Přejít na obsah

Test žárovek H7


stanmar

Doporučené příspěvky

Které máš? Padesátky a nebo devadesátky? Já jsem měl první padesátky 20 000km, pak jsem je experimentálně vyndal a nahradil kvůli testu "vysvícení". Ty druhé budou mají zatím na účtu cca 18 000km a drží.

Ty základní jsem měl cca 15 000km do výměny za padesátky bez prasknutí, u otce jsou klasické cca 27 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Tungsram opravdu asi výdrží nezazáří, 23. 12. mi levá praskla. Pravá stále drží, ale raději ji vyměním preventivně - když praskne jedna, tak druhá praskne za chvilku. Praskla mi pár dnů po servisní prohlídce, kde mi seřídili světla (níže než jsem měl). Mám teď pár nových poznatků - co mě nepotěšilo je to, že Fabia II po FL má úžasnou kontrolu žárovek, která řve když dáte místo parkovaček diody, ale když praskne žárovka v hlavním světle, tak ani nedutá, ty prostě nehlídá. Asi si má majitel všimnou sám. ...

Mně odešly originální Osramky v rozmezí týdne taky - v projektorech H7. Nejdřív jsem je přímo na cestě vyměnil za totožné ze sady co vozím v autě, po dlaším týdnu jsem na doporučení koupil ty Night Breakery plus - ty vyměněné obyčejné Osramy putovaly zpátky do krabičky.

A k té kontrole hlavních žárovek - já ji v autě nemám, ale zvykl jsem si ještě dávno tomu při svém začátečnickém ježdění orientačně si zkontrolovat jak mi svítí hlavní světla jednoduchým způsobem - vždycky když to je možné, kontroluju si odraz světla v nějaké překážce, ke které dojedu - ať je to auto přede mnou v koloně nebo v pruhu před křižovatkou, nebo nějaká stěna ke které dojíždím - klidně to můžou být vrata, nějaká brána nebo i roh budovy, před kterým odbočuju a po kterém "švenknu" světly. Musím vidět dva svítící světlomety (odraz v laku auta před sebou) nebo na překážce dvě šikmé hranice světlo-stín. Pokud jednu nevidím, dávám si v následujících kilometrech pozor na nějakou lepší příležitost a pak udělám kontrolu pořádně - a nemusím přitom vůbec zastavit nebo dokonce vylézat z auta... Zato u těch zadních, na které běžně nevidím, nebo právě u parkovaček, které jsou běžně přezářené jasem hlavních světel, bych něco jako elektronickou kontrolu docela uvítal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně takhle jsem přišel na to, že jedna nesvítí - sleduji odraz na autě přede mnou a vidím, že mi něco chybí. :) Bylo to za světla, takže bych na to asi jen tak nepřišel... Naštvala mě ale ta kontrola prasklých žárovek, tady by se hodila.

Žárovky z výroby mám, tak tam dám zpátky ty, třeba ani nepoznám rozdíl. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

tak svietivost a farba dobra, svieti to podstatne lepsie ale pri klasickych slabsich ziarovkach som si to asi nevsimal, nepaci sa mi ze svetlo pred autom neni rovnomerne rozlozene, a na lavej strane je miesto kde to svieti nakope a vytvara to dojem ze druha ziarovka zas svieti slabsie...pridavam foto

post-72328-0-59289000-1327097243_thumb.j

post-72328-0-08319600-1327097266_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze dneska som bol v skodovke, pytal som sa ze ci to bolo rozstelovane a on mi tvrdil ze nic hrozne, ale auto tam bolo bol hodinu. prikladam foto z vecera aky je vysledok. rozdiel je podla mna vidno.ale aj tak na tej lavej strane je miesto kde je to svetlo zhluknute, ale tvrdili mi ze tym svetlam nic neni

post-72328-0-94630800-1327339279_thumb.j

post-72328-0-19021200-1327339292_thumb.j

post-72328-0-56683300-1327339300_thumb.j

post-72328-0-98001700-1327339308_thumb.j

Editováno: , autor: Tibi62
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě na takový kokoty zvažuju instalaci přídavných halogenů do mřížky před chladič - další krok už bude asi automatická opakovací brokovnice ráže 12 vystrčená z okýnka... nejhorší jsou samozřejmě fábuláři "jedničkáři" bez projektorů (nevědí k čemu je to vroubkovaný točítko nad levým kolenem) a pak samozřejmě šmahem přes všecky značky a velikostní kategorie "HIDaři" - když proti jede hovado kokotí v náklaďáku a má v obyč parabolách (navíc ještě rozklepanejch jak Startka) místo "háčtyřek" narvaný HIDy, střílel bych z fleku...

Tibi62 - ten světlejší flek tam bude vždycky, je to dané fokusací optiky, pravé světlo svítí dál na krajnici, levé má jinou optiku, která ty paprsky posílá do menší vzdálenosti před autem = vzniká tam "zhuštěnější" osvětlení. Hlavně je důležité, abys před autem neměl tmavší = méně osvícené plochy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jsem fabulář jedničkář a mám tam na potkávačkách Philips night guide do reflektoru s trojbarvou a v dálkovejch Osram night Breaker.

Světla nechávám seřizovat pravidelně v servisu a když je sklopím tím kolečkem tak houby vydím a zvedlé zase někomu vadí tak problikne ale dostane zpátečku od dálkovejch.Poraď jak teda mám svítit.

Díky Effin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jsou ty světla opravdu správně seřízená a žárovky dobře nasazeny? Já za svou motoristickou éru vystřídal tři Fabie první generace, všechny s halogeny a najel jsem s nimi slušnou dávku kilometrů i v noci a za celou dobu se mi nestalo, že by na mě někdo blikal (samozřejmě kromě hlídek a upozornění na překážku na silnici atd.). Navíc Night Guide jsou stavěny tak, aby protijedoucí neoslňovaly. Já měl Osram SilverStar a ty by teoreticky oslňovat mohly, ale nedělo se tak. Jen jednou jsem byl "vyblikán" kvůli oslňování a to jsem hned zastavil a šel zkontrolovat, co se děje - žárovka je ve světla přichycena dvěma pružinkami, jedna z nich byla daná špatně a světlo svítilo nahoru. Tak jsem to opravil a jel dál. Rozhodně jsem jim neopětoval dálkovými, chybu jsem hledal u sebe, ne u nich. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak záleží jak jsou světla seřízené a jaké se použivaj žarovky a hlavně jak je auto zatížené.Světla se seřizujou na prázdném autě a jakmile se hlavně dozadu někdo posadí tak fabka oslnuje jak sviňa,ale stačí dát světla na 1 a je klid.na mne taky občas někdo bliknul tak jsem dal nové žárovky a zajel to nechat seřídit a světla byla rozhozená pravděpodobně už z vyroby na STK mi to za 100kč seřidily a mám už možná 5let klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jsem fabulář jedničkář...a když je (světla) sklopím tím kolečkem tak houby vydím a zvedlé zase někomu vadí tak problikne ale dostane zpátečku od dálkovejch.Poraď jak teda mám svítit.

Díky Effin

Když houby vydíš, zajdi si bez ohledu na věk k očnímu doktorovi pro změření ostrosti vidění, očního pozadí a nitroočního tlaku - máš zhoršený vidění za šera nebo za tmy, případně šedej nebo zelenej zákal. Dávat někomu za problikání "zpátečku od dákovejch" když víš sám že sis schválně světla zvednul i při zatíženým zadku je opravdu na přesdržku. Ona kontrola nastavení světel by se správně měla dělat dvakrát ročně, protože veškeré štelovací prvky se můžou vinou vibrací posouvat/měnit a nikdo krom okamžiku vyjetí z dílny s regloskopem nemůže tvrdit betonově, že jeho světla jsou bez sebemenší vady nastavení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzes mi svetla serizena sebelip, ale kdyz jedes s projektorama do zatacky tak muzes protijedouciho ridice oslnit taky. Zejmena pokud je strevo a cumi ti do svetel. To same, ze oslnuji projektory pokud me predjizdi auto. V urcitem uhlu to pere do zrcatka odrazem mimo stinitko a zejmena xenony jsou pak chutovka :). Problem pak je ze misto aby dotycny koknul na krajnici a jel dal zacne zurive blikat :). Taky se mi to obcas stane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě - ale za posvícení do očí v zatáčce nebo někde při přejíždění horizontu na toho naproti nebudu blikat - protože jak se auta úhlově posunou nebo zhoupnou, oslnění zmizí. S tím je potřeba počítat a nečumět do světel - tam si může čumět spolujezdec, ne řidič... Já myslím takový ty vořechy, co si myslí jak nejsou cool, když jim to dobře svítí a hlavně že oni vidí - těm ostatním ať klidně zalízají fousy pozpátku do prdele...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám že se to tu docela rozjelo.

Za prvé když někoho probliknu tak setinově jako že jsem nezapoměl vypnout dálkové.

Za druhé pomalu vždy jedu sám popřípadně se spolujezdcem tudíž zátěž na zadku je nulová.

A za třetí když jedu mojí další Fabulí tetokrát 2 s projektorama tak mi připadá jako když to svítí polovičně

oproti Fabuli 1 s obyč světlama.

Zásadně nikomu nešajnuju do xichtu naschvál !

Je mi 33 let a ve dne vidím jako ostříž a brýle nepotřebuju zatím ani na čtení a to se živím celodenní prací

na PC,ve tmě do zdi taky nebourám tak asi bude problém někde jinde.

Effin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...