Přejít na obsah

Onboard kamera za zpětné zrcátko


Pontiac_CZ

Doporučené příspěvky

Video vypadá hezky, máš i nějaké za špatného počasí? Za hezkého to většinou není moc problém, ale špatné počasí - šero - tma, to je pro kamerky oříšek.

Jinak s tím "Made in Japan" bych si nebyl tak jistý. :D

Ale obraz vypadá hezky, co jsem koukal, tak se dá sehnat za 2000 Kč a to je příjemná cena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

přidám se taky, značku Hüterman mám také konkrétně tento typ: http://www.hutermann.com/eshop/001/produkty/kamery-a-kamerove-systemy-od-299-/palubni-do-auta-cerne-skrinky/palubni-kamera-do-auta-full-hd-1080p-operativni-on-board-cerna-skrinka-1920x1080-f-5000-se-zaznamem-a-lcd-displejem-hdvr5945hd

Mám jí teprve chvíli ale na YT mám nějaké videa tak se podívejte:

Chystám se udělat nějakou podrobnější recenzi ale až jak bude čas :)

Jen připomínka, to blbý oříznutí co je na YT je výsledek kvalitního nahrání na YT bohužel nevim proč mi to tak neustale děla :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, koukám že Hüterman je také jen nálepka na výrobku jiných výrobců. :) Dokonce na některých kamerkách je logo původního výrobce (DOD) vidět, málo retušovali. :) Samozřejmě z pohledu uživatele je to fuk, jen se o žádné "made in Japan" nejedná, je to Čína (jako v současné době vše) a jsou to výrobky od různých značek, které někdo zastřešil pod nějakou značku (stejně jako Fun Beat a Omega). Pod původním označením se dají sehnat samozřejmě levněji, ale pokud je Hüterman nějaká stabilní značka, která bude ještě za rok existovat na našem trhu, tak za cenu záruky se asi vyplatí koupit od nich. Na druhou stranu jejich produkty jsou tak 2x dražší a téměř se nekazí... :)

No nic, jen pro pobavení je dobré se podívat u kamerky http://www.hutermann.com/eshop/001/produkty/kamery-a-kamerove-systemy-od-299-/palubni-do-auta-cerne-skrinky/palubni-kamera-do-auta-full-hd-1080p-operativni-on-board-cerna-skrinka-1920x1080-f-5000-se-zaznamem-a-lcd-displejem-hdvr5945hd na "Podobné zboží". :D Téměř to samé. :)

Mimochodem, kamerka pod označením Omega OM205 na tomto odkaze http://www.profizona.cz/omega-om205-kamera-do-auta je klasické šidítko s interpolovaným rozlišením VGA na 1280x720 - jednoduše řečeno - z 640x480 je softwarově dopočítáno do 1280x720 a na obrazu je to samozřejmě vidět... Což je v ČR ale celkem praktická věc pro prodávajícího, protože se zde hledí hlavně na cenu a aby to bylo "HD". Sice natáčí hrozně, ale stojí pár korun... Nic proti, jen by bylo dobré to uvádět v popisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj na tu jsem taky koukal, ale ta už by byla dražší jak celý Favorit :-D :-). Ale je fakt, že ta levnější bude mít asi horší obraz. Ty ji máš přidělanou na skle? Já bych ji chtěl přidělat na pevno na strop :-), ale u tý levný nepíšou, zda se dá obraz otočit o 180° jako u ty dražší :-(

Kdyby jste někdo věděl o nějaký pěkný spolehlivý kameře co splňuje tyto podmínky dejte prosím vědět :-) :

- malá a spolehlivá :-) abych ji nemusel pořád kontrolovat, co jsem tady i jinde četl je s tím dost problém

- po spuštění/vypnutí zapalovače se zapne/vypne nahrávání, nejlíp kdyby ještě pár sekund po vypnutí nahrávala

- sekvence 2, 5, max 10 min

- alespoň na 8 GB kartu

- úhel záběru 80° a víc

- nemusí mít žádný display - nejlépe kdyby šla na pevno přidělat ke stropu

- nemusí mít ani žádný diody na přisvícení

- cena kolem 1500,- kč

Nejprve se mi líbila tato: http://www.conrad.cz/kamera-do-auta-acme-carcamone-v2-2011.k857888

ale dost lidí si na ni stěžuje (nestabilita, porucha přemazávání souborů...), má prý jenom 15 min sekvenci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat. Používám kamerku CAR CAM ONE V2. Při začátku každé smyčky maže nejstarší soubor a to trvá běžně cca 1 minutu. Samozřejmě to nědělá s vloženou čistou kartou, ale až po jejím zaplnění. Pokud se pak o kameru několik týdnů nestarám (takže se opakovavě nahrává a přemazává), tak zjistím, že toto mazání trvá už klidně i tři minuty. Navíc kamera przní kartu, Z 8GB postupně klesá použitelná kapacita třeba na 3,5 GB a pomůže jen formátování. Dělá to s různými kartami, rychlými i pomalými. Navíc kartě po půlroce používání nevratně klesla v některých blocích rychlost zápsu cca 3x.

Podle diskuzí na netu se podobně chovají i běžné ťamanské kamery za 1000 ..1500.

Víte nekdo o kamerce, která zaručeně tyto problémy nemá? Tedy maže maximálně sekundu, či jednotky sekund a nekazí kartu ani při dlouhodobém používání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak ja pujdu asi do teto, je to sice stale furt 480 radku ale pri nej.rozliseni dopocitano na 720 radku, ale pripada me obraz ze vsech tech nejlevnejsich jako nejlepsi obraz vcetne vyklop.LCD

http://www.onboard.c...-onboard-kamera

barevne podani je podle meho jako prekvapive dobre, stabilizace a vlneni minimum, snimkovani obrazu urcite slusne, mozna opravdu neco kolem 30 snimku za s.

Jen se podivam po stejnem typu, ale s nocnim rezimem pres IR

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A do jakeho formatu ji davas, nad 4 GB je FAT32, pod 4 GB je jen FAT, zkus naformatovat 8GB na FAT

Zkoušel jsem i low level všechno možné formátování i různé velikosti bloků. Karty 8GB class 10, protože používám fw s H264 kodekem, který má vysoký datový tok. I jsem komunikoval s nějakým jejich servisníkem z Německa, který mi dlouhé mazací časy potvrdil. :(

Editováno: , autor: Tomkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Né vždy, když kamerka umí GPS znamená, že bude zapisovat souřadnice a nebo rychlost do videa. Často bývá, že kamerka vytváří jen další soubor s časem a polohou a až dodávaný SW to v počítači přiřadí k videu.

To mě nenapadlo, nějaký soft u toho je. Jestli to např. i vykreslí trasu v mapách atd. nevím.

Chtěl bych se zeptat. Používám kamerku CAR CAM ONE V2. Při začátku každé smyčky maže nejstarší soubor a to trvá běžně cca 1 minutu. Samozřejmě to nědělá s vloženou čistou kartou, ale až po jejím zaplnění. Pokud se pak o kameru několik týdnů nestarám (takže se opakovavě nahrává a přemazává), tak zjistím, že toto mazání trvá už klidně i tři minuty. Navíc kamera przní kartu, Z 8GB postupně klesá použitelná kapacita třeba na 3,5 GB a pomůže jen formátování. Dělá to s různými kartami, rychlými i pomalými. Navíc kartě po půlroce používání nevratně klesla v některých blocích rychlost zápsu cca 3x.

Podle diskuzí na netu se podobně chovají i běžné ťamanské kamery za 1000 ..1500.

Víte nekdo o kamerce, která zaručeně tyto problémy nemá? Tedy maže maximálně sekundu, či jednotky sekund a nekazí kartu ani při dlouhodobém používání?

Tak ona CarCamOne v2 je taková kamera pro nenáročné, takže na úrovni těch čínských kamer bude. Hodně se to plete s CarCamOne HD, která už je o něčem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledám kameru která:

- nemusí mít ani tak "extra full HD rozlišení"

- chci aby natáčela relativně plynule (to je více než 30 fps)

- s cenou bych se rád vešel ke dvoum tisícům.

- chci nahrávat i zvuk

- kamera musí umět sama přemazávat staré záznamy

pokud někoho něco napadá, budu vděčný za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tomkk: to je vyloženě divné, mazat minutu??? Nebo dokonce tři? Kamerka, co mám od samuraie (ta, kterou jsem začal tento thread :rolleyes: ) maže starý soubor pár sekund, ať mám rezervu řeknu raději, že do pěti. Mazat minutu znamená chybu buď na kartě a jesliže jsi zkoušel různé (doufám, že i ty lepší značky - Kingston, Sandisk), tak je na okamžitou reklamaci kamera. Navíc zmenšování kapacity... skoro si říkám, jestli si z nás neděláš prdel. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romariooo: GPS na té kamerce nemá, aspoň na eshopu o tom nepíšou.

Romariooo, CostOneOner: jestli máte chlapi nějaký záznam z noci, v ulicích s pouličním osvětlením, hoďte - to je víc vypovídající o kvalitě snímače.

EDIT: tak jsem od Costíka našel noční video a fakt mě to mile překvapilo - vlastně žádné zpomalení FPS a relativně dost světla. Fakt čumím!

Editováno: , autor: Pontiac_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...