Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Chlapi potrebujem radu ... v Boleru mi uplne zmizla funkcia zapnutia a vypnutia ASR. Dalsia vec ze ked zapnem autoskola rezim, zmizne drive green. Ked zapnem drive green, zmizne autoskola rezim. Stravil som v aute napojeny poslednu hodinu a pol a na nic som neprisiel. Aspon asr menu by som tam chcel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trippling - diaľničný trojblik - ťukneš do pačky smerovky a 3-krát zabliká. rád by som zmenil ako pri F2 na 4 bliknutia

stlmenie ŠPZ - s pomocou sa mi to konečne podarilo :)

 

Radis, nenastavoval si aj niečo iné? mal som autoškola režim aktivovaný a fungovalo aj DriveGreen, aj ASR. mám síce len Swing-a, ale žeby Bolero to malo obmedzené? mne sa podarilo aj zmeniť možnosti ESC Sport/ASR vypnuté, alebo ESC Sport, ESC vypnuté

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zmenu blikov som videl. no keď zmením hodnotu, tak budď je to 1-2-3 bliknutia, aj napriek tomu, že prepíšem na 5. asi musím pohľadať ešte

Snímka obrazovky (6).png

 

s tým Bolerom je to trošku záhada. nevieš o niekom, kto má tiež Bolero + kábel aby to overil?

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, wirer napsal:

zmenu blikov som videl. no keď zmením hodnotu, tak budď je to 1-2-3 bliknutia, aj napriek tomu, že prepíšem na 5. asi musím pohľadať ešte

Snímka obrazovky (6).png

 

s tým Bolerom je to trošku záhada. nevieš o niekom, kto má tiež Bolero + kábel aby to overil?

 

 

Zkus ještě resetovat rádio do továrního nastavení, pak se to snad mělo chytnout. Taky jsem to řešil. Je to tak u OIII i Supa i Golfa 7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, RDMBR napsal:

Tak to sem cekal ze to budou vetsi cislice

pri F2 na Swingu to vyzeralo ináč, tam zobrazovalo iba rýchlosť takmer na celú výšku displeja a smerovky ak boli zapnuté. ak dobre pamätám...

 

ináč budem musieť sa pohrať s viacerýcmi vecami, vrátane funkčnosti smeroviek v Autoškola režime, na rádiu ich nezobrazí. takže ako bolo spomínané vyššie, reset rádia / reset BCM / zmena kódovania. uvidím. snáď sa podarí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odpoviem si zatiaľ sám....tak "hard reset" som zatiaľ nenašiel, no všetky nastavenia a zmeny kódovania sa ukladajú v ceste C:\Ross-Tech\VCDS\Debug\CodingLog.txt . je tam uvedená adresa (modul), označenie jednotky,  čo sa menilo, stará a nová hodnota, deň, dátum, čas...

napr. Autoškola režim:

Address 5F:6V0 035 867 C recoded (ADP-(9)-Car_Function_List_CAN_Gen2-Driving_school) from Not available  to Available   Sunday,06,November,2016,13:30:08:05031

 

Oplocký, toto si zmeň:

Citovat

Kódovanie:
- Modul 5F – Information Electr.
- Adaptation 10
(171)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_driving_school zmeniť na activated

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rezim autoskola dokodujes nasledovne:

Modul 5F - Info nieco
Adaptations - 10
Rozklikni si drop down menu a chod niekde cca za polovicu kym sa nedostanes k dlhym nazvom. Riadok ktory hladas ma na konci napisane drive_school.
Klikni nan a prehod to na active.

Pod tym riadkom mas viac s rovnakym nazvom ale je na konci este nieco pridane ako napriklad treshold alebo standstill. To si vobec nevsimaj a nic tam nemen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...