikdy nikde jinde než v autorizovaným servisu, ten zvuk je strašně vadí, přemýšlím, že se auta zbavím, ale napadlo mě, že se kouknu na net a našel jsem Vás, zaregistroval se, aby jsem mohl přispět, bohužel otázkou, protože řešení tu jednoznačně není uvedené... 

 

1. měnil už někdo expanzní ventil obj.č. 6Q0820679A? Můžu si ho vyměnit sám, je někde návod, třeba na youtube?

2. přestože servis mi klimu extra kontroluje, minulé léto doplněná, potřebuji vědět, zda si ji mohu doplnit chladivo sám a jak?

 

Pak už jen jediné řešení, nová klima, kolik stojí i s výměnou? Napadlo mě, že nechám výměnu na servise a případnou hlučnost budu dokola reklamovat, dokud to nevyřeší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si najdi návod jak doplnit klimu na youtube.Obrázky ti asi řeknou víc.No a když budeš na netu tak si rovnou najdi kolik stojí kompresor.

Edit:v sekci ostatní jsou ke stažení dílenské příručky,týkající se topení a klimatizace.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...