Jump to content

DAVID7001

Uživatel
 • Content Count

  296
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Excellent

About DAVID7001

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

1,267 profile views
 1. Ten problém je zřejmě lak na té metalíze.Metalízy obyčejně vydrží déle,protože proti obyčejným lakům mají více vrstev.Proto jsou i auta s metalízou dražší,než s obyčejným lakem.Ta metalíza,aby měla tu potřebnou hloubku,je náročná na výrobu.Navrch se přestříkává ještě tím bezbarvým lakem.To je to,co se Ti tam vlivem povětrnostních podmínek a věku loupe a proto ta barva ztrácí ten metalízový efekt. Samozřejmě se to hlavně děje na velkých rovných plochách vystavených rozdílným teplotám,slunci,sněhu a dešti.To je právě střecha a kapoty.
 2. Mně to opravil garážový mechanik za 3500Kč.To jsem mu k tomu dodal ještě ty opravné lemy blatníku za 500Kč celkem.Zpátky jsem to dostal v základovce.V jakém stavu přesně byla ta špička prahu,to nevím.Takže i s opravou laku,kterou jsem potom dělal sám,se cena blíží k 5000Kč.Takže,jak píše Wittmann,je na každém,aby posoudil,jestli se mu taková oprava vyplatí.Navíc je pravděpodobné,že co bylo opravováno,začne brzy reznout znovu.
 3. Pokud je tam pár rýh,použil bych lakovou tužku.Ty tužky existují dvojí,buď se štětečkem,nebo s hrotem jako klasická tužka.Nevím,jakou s tím máte kdo zkušenost,ale osobně preferuji se štětečkem,pracuje se mi s ní lépe.Zaplnit rýhu a snažit se to udělat tak,aby ta barva uprostřed vystupovala,protože zaschnutím se srovná.Po uschnutí opatrně rozleštit.Ty lakové tužky s lakem zvlášť existují na metalízy,ale také se může stát,že na metalízu koupíte tužku,kde budou tvrdit,že je i s lakem.Sprejem stříkám nějaké větší poškozené místo a pokud je v ploše,tak po přebroušení pod vodou nejlépe přestříknout
 4. Tohle není správně položená otázka.Auto nejede,nebo špatně brzdí,protože jde brzdový pedál stuha? Pokud to nechce jet,tak musíš začít s hledáním problému u toho,na čem jsi prováděl úpravy.Brzda má podtlakový posilovač,to je ta stříbrná kulatá věc v motorovém prostoru za pedálem brzdy,je na něm přišroubován hlavní brzdový válec,ke kterému vedou hadičky od zásobní nádržky s brzdovou kapalinou a od něj trubičky s kapalinou ke kolům.Samotný posilovač je napojen hadicí na sací potrubí motoru.To je ta hadice,kterou musíš zkontrolovat.Když ten posilovač nefunguje,tak jde brzda ztuha,jako při vypnutém
 5. To,co tady popisuješ,jsou dvě samostatné závady.Správně sis našel,že u toho serva,které stále běží,se jedná o to,že stále "hledá prostředek",což bývá chyba snímače a to cukání motoru je druhá samostatná závada.Vznětový motor,jak jistě víš,k tomu aby běžel,ani žádný proud nepotřebuje,takže by bylo jedno,jestli to servo běží,nebo neběží.Takže jak píše Wittmann,začni tou klapkou a uvidíš,jestli se chod motoru zlepší,nebo ne.,
 6. Pokud jsi to měnil ty a víš tedy jistě,co jsi rozebral a co ne,tak jak píše Wittmann,výměna samotného serva by neměla mít na polohu volantu žádný vliv.Jen se doporučuje po té výměně vytočením kol za běžícího motoru na obě strany ten systém pořádně odvzdušnit.
 7. Možná to je hloupost,co teď napíšu,ale co když se ty závady dělí do nějakých množin,že některé nejdou vyčíst nějakou tou obyčejnou ruční čtečkou?Nebo to může být tak,že se ta závada musí projevovat po určitou dobu,aby takhle vyčíst šla?Třeba je ta řídící jednotka schopna rozeznat,jestli třeba nevynechal motor,protože byla kapička vody v benzínu a víc se závada neopakuje?Že by se ty závady prostě dělily na zjištěné a trvale uložené?A VAGem by to všechno vyčíst šlo...
 8. Kabel,který je pod proudem po zapnutí klíčku vede k rádiu.To je od zásuvky kousek.Co vzít to plus ze svorkovnice rádia?
 9. Pokud neznáš kód chyby,tak toho mnoho neopravíš.Pokud ti ale v servisu kontrolku zhasli,tak museli vymazat paměť závad.Stává se,že se objeví nějaká sporadická závada,která když se potom nějaký počet startování neopakuje,tak kontrolka zhasne sama.Je možné,že právě v takové situaci jsi přijel do toho servisu.Pokud to normálně bez problémů jezdí,tak jediné,co můžeš udělat,je dál to sledovat, případně si můžeš sehnat něco,čím tu paměť závad vyčteš,až se to stane znovu.Nemá smysl něco opravovat naslepo.
 10. Že je v ostatních kabelech také plus,to by klidně zkrat způsobovalo.Mínus by se k tomu problematickému místu dostávalo po tom kabelu přes ten příslušný vypnutý spotřebič.Znamenalo by to,že by se něco dalšího chvílemi samo zapínalo společně s těmi světly.
 11. Teď když nevíš,v jakém stavu jsou ty ostatní kabely,tak asi nepomůže nic jiného,než servis.Musel bys projít kabel po kabelu a na každém zkontrolovat a případně opravit izolaci.Jinak pokud bys měl jistotu,že ostatní kabely jsou zdravé,tak natáhnout nový kabel od pojistek až k tomu dennímu světlu,protože na tom kabelu musel být ten zkrat.
 12. Je tam dobíjecí relé.Té baterce by ty prudké proudové nárazy vadily.Vadil by jí i ten vysoký dobíjecí proud.Obecně se všude píše,že dobíjecí proud by měl být max.desetina kapacity.To až dnes se pro elektromobily snaží vyvinout akumulátor,který se nabije za stejnou dobu,jako trvá natankování.A prý už ho mají...
 13. Píšeš,že když není použitý k originál rádiu anténní napáječ,tak rádio hraje.To je správně.Originál rádio má napájení zesilovače,který je v patici antény,po kabelu.Pokud ti přestalo hrát nějaké jiné rádio,které ten napáječ potřebuje,nenaladí stanice,pak může být chyba v tom napáječi.Stejně ale prohlédni i patici té antény,jestli nevypadá,že by se do ní k tomu zesilovači dostala vlhkost.Přece jen bude více než deset let stará a mohlo by se to klidně stát.
 14. S tímhle ti asi nikdo neporadí...Popisuješ tu ale piny 4 a 6 a to,že ti slabě svítí ovladače na ESP a výhřev.To jsou právě ty piny 4,stálé plus a 6 osvětlení.Zkus se podívat na téma výš,na zapojení rádia u Felicie,tam to máš popsané a nakreslené hned na kraji témata autohifi.Jinak od rádia můžeš mít napájení,kostru a osvětlení budíků.Třeba ti ten obrázek napoví.Voltmetr může být napojen jen k rádiu,ale signál pro tlakoměr turba musíš mít přivedený samostatně,ten by sis splést neměl.
 15. Budeš mít zlomené nebo vyháklé táhlo v tom ovládacím mechanizmu v opěradle.I na té fotografii je vidět zlomený kus rámečku.Předpokládám,že druhá strana normálně funguje.Zkus si tu druhou stranu odjistit a podívat se,kde přesně to zajištění je.Pak to můžeš zkusit plochým šroubovákem,nebo proužkem plechu odjistit (nadzvednout tu pojistku).Nejjednodušší oprava bude podívat se na vrakovištích po jiném opěradle.
×
×
 • Create New...