Přejít na obsah

pls jak funguje climatic při topení?


jirka222

Doporučené příspěvky

u mě (1.2 tsi, Climatronic) je nejlepší nastavit 22°C a pustit foukání na horní část těla, to je teplo v autě hned. Když nastavim 22°C a dám tam AUTO režim (LOW) tak za cestu 3h dlouhou to pořád fouká na 3 "čárky" a v autě je pocitově zima. Překvapilo mě vyhřívání sedaček, během 15s. topí jak vsteklý :-) doporučuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ale tak trochu kecáš žejo :) , mám vyhřívané sedačky taky, je to každopádně bezvadná věc v tom se shodnem, hřejou rychle, v tom se taky shodnem, než začne vůbec trochu topit topení, sedačky tě už dávno krásně hřejou, pořád se shodnem, ALE za 15 sekund to tedy není ani náhodou - znatelný teplo od sedáku a zad se dostaví až dýl - tak po minutě až dvou. Ale jinak souhlas - jsou super :) p.s. možná na holý tělo bez bundy bys třeba po 15 vteřinách něco málo ucítil, ale než se vše prohřeje přes ten materiál sedačky a oblečení, tak to do 15 s ani není možný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no joo, tak to nesmíte řídit v peřiňáku :-). Když jedu v džínách a mikině, sedačky začnou hřát okamžitě, je to cítit po nějakých 15-20 s. OPRAVDU (nestopoval jsem to ale prostě bylo to téměř okamžitě) ! Pro porovnání vyzkoušeno i v Audi A4 a tam to hřeje rovněž ihned, i když máš ještě studený motor. Jestli vám to hřeje až po 2 min, tak to nechápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no joo, tak to nesmíte řídit v peřiňáku :-). Když jedu v džínách a mikině, sedačky začnou hřát okamžitě, je to cítit po nějakých 15-20 s. OPRAVDU (nestopoval jsem to ale prostě bylo to téměř okamžitě) ! Pro porovnání vyzkoušeno i v Audi A4 a tam to hřeje rovněž ihned, i když máš ještě studený motor. Jestli vám to hřeje až po 2 min, tak to nechápu.

To je zajímavý že sedačky hřejí i když je ještě studený motor .... no jo Audi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale ty sedačky hřejou i v Yetim, i když je motor ještě studený ! Mě to fakt hřeje téměř okamžitě, určitě né po minutě dvou...

Jasný že hřejou, mě jen pobavilo to že "hřejou i když je motor ještě studený" elektricky vyhřívané sedačky přece nemají nic společného s teplým nebo studeným motorem, leda že bys měl teplovodní vyhřívání, ale to jsem v ceníku příslušenství neviděl :p

Jen taková sranda, ale je fakt že já měl ve všech autech vyhřívané sedačky a bez nich už bych auto nekoupil, myslím že i motoru prospívá když ho necháš co nejrychleji zahřát než mu brát jeho teplo pro svoje nohy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám v autě poloautomat Climatic (pozor, Climatic v autech od KT 45/2010 už není to, co tam bylo dřív - teď je tam jenom manuální klima) a když nastavím 22°C, tak to nejprve hřeje stejně jako u max. topení a po dosažení požadované teploty v autě to začně topit o poznání méně až do stavu kdy z výdechů jde vlažný vzduch a teplota v autě se pěkně drží. Nevím, jestli je v autě opravdu těch 22°C, ale je tam příjemně a teplota je stálá. Mimochodem, nevíte někdo, jestli jde zobrazit na MaxiDOTu nebo na SWINGu i vnitřní teplotu, když je v autě pouze Climatic a ne Climatronic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

By mě zajímalo, jestli nevíte, k čemu jsou ty dvě malý černý lesklý tečky ve středovém panelu u ovládání klimatizace. Mám asi Climatic, tedy do 45 KT/2010, vůz vyroben v červenci 2010, rozhodně nemám automatickou klimu, ale nikde jsem nenašel, co by to mohlo být... na ilustrativním obrázku vypůjčeným ze stránek škodovky jsem ho zakroužkoval... Díky za odpověď.

post-12491-0-86791700-1306011434_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...