Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

DAVID7001

Uživatel
 • Počet příspěvků

  264
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

21 Výborná

O uživateli DAVID7001

 • Hodnost
  Uživatel

Návštěvy profilu

640 zobrazení profilu
 1. DAVID7001

  servořízení

  Za normálních okolností se jen vymění,ale tady je možné,že s tím servem už měl problém majitel v předchozím autě a nejspíš mu také vynechávalo,tak si ho nechal vypnout.
 2. DAVID7001

  Rádio signál se po chvilce ztratí

  To bude pravděpodobně chyba přímo v tom rádiu.Nejlepší a nejjednodušší by bylo vyzkoušet tam jiné.
 3. DAVID7001

  výměna těsnění víka hlavy válců

  Tady to chce dát hlavně pozor na opatrné dotažení upevňovacích šroubů,aby neprohýbaly to víko a nezmenšovaly tím tu těsnící plochu.Já jsem dokonce naposledy dostal v prodejně těsnění korkové a také jsem ho namontoval nasucho.
 4. DAVID7001

  Spojka

  U mně to byl třeba prudký výjezd do kopce z parkoviště u obchodního domu na dvojku.Tím myslím normálně se rozjet na jedničku,pak tam dát dvojku.Auto v prudkém kopci nereaguje na plyn prudkou změnou rychlosti,ale pomalu,jakoby ho člověk táhl na gumě.Když prostě trochu ubereš a přidáš,tak slyšíš zvýšení otáček ,ale nevidíš odpovídající změnu rychlosti.Chvíli to prostě trvá,než v tom kopci zrychlí.Za normální jízdy po rovné silnici řidič nepociťuje téměř nic zvláštního,tam hodně pomůže setrvačnost.
 5. DAVID7001

  Zasekává se řazení 1ky

  Napřed zkusit vyměnit olej a nastavit táhla.Pak teprve bych podle výsledku řešil,co dál...
 6. DAVID7001

  Středový tunel

  Jestli na to,co píšeš,nemá vliv to panující horko...
 7. DAVID7001

  Ostřikovače - přední, zadní, čerpadlo

  Podle té fotografie to vypadá,že tam tu trysku vůbec nemáš! Ten kryt zadního stěrače je součástka,kterou rády strhávají kartáče myček. Mohlo se stát,že se při tom ulomila i ta tryska.Případně se podívej na jinou Fábii,jak to má správně vypadat,když je ten ostřikovač funkční. A ten kryt by měl jít odjistit na straně naproti stěrači zespodu vyháknout a odklopit nahoru.
 8. DAVID7001

  špatná spojka při studeném motoru - vyměnit brzdovku?

  To je to,že kapalina neubývá.A není vidět, že by ubývala ani při tom odvzdušňování. Dělá to prostě dojem,jakoby byla ucpaná dírka na víčku nádobky,ale tu jsem měl úplně otevřenou...
 9. DAVID7001

  špatná spojka při studeném motoru - vyměnit brzdovku?

  Koupil jsem litrového Juniora.Spojka zabírá dole,to je celkem normální.Pedál se ale ne vždy vrátil nahoru,mnohdy jsem mu musel pomoci nohou.Při našlapání bylo cítit,že spojka klade větší odpor,že v ovládání vzduch je.Při odvzdušňování vytéká samozřejmě černá stará kapalina s bublinami vzduchu,ale pedál se stále vracet nechce.Dokonce při tom odvzdušňování zůstane úplně dole.Neubyla také kapalina v nádobce.Vypadá to,jakoby ten hlavní válec vůbec nenasál novou porci kapaliny z nádržky.Za jízdy,když se ta spojka používá,tak funguje normálně.Když jsem ale to auto nechal dva dny stát,tak šla spojka zase zlehka a vůbec nevypnula.Teprve po důkladném prošlapání.Za jízdy zase funguje normálně.Napadá někoho co s tím?
 10. DAVID7001

  Nejdou otevřít 5. dveře

  Díky...Je to vůbec zajímavá závada,když nastavíte lanko,vyzkoušíte,jestli jdou ty páté dveře otevřít a po pár km už zase otevřít nejdou! Když zkusíte tahat za páčku,tak vidíte,jak se vzadu otevírací mechanizmus hýbe...A problém je v tom,že vpředu u páčky není ten bowden zajištěný,ale taháte ho páčkou společně s lankem.Teď ještě dostat se k tomu spodnímu šroubu.Tohle auto má sedačky přirezlé ke kolejnicím a nejde s nimi hnout.Ten spodek té páčky vypadá podobně.Namazal jsem je konkorem a olejem,takže uvidíme...
 11. DAVID7001

  Nejdou otevřít 5. dveře

  Řeším problém s jedním Juniorem. Bowden u páčky zalézá dovnitř. Nepodařilo se mi tu páčku vymontovat.Drží sezhora na dvou šroubech a ještě drží někde dole.Potřebuji se dostat k tomu bowdenu. Neměli jste někdo tu páčku úplně vymontovanou?
 12. DAVID7001

  Uřízlý prostřední tříbodový pás Fabia I

  Nejjednodušší asi bude sehnat na vrakovišti zadní opěradlo,nebo, pokud je dělené,tak ten větší díl. Počítám,že ten předchozí majitel ten pás vytáhl ven a uřízl. Rozhodně stojí za pokus se po stejném opěradle podívat.Jen by se přendalo a bylo by opraveno.
 13. DAVID7001

  Tvrdý brzdový pedál

  Takovýhle jev mohou vyvolávat některá brzdová obložení jednoduše svým složením a stavem opotřebení.Prostě se stanou tvrdá jako kámen a je potřeba velké síly k tomu,aby brzdy brzdily.Když potom běží motor a posilovač,tak to zabrzdit jde.Ta nebrzdící ruční brzda pokud jde páka zvednout až nahoru,tak za tou pákou,když je odbržděná,vyndej z tunelu přihrádku a zkus dotáhnout matku na vahadle,které tam uvidíš.Pokud se pak krok páky zmenší a brzda bude normálně fungovat,tak potom jediné,co bude třeba vyměnit,budou vepředu destičky.
 14. DAVID7001

  Startér jen cvakne, baterie nabitá,přes kabely nenastartuje

  Tam není důvod dávat šrouby s opačným závitem,takže povolovat doleva.Samozřejmě jako první odpojit kabely a nejlépe i baterku.Chce to prostě nejlépe si pořídit gola sadu se všemi myslitelnými nástavci.S plochým klíčem se toho moc nepořídí a není nic horšího,než když se člověk při opravování najednou dostane k něčemu,co nemá čím rozmontovat.Vycházej z toho,že oni to také museli nějak smontovat,tak jít to musí...
 15. DAVID7001

  Pneu 165 R13 82T

  To je asi otázka,na kterou Ti nejlépe odpoví v pneuservisu.Ty disky se vyráběly asi 30 let a záleží jaké konkrétní a případně i v jakém stavu tam máš.Obvykle ta kola byla ale dušová.Je ale otázka,jestli to mělo nějaký důvod v disku,nebo to bylo jen proto,že v dobách ČSSR nebyly k sehnání žádné pneumatiky,tím méně bezdušové...
×