Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

mám to co ty a k tomu dotankování a laptimer v maxidotu, napájení řidičových dveří i při otevření a po vypnutí zapalování,aby šlo ovládat okno.

Corner, CH/LH mlhovkama namísto potkávacích, pohasnutí led osvětlení SPZ při otevření kufru (to jsem zvládl až s pomocí Ferdy), vypnutí denních světel při zatažený ručce a vypnutí upozornění na otevřené dveře při zapnutém zapalování a to je myslím všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, cz pida napsal:

plusminus 5 litrů....je to po pěti litrech odstupňovaný

 

Před hodinou, epo napsal:

Spis bych rekl -10l. Je to fakt jen hruby odhad. Kdyz ukazuje moznost cerpani 30l, tak tam naleju dobrych 40l.

Tak tak moc presne to nieje :D ale tak na oko staci :D 

este jedna otazka :-) mam svetelny senzor bez dazdoveho senzora a chcel by som aktivovat ze ked si pustim stierace tak sami pustia svetla po 30 sukundach ci ako to je pisane v navode lenze mne to dako nefunguje alebo to plati len pri dazdovom senzore :-/ a po vypnuti stieracov by sa to malo vypnut... 

Pojde to ci nie ? Dakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera mi došiel nový orig. VCDS 16.8.0cz a dnes už som si urobil  odstavenie StartStop, Pretočenie budíkov, Zobrazenie koľko doplniť paliva.

Mám problém aktivovať HHC.  Mám návod :

HHC: jednotka na adrese: 03 -> kódování: byte 22 bit 0


Ale ja mám Motorizáciu 2017 a tu som našiel HHC na adrese: 03 -> kódování: byte 16 bit 0

Moje kodovanie je : 41F5487D492433C6091D10690052821292CC9008000DCAF98F00

Akú mám možnosť ale odmieta: 41F5487D492433C6091D10690052821293CC9008000DCAF98F00

Keď ho zaškrtnem tak mi kodovanie zamietne že mám pravdepodobne nevyplnený číslo dílny a importera ako možnú príčinu, ale to mám, vie niekto poradiť ??

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To som skúšal Cislo dilny nesmi byt nuly musis v nastaveni zmenit na hodnoty treba 12345,123,12345 viz ross-tech  to mi aj VCDS ponúklo.

Len v v byte 22 nemám bit na označenie iba v 16 čo teraz ?

Alebo nemôžeš mi sem hodiť správne kodovanie a skúsim ho tam dostať ?

Ešte pridám foto, čo to je za poznámka v treťom obrázku ? Nieje tu problém ?

 

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím páni,

 

Takže na základe všetkých informácií, čo som našiel, som spísal všetky funkcie aké sa mi podarilo vypátrať.

Niektoré som skúšal, niektoré budem dnes a niektoré mne nešli ale iným očividne áno.

 

Ak by ste mali ďalšie funkcie, prípadne výhrady, napíšte mi

 

Dúfam, že neporušujem týmto žiadne pravidlá

FabiaMk3_VCDS_Coding_Tweaks_CZ.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi ešte Vás chcem upozorniť, že kódy som našiel na fórach atď. Nenesiem za ne žiadnu zodpovednosť.

 

Dalej...

Skusal som ich prave teraz a neviem ci nieco robim zle ale nic mi nejde okrem HHC a Refuel Volume a este kolegovi sme vypli signalizaciu nezapnutych pasov

 

Pri corner funkcii tam skratka nemam Leuchte12NL... Leuchte13NL...

Pri blikani ledky s blinkrom tam nemam Leuchte 2 ani 3

Pri pretoceni ruciciek nemam pri Byte 1 ziadny bit

Aktivacia jazdnej drahy rovnaky problem

Start/Stop system tak isto nemam. 

Pipnutie/Zatrubenie pri zamknuti odomknuti tiez nemam

 

Je mozne ze sa to jednoducho inak vola ?

 

Mam Fabiu MR2016 (vyrobena 2015/12) vo vybave Style Plus

Teraz sme to skusali s kolegom na jeho Fabii ktora je starsia a ma to uplne rovnako.

Pouzivame VCDS 15.7.1

 

Neviete mi niekto pomoct? Prehladal som uz vsetko co sa dalo vsade su rovnake kody, rovnake postupy ako som uviedol v PDF

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...