Přejít na obsah

Změna obvodu kola


liborch

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi,

namontoval jem zimní pneu

původně letní 215/60 R16

nyní zimní 205/55 R16

mrkněte na tabulky

http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php

výsledek je v mém případě, že mám měnší obvod kola -102 mm, -4,89 %

Zdáse mi, že mám dle počítače nižší spotřebu

Jaké hodnoty se mi vlastně změnili?

Už o tom někdo přemýšlel?

post-4476-079749600 1288290706_thumb.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne mi to nejak hlava nebere. Merici pristroje musej byt konstruovany tak, aby spravne merili za jakychkoliv okolnosti ne ? Co je to za blbost, aby zmenou velikosti kol, dochazelo k nespravnymu mereni rychlosti, spotreby, ujetych km nebo cehokoliv jineho ???

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud změníte velikost obvodu kola, tak rozhodně bude tachometr ukazovat jinak, o tom žádná. V případě přechodu na zimní kola a dodržení rozměrů v TP přecházíte na kola s menším obvodem. Tedy kola se tak točí rychleji a tím tachometr ukazuje vyšší rychlost. Tedy ve skutečnosti počítadlo ujetých kilometrů ukazuje více ujetých kilometrů než ve skutečnosti.

Ideální je porovnání s rychlostí, kterou zobrazuje GPS a ta je velmi přesná. Tak například při letních pneu mi při rychlosti dle GPS 130km/h ukazoval tachometr hodnotu 135 km/h. Po přezutí na zimní penu, které mají menší obvod musím jet dle tachometru rychlostí 140km/h, abych dosáhl rychlosti 130km/h dle GPS.

Jz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud změníte velikost obvodu kola, tak rozhodně bude tachometr ukazovat jinak, o tom žádná. V případě přechodu na zimní kola a dodržení rozměrů v TP přecházíte na kola s menším obvodem. Tedy kola se tak točí rychleji a tím tachometr ukazuje vyšší rychlost. Tedy ve skutečnosti počítadlo ujetých kilometrů ukazuje více ujetých kilometrů než ve skutečnosti.

Ideální je porovnání s rychlostí, kterou zobrazuje GPS a ta je velmi přesná. Tak například při letních pneu mi při rychlosti dle GPS 130km/h ukazoval tachometr hodnotu 135 km/h. Po přezutí na zimní penu, které mají menší obvod musím jet dle tachometru rychlostí 140km/h, abych dosáhl rychlosti 130km/h dle GPS.

Jz

a Z ČEHO pak bere počítač údaje pro výpočet spotřeby paliva?

sníží se a nebo naopak zvýší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokial ja viem, tak rychlomer je napojeny priamo na prevodovku a z nej si snima rychlost a nie na kolesa... ak sa mylim, tak ma opravte (este ked som mal favorita a doplnal som olej do prevodovky, tak som to robil cez odmontovanie snimaca rychlosti - male ozubene koliesko, ktore bolo pripevnene na lanko spojene s pristrojm palubnej dosky na meranie rychlosti). Auto nie je bicykel kde mate rychlomer napojeny na koleso :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já spíš nevím, proč všichni kupují tak malá zimní kola 205/55 R16, když jsou podle TP pouze alternativou pro zimní kola. Tj. zimní se normálně mohou používat 215/60 R16 (tj. ty základní). Teď jsem kupoval ojetého Yetiho a na STK mi to potvrdili, takže někdy příští týden si pořídím zimní 215/60 R16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokial ja viem, tak rychlomer je napojeny priamo na prevodovku a z nej si snima rychlost a nie na kolesa... ak sa mylim, tak ma opravte (este ked som mal favorita a doplnal som olej do prevodovky, tak som to robil cez odmontovanie snimaca rychlosti - male ozubene koliesko, ktore bolo pripevnene na lanko spojene s pristrojm palubnej dosky na meranie rychlosti). Auto nie je bicykel kde mate rychlomer napojeny na koleso :help:

Asi nejsi strojař. Ano, pohon rychloměru může být vyveden přímo z převodovky, ale nesmíš zapomínat, že kola jsou s převodovkou pevně spojená. Takže pokud se změní rychlost otáčení kol, tak se změní i rychlost otáčení hřídelí v převodovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem tu četl že pokud použijete nižší profil pneu tak můžete použít sněhové řetězy na přední pneu a u verze 4x4 i v zadu a u většího profilu pneu jen u verze 4x4 pouze v zadu. To bylo vysvětlení ŠA.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Význam je jednoduchý kvůly místu na řetězy a tím se chrání před nesprávným použitím řetězů na větších kolech.Já mám třeba ve velkým TP u OII napsáno u kterýho rozměru pneu lze použít řetězy a u kterýho ne. Nevím jak je to u Yetiho v TP? Ale asi to tam nemaj. Proto tam jsou ty dvě alternativy menší a větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potom by nebylo naškodu napsat na zákaznickou linku o vysvětlení proč je tam rozměr kterej způsobuje rozdílný informace na přístrojovce! A jak docílit toho aby při použití toho alternativního rozměru ukazovalo vše jak má.Jestli to vůbec půjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V techničáku u Yetiho je napsáno, že se sněhovými řetězy nelze rozměr 225/50 R17, takže ostatní jdou. Pouze ty menší 205/55 R 16, 205/50 R17 jdou jako alternativa, ale jenom v zimě. Tj. základní 215/60 R16 jdou použít kdykoliv a i se sněhovými řetězy.

V TP jsou napsány alternativy pro zimáky. V návodu k obsluze však je použití sněhových řetězů pro 4x2 a pro použití na všecha kola u 4X4 přípusný rozměr 205/55 R 16 nebo 205/50 R 17. Jenom na zadní kola u 4x4 lze řetězy i s rozměrem 215/60 R 16 nebo 225/50 R 17.

Když jsou přední kola v maximálním natočení, tak s koly 215/60 R 16 je mezi kolem a podběhem docela málo místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj ja mám na zimu 205/55 R16 a ukazuje mi to o pár km viac, čo ma dosť štve. Takže auto nebude mať najazdené napr. 100 000, ale 110. Nabudúce idem do "normálnych" rozmerov!

Pokud vím, tak v maxidotu lze nastavit aktivaci "zimní pneumatiky".

To podle mě přepne i výpočet rychlosti.

Pokud je to v maxidotu, tak by to mělo jít v servisu nechat přepnout přes VAG pro ty, co maxidot nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...