Přejít na obsah

Yetiho ještě nemám,ale budu mít! Koupě nového Yetiho


Artigas

Doporučené příspěvky

Ja mám čierny 1:43 v skrinke medzi ostatnými niekoľkodesiatkami Abrexmi a Kadenmi, hnedý 1:43 v práci a milá má zelený 1:72 v práci :)

....A 1:1 v garáží... Pak se nemá na Yetiho čekat tři měsíce, když tady jeden má doma hned, pokud dobře počítám, čtyři kousky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kucí garáž tedy zrovna mám, kupoval jsem ji s novým bytem najednou a dokonce jsem si do ní nechal dodělat otevírání na dálku, abych nemusel za deště a sněhových fujavic vylézat z auta a bojovat se zámkem :) Ale protože jezdím každou chvilku někam, tak se mi nechce pořád do garáže zajíždět a vyjíždět. Takže jsem ještě pořídil parkovací stání u vchodu do domu a zatím hodně parkuju tam. V zimě to ale bude jistota, Yetík bude v garáži a parkovací místo hold zbyde na přítelkyni :)

Artigas: To máš taky pravdu, Octáv a Fábek jezdí mraky a už ti to ani nepříjde, ale Yetiho si všímáš, tak ti potom připadá, že jich začíná jezdit hodně. Zatím to je i na naše 100 tisícové město pořád relativně vyjimečný vůz a u nákupních center je na plném parkovišti jen pár kousků a někdy tam jsem sám, takže pocit vyjimečnosti si zatím od července ještě docela užívám. Ale obávám se, že až jich bude jezdit tolik jako Octávek a Fábií, že to bude dost ubíjejcí pohled ... právě proto, že je Yeti vyšší a hranatější, tak si každý všimne a bude to vypadat jako přesun spousty "krabic" po silnici :) Ikdyž tam kde bydlím je cca 6 nových bytových domů, takže aut hodně, a Yetiho tam mám zatím jenom já. Na druhou stranu tam bydlí taky spousta zbohatlíků, taxikářů, podnikatelů nebo synáčků podnikatelů, takže tam vidíš většinou Audi, BMW, Superb apod. ... a vypadá to tam trochu jako soutěž o největší a nejdražší auto ... takže mám výhodu, oni by se asi k nějakému Yetíkovi vůbec nesnížili, to je jasný :)

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílá se mi líbí také, ale ty šlápoty už né !

Pro zájemce o Yetiho - dnes mi bylo na prodejně řečeno že objednávací lhůta je až na únor!

Dnes na odpolední procházce se psem mě zastavil jeden pán od nás s vesnice. Že viděl předváděcího Yetiho před mým barákem a jak se mi s ním jezdilo a jestli kupuji. Nakonec mi řekl, že on si vyzkoušel Dacii Dustra 4x4 diesel a že také objednal. Dodací lhůta předběžně na duben!!! Zeptal jsem se dvakrát, jestli je to opravdu až duben..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO asi malá výrobní kapacita továrny :) Nechce se mi věřit že by měli tolik obědnávek.A čekat půl roku na auto???????No jedině na Yetiho!!!!!!!! :smich:

Dacie Duster nebyla nikdy vážným kandidátem na mé auto, ale pohybuji se převážně v okruhu lidí, kteří průměrnou mzdu ČR znají z televize a ne ze své výplatní pásky. Rumunské SUV je tak pro ně daleko dostupnější, než třeba Yeti a k mé nelibosti se o něm i více mluví. Takže dlouhá dodací lhůta není zase tak veliké překupko, i když půl roku je opravdu hodně. Yetiho budu mít doufám podstatně dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yetiho ještě nemám, ale už nyní přemýšlím, co by se dalo udělat s těmi velkými výřezy blatníků. Nepřemýšlel někdo nad nějakými přídavnými lemy blatníků, jenž by ty výřezy blatníku zmenšily? Musí to být z něčeho, co odolá soli, bude dostatečně pevné i v mrazu, za jízdy nebude rezonovat. Další je otázka upevnění, barevného sladění.

Nevíte někdo o nějakém výrobci doplňků na Yetiho? Možná by mu stačilo poslat dopis, že o něco podobného by byl zájem a možná by do toho šel a něco vyrobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ty co se rozhoduji ohledne barvy.

Meli jsme stejny problem... CERVENA X BILA

Obe barvy yetimu slusi! Naopak tmave barvy jsou pro nas velmi nepekne (modra) a metalizy nevyrazne.

Puvodne jednoznacne hrala prim Cervena - mame ji na soucasne mazde, ja mi miluju

Potom jsem ho videl v bile barve - slusi mu jeste o neco vic, kdyz yeti = snih a bila barva :o)

Hlasovani neprobehlo, protoze jsme jenom dva, ale zvitezil logicky argument => nafta.

Mazda je v benzinu a je cervena, yeti je naftak. Obe auta pouzivame soucasne a casto stridame.

Aby nedochazelo u benzinky k "prehmatum" tak to vyhrala bila. A jsme maximalne spokojeni.

Preji dobre rozhodovani,

Lukas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodinná rada: manželka – dcera – pes. Já pokud jde o barvu mám jen 0.25 hlasu, už barvu měnila asi třikrát, ale pak jsem domů přivezl na víkend červeného Yetiho, manželka s dcerou to odkývly, pes se snažil dostat do kufru a tak je objednaná červená barva. Mám však termín leden, barvu ještě mohu měnit a tak neručím za to, jakou barvu nakonec budu mít. Jistý je motor 1.4TSI a výbava Ambition

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji skluzy v termínu u nových objednávek!!!

Dnes jsem si byl platit svůj Yeti,který už je na salonu nachystaný a ve čtvrtek si pro něho s manželkou a prckem jdeme. :palec2:

Přede mnou odcházel starší pán s paní,kterým prodejce sdělil smutnou zprávu,že auto které si měli tento týden přebírat se posouvá o 3 týdny.

Moc rádi tedy nebyli-myslím,že kdyby neměli zálohu,tak si snad vyberou něco jiného.

Prodejce je asi ukonejší něčím zadarmo,ale ten pocit nasranosti to pravděpodobně nevyváží....... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji skluzy v termínu u nových objednávek!!!

Dnes jsem si byl platit svůj Yeti,který už je na salonu nachystaný a ve čtvrtek si pro něho s manželkou a prckem jdeme. :palec2:

Přede mnou odcházel starší pán s paní,kterým prodejce sdělil smutnou zprávu,že auto které si měli tento týden přebírat se posouvá o 3 týdny.

Moc rádi tedy nebyli-myslím,že kdyby neměli zálohu,tak si snad vyberou něco jiného.

Prodejce je asi ukonejší něčím zadarmo,ale ten pocit nasranosti to pravděpodobně nevyváží....... :aggressive:

No já mám obědnáno na první dva týdny v prosinci,a ať mi to zkusí posunout.To bych se asi zhroutil :o)))))Už teď se nemůžu dočkat a to musím čekat ještě dva měsíce!!!!!!!!!Úplně Vám všem závidím jak píšete,že už si pro něho jedete,nebo jak se s ním skvělé jezdí.

Jinak u nás rozhodování bylo jednoduché.Bílé TDI 81KW nebo Bílé TDI 81KW.Zvířectvo souhlasilo hned,a manželka nic jiného nezbylo.Původně nebyla bílou barvou moc nadšená,ale ted říká,že je to NEJHEZČÍ barva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až k tomu jednou dojde, a budu muset vybírat třeba jen ze základních barev na Yetiho, tak jednoznačně zvítězí bílá !

Člověk v sobě musí potlačit takovéty kecy, že se to pak blbě prodává jako málo oblíbená a prodejná barva atd :-)

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to bude nějaký ten den a ani už nevím, kde kde jsem ty fotky viděl, ale byl na nich Yeti někde na kraji lesa ve sněhu. Krásný, čerstvý bílí sníh a něm bílé auto v kontrastu s černými pneu, tmavě vypadajícím zasklením plus černé zadní sloupky a do toho ještě tmavé boční lišty.... No prostě moc se mi to líbilo. Několik aut jsem už vlastnil, ale žádné nebylo bílé a i nyní se trošku bojím vybrat bílou barvu z toho důvodu, že jen budu lítat z hadicí kolem auta a umývat, aby Yeti byl stále hezký. Mám jednoho kamaráda, ten opravdu každý den po příjezdu domů auto očistí a to včetně motoru.... No, takto bych dopadnout nechtěl.

Objednanou mám červenou barvu, ale ještě asi tři týdny to mohu změnit, nejspíše to tak ale už zůstane. Mě spíše jde o to, co je pod kapotou, než o barvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem dnes v práci celý den sám, jen před obědem se tu zastavil majitel, pozval mě na kafíčko a řešil nějaké provozní záležitosti, ale já už nyní nevím, co vlastně chtěl. Nějak stále myslím na Yetiho. Nemám problém s výbavou, ani s motorem, ale barva, barva je můj problém. Koukám na internetu na fotky aut a nějak si nejsem jistý co vlastně chci. Když se přemohu a jdu něco dělat, tak se mi stane, že jednou rukou se držím rozvaděče a druhou si šáhnu na fázi.. Elektrikáři mi potvrdí, že to je pak pecka! Ale v palici stejně nezní varovný signál, že takhle to dělat nejde, je tam jen Yeti.....

Dcera mi mobil nebere, mám tušení, že říkala něco o víkendové návštěvě vinného sklípku, tak snad v pondělí po přednášce. Manželka už o Yetim nechce komunikovat.....

Stále říkám, že mi na barvě nezáleží, tak proč o tom přemýšlím, proč o tom píši?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou bílou to není tak hrozné jak všichni říkají, mám ju 3 měsíce a stačí umýt tak jednou za 3 týdny. Ve "Váš Yeti" mám teď aktuálně fotku auta umytého před více jak týdnem a stále je čísté.

To víš, že jsem se hned podíval – vypadá hezky, ale hned na to jsem četl příspěvek jednoho majitele Yetiho a ten píše, jak se Yeti rychle špiní. Já měl červeného Yetiho před nedávnem na víkend, který celý propršel a ani jsem jej před vrácením nemyl, nebyl důvod.Tak nevím, špiní se a nebo né?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš, že jsem se hned podíval – vypadá hezky, ale hned na to jsem četl příspěvek jednoho majitele Yetiho a ten píše, jak se Yeti rychle špiní. Já měl červeného Yetiho před nedávnem na víkend, který celý propršel a ani jsem jej před vrácením nemyl, nebyl důvod.Tak nevím, špiní se a nebo né?

Už bych to neřešil, na bílé to bude vždy o trošku více vidět, ale ten rozdíl je tak malej, že to nemá cenu řešit. Předtím jsem měl stříbrného Golfa IV, ideální barva na špínu, ale že bych ho musel umývat méně často než teď Yetiho, to bych teda neřekl.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že se špiní jsem psal já.Možná i pod dojmem toho,že předchozí F2 jsem měl v podobné barvě jako Yetiho,ale takhle zaprasenou jsem ji po mírném dešti neměl.Fakt je také to,že přes vesnici,kterou jezdím kopají kanalizaci,takže je vytahané bláto a prach na silnici,takže se to na tom podepsalo.Ale jsem si jistý,že se mi předchozí F2 tolik nešpinila.

Nicméně,nějak to neřeším,mám pocit že to k autu jako je Yeti tak nějak patří. :)

Prohlížel jsem si fotky majitelů těch Yetíků s bílou barvou vypadají fakt famozně.Jako nemetalická barva v mých očích jednoznačně vede.

Já jsem si původně myslel také na hnědou mato,ale nakonec jsem stejně zakotvil u šedé-jednak nabízený vůz už měl prodejce přidělený a tam kde je kupní cena nekolik desítek tisíc pod ceníkovou si člověk moc poroučet nemůže.

Vím,že se některé barvy rychle okoukají-napadá mne F2 s rezavou metalízou-jezdí jich teď opravdu hodně a už se mi nelíbí tolik,jako když jsem ji viděl poprvé.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já taky teď řeším dilema. Rozhodl jsem se koupit ojetého ročního Yetiho 1.8. Mám dobrou nabídku, je se slušnou výbavou, bral bych ho hned, jenom mi pořád vrtá hlavou ta barva. Je to totiž základní červená, která mi tak moc nesedí. Určitě jsem nechtěl modrou (to mám teď Roomstera) a ani černou. Artigas si zrovna červenou vybral, já bych ale raději bral hnědou, capuccino, šedou nebo bílou.

Tak do dneška se musím rozhodnout, mají už dalšího zájemce a jinak v nabídkách jsem zase tak moc výběr nenašel (pokud vezmu zhruba výbavu co chci, počet kilometrů a cenu), resp. pouze tuto červenou nebo zrovna tu modrou. Vím, že když chci ojetinu za dobrou cenu, tak si moc vybírat nemohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že se špiní jsem psal já.Možná i pod dojmem toho,že předchozí F2 jsem měl v podobné barvě jako Yetiho,ale takhle zaprasenou jsem ji po mírném dešti neměl.Fakt je také to,že přes vesnici,kterou jezdím kopají kanalizaci,takže je vytahané bláto a prach na silnici,takže se to na tom podepsalo.Ale jsem si jistý,že se mi předchozí F2 tolik nešpinila.

Nicméně,nějak to neřeším,mám pocit že to k autu jako je Yeti tak nějak patří. :)

Prohlížel jsem si fotky majitelů těch Yetíků s bílou barvou vypadají fakt famozně.Jako nemetalická barva v mých očích jednoznačně vede.

Já jsem si původně myslel také na hnědou mato,ale nakonec jsem stejně zakotvil u šedé-jednak nabízený vůz už měl prodejce přidělený a tam kde je kupní cena nekolik desítek tisíc pod ceníkovou si člověk moc poroučet nemůže.

Vím,že se některé barvy rychle okoukají-napadá mne F2 s rezavou metalízou-jezdí jich teď opravdu hodně a už se mi nelíbí tolik,jako když jsem ji viděl poprvé.........

K nám do vesnice za rodiči jezdí jeden majitel Yetiho 2.0/103 4x4 – hnědá mato. Pracuje v lese. To auto jsem ještě neviděl čistý. Většinou je to taková velká koule bláta. Jednou jsem ho zastavil a tak trošku se kecalo. K tomu blátu mi řekl: Yeti není rozmazlená městská slečinka, tomu troška bláta neuškodí, naopak, aspoň je vidět, že se ho nebojí.

Pokud tou rezavou barvou myslíš Tangerine metalízu, tak tu mám na své fábii combi. Když jsem jí objednával, prodejce ani nevěděl, že už jí může objednat, neznal číslo barvy a tak napsal jen barva Tangerine a motor 1.4/59 benzín, to bylo to samý. V té době se prodávala 1.4/55, na padesát devítku opět nebyl kod. Byla to trošku sázka do loterie, co vlastně objednávám. Po asi třech týdnech ale přišla zpráva od prodejce, že vše je v pořádku a je od škodovky potvrzeno to, co chci.

Není to kdoví jaká barva, ale naštěstí já barvě zase tak velký důraz nedávám a to i přesto, že právě ještě řeším jakou barvu dám na Yetiho…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já taky teď řeším dilema. Rozhodl jsem se koupit ojetého ročního Yetiho 1.8. Mám dobrou nabídku, je se slušnou výbavou, bral bych ho hned, jenom mi pořád vrtá hlavou ta barva. Je to totiž základní červená, která mi tak moc nesedí. Určitě jsem nechtěl modrou (to mám teď Roomstera) a ani černou. Artigas si zrovna červenou vybral, já bych ale raději bral hnědou, capuccino, šedou nebo bílou.

Tak do dneška se musím rozhodnout, mají už dalšího zájemce a jinak v nabídkách jsem zase tak moc výběr nenašel (pokud vezmu zhruba výbavu co chci, počet kilometrů a cenu), resp. pouze tuto červenou nebo zrovna tu modrou. Vím, že když chci ojetinu za dobrou cenu, tak si moc vybírat nemohu.

Já kolem červeného Yetiho 1.2 active chodím dvakrát do týdne. Jednou se mi líbí hodně a řeknu si jo, to bude ono a když to doplním tím nápisem Yeti, jak zamýšlím..

Jiný den zase stojím před ním a píši SMS dceři, jestli by nevybrala nějakou jinou barvu…..

První výběr, pokud si vzpomínám byla Brunello Rosso, pak Cappuccino, červenou barvu, když jí dcera viděla poprvé na vlastní oči, tak zavrhla během pouhé minuty.

Na bílou jsem koukal s dcerou u jednoho prodejce. Ten tu barvu nedoporučil, kvůli špatné následné prodejnosti jako ojetiny, dceři se ale líbila. Modrou uni jsem také viděl někde vystavenou a jelikož nemusím tmavé barvy, tak moc neuspěla.

Rodina nakonec vybrala červenou………………..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...