Přejít na obsah

Test žárovek H7


stanmar

Doporučené příspěvky

Jelikož už mám v autí H7 min dva roky a byly to obyč ze škodovky tak už moc nesvítí zase na druhou stranu zatím tak dlouho žadné nevydžely,tak jsem dnes zakoupil Osram night breaker cena je teda šilena na shellu 800kč naštěstí diky nasbíranym bodíkum byl doplatek 200kč přijatelnej,akorad se bojím kolik vydrží a pak pokud je zas neseženu takhle vyhodně tak nevím nevím jestli bych tolik investoval,po jedné asi koupit nepujdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

/A za třetí když jedu mojí další Fabulí tetokrát 2 s projektorama tak mi připadá jako když to svítí polovičně

oproti Fabuli 1 s obyč světlama./

treba kupit lepsie ziarovky, mne klasicke osramky tiez svietili jako kahance od sviecok ale po namontovani osram night breakerov plus som zostal vazne prekvapeny sto a jedno, je to rozdiel, sice sa daju u nas kupit za 25 eur, co som zane aj dal ale radsej lepsie vidiet ako menej, a za nastavenie svetiel som dal v origos skodovke 6 eur takze ziadna horibilna suma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

postnu jsem 2 fotky jak svítí můj Room s Osram NB a nat. projektory. První s pomalou závěrkou (mobilem), druhá normálním režim fotky pouze zmenšený foceno dnes v 6:40 světla seřízená na rysku v servise a auto nestálo na ideální rovině :) a fotil jsem to s mobilem na volantu takže z úhlu který já vidím ;)

post-36058-0-61075400-1327649520_thumb.j

post-36058-0-17899600-1327649529_thumb.j

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Poněkud" si protiřečíš, není-liž pravda?

Tím že někomu pošlu zpátečku dálkovejma u mne znamená že ho probliknu a né že ho chci sundat ze silnice,to bych mu taky mohl pustit mlhovky a denní svícení a nejlépe ještě nějaký strobo.

Tak že zásadně nikoho nešajnuju naschvál do xichtu ale probliknu s duvodem že doopravdy nemám zapnuté dálkové.

Effin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Dick - je to foceno v různých režimech foťáku - první je "sběrný", kdy automatika čeká až se na snímač "nasčítá" dostatek dopadajícího světla, aby zaznamenaná fotka byla zřetelná = jako by byla focená například s bleskem. Druhá fotka je "braná" tak, aby bylo vidět jen to nejzřetelnější - tedy časově jako by s bleskam, ale bez něj = z fotky vylezou jen nejjasněší objekty.

Pro fotograficky znalejší: obě jsou focené na automatiku, ale první fotka je "braná" v režimu s prioritou clony, druhá naopak s prioritou expoziční doby.

První fotka tak líp ukazuje ideální stav osvícení prostoru před autem a dobře ujasňuje rozložení hustoty světla v prostoru, druhá je daleko bližší okamžitému dojmu z pohledu ven z auta při jízdě.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dyť, to jsem chtěl naznačit, že zde není diskuse fotografického kroužku.Prostě mi stačí jedna fotka, která mi jasně a průkazně ukáže kvality té žárovky v daném denním režimu, jízdy a pod. z pohledu řidiče . Ale jinak dík za výklad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to by se asi musely udělat ty fotky 4 - oba režimy poprvé s původní járofkou, podruhé po výměně za jinou. A musel bys porovnávat hlavně ty fotky v "letmém" pohledu, kdy bude foťák pracovat s prioritou času, aby bylo jasné, která járofka dává lepší okamžité osvětlení. Nebo porovnat EXIF data snímků - aby bylo vidět na jakou citlivost a expozici ten daný foťák tu kterou fotku exponoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

čauky všichni,

mám roomstera 1.9TDi a H7 žárovkama, vždy jsem zkoušel všechno možný a cca po roce žárovka jedna nebo postupem času obě praskly, koupil jsem si za cca 550 ostram night braker plus a mám je přes rok a půl a svítí asi nejlíp, ze všech co jsem měl ( tungsram, philips, wurth, pak nějakej neznačkovej shit). takže vřele doporučuju vyzkoušet :)

jinak asi se vyplatí hodit tam denní LED svícení, přecež úspora na žárovkách by asi nějaká byla ...

Editováno: , autor: freevisio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

A co poviete na tuto ziarovku: Bosch H7 Plus 50 Extralife ? Mate niekto skusenosť s touto žiarovkou ? Resp. viete ako svieti v porovnani s H7 Night-Breakerama Plus od Osramu? Ja ich mam na roome a svietia celkom dobre, resp. lepsie ako originali, ale prijal by som este lepsiu svietivost. Zatial ich mam dva roky, ale mam aj denne svietenie, takže su menej zaťažované. Ak máte lepší typ, rád si nechám poradiť. Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa toho testu sú NBP vo všetkom trochu lepšie ako ten SS, samozrejme okrem pomeru cena/výkon. Takže neverím že tie SS sú "neprekonateľné".

Ja osobne si myslím že tie SS sú vlastne NBP ktoré majú pri výstupnej kontrolje trochu horšiu kvalitu a potom podľa toho dostávajú iný štítok a balenie a samozrejme cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na osrama ne mohu rict spatneho slova :) . Na osram standard line jel 5 let a prodal auto s osramama a byly celou dobu stale ucinne.

Teď mám druhé auto a já jsem šťastný silverstary když žijí jen 1,5 rok. Cena / kvalita je :kol-47: . V polsku za osram silverstar musis dat 23 złote/1 kus, night breaker - 33 złote/1kus. Osram = velmi dobra kvalita :kol-47: .

Naštěstí, mám obchod Gliwice Osram, která je na seznamu unikátních obchodů Osram :D

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu mít chlapi na vás prosbu? Ten kdo má Fábii II nebo Roomstera s projektorama a má vnich Osram night breaker plus, mužete mi prosím vyfotit nejlépe za tmy tu čočku? Chci vědět zda to není žluté nebo moc modré... chápete snad co myslím.. Děkuju moc !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyfotit to nejde, automatika to nevezme, už jsem to zkoušel, jedině pokud by někdo měl foťák s manuálním nastavením - kompakty jsou na hovno. Mám popsanou kombinaci a světla jsou po obvodě zlehka namodralý, i když to není taková modrá jako u xenů. Neznalec to může klidně za xenony pokládat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Richiis:

Technicky to vyfotiť ide, ale fotka nebude mať pre teba žiadnu výpovednú hodnotu. Je to z toho dôvodu že je potrebné na fotoaparáte aj monitore mať správne nastavenie vyváženie bielej, tj. vyvážiť bielu podľa svetelných podmienok vonku s referenčnou šedou tabuľkou a následne to treba pozrieť na monitore ktorý bude kalibrovaný na rovnakú hodnotu. Nakoľko si sem položil túto otázku, je mi jasné že monitor nemáš kalibrovaný, takže by sme ti to fotili zbytočne. Na farbu svetla tiež nemá samotná konštrukcia svetla žiaden vplyv, lebo sa jedná o "zrkadlá" ktoré farbu svetla nemenia, alebo len tak minimálne že ten rozdiel neuvidíš.

Jediný pre teba zaujímavý údaj môže byť pre teba iba zmeraná hodnota teploty svetla. Podľa datasheetu u Osram NBS to je 3500 Kelvinov. Či je to moc žlté alebo moc modré sa dá posúdiť iba podľa toho že s čím to porovnávaš, lebo "moc žlté" a "moc modré" sú subjektívne "hodnoty". To čo je pre teba moc žlté, to môže byť pre mňa akurát.

Nájdi si hodnoty farebnej teploty pre iné svetelné zdroje ktoré poznáš a podľa toho to môžeš posúdiť. Napr. denné svetlo má hodnotu okolo 5000K. Blesky vo fototechnike sú zase nastavené na 5500 K. Dorábané xenónové svetlá sa vyrábajú bežne s hodnotami 4300K, 6000K, 8000K, 10000K, ale existujú aj 3000K a 12000K. Svetlo sviečký má zase cca. 1000K.

Pozrel som si aj ďalšie technické listy:

Osram Original Line - 3200K

Osram Ultra Life - 3200K

Osram Silverstart 2.0 - 3200K

Osram Night Breaker Plus - 3500K

Osram Night Breaker Plus Limited Edition - 3500K

Osram Cool Blue Intense - 4200K

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používal jsem víc jak dva roky Night breaker plus ale mě bohužel permanentně praskali, takže výdrž se nedala určit. Tak jsem ze zoufalství šel koupit další žárovku a měli origo Helly bez jakýchkoli přídavků v názvu. Mohu říct zodpovědně, že svítí ze všech zkoušených žárovek nejlépe a drží již víc jak rok. Cena za kus byla cca 190,-Kč a světelný kužel je perfektní a ostrý. Za mě maximální spokojenost a příště je půjdu koupit zas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...