Přejít na obsah

Test žárovek H7


stanmar

Doporučené příspěvky

Vyskoušené a funkční pro F2 FC s projektorem.

Potkávačky - http://www.obautodily.cz/eshop/ledky-zarovky-xen-prestavby/philips_zarovky_halogenove/nightguide-3x-bezpecnost/

Dálkové - http://www.obautodily.cz/eshop/ledky-zarovky-xen-prestavby/philips_zarovky_halogenove/x-treme-vision-100/

Výdrž zatim rok a světla dost i když na F1 s H4 NightGuide v obyč lampě to nemá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Richiis, odfotím ti to svetlo raz automatikou, raz s vyvážením bielej podľa šedej tabuľky osvetlenou svetlom z projektorov, raz zase svetlom z okolia. Dostanem tri fotky, na jednej bude svetlo modré, na jednej do žlta a na jednej niekde medzi a to som vôbec nečaroval s Photoshopom, uvidíme či ti to bude stačiť.

Nie každý sa vyzná do svetiel a vecí okolo farebných teplôt svietidiel, a to je normálne. Ale keď niekto kto má s tým skúsenosti a dá si tú námahu a poradí ti že na to ideš zle (nehovoriac o tom že tvoj monitor určite nie je kalibrovaný, tj. môžeš na ňom mať ďalší výrazný farebný posun, hlavne keď sa jedná práve o zdroj svetla medzi 2500K a 5000K, kde sa teplota svetla mení najvýraznejšie a už aj posun o 50K si človek všimne), tak by si mal nechať poradiť. Jediná možnosť ako môžeš farbu svetla jednej žiarovky porovnať s druhou je to že ich buď zapneš vedľa seba, alebo ich odfotíš za rovnakých svetelných podmienok s fotoaparátom nastaveným na rovnaké (manuálne) vyváženie bielej. A to stále budeš mať iba informáciu o tom že cca. aký je rozdiel medzi svetlami, ale budeš to mať celé na farebnom špektre posnuté, preto ti to je prd platné.

Príklad: postavíš vedľa seba Silverstar a Cool Blue. Na fotke bude Cool Blue svietiť trochu do modra a Silverstar bude biely, ale v reále to bude tak že Silvestart svieti viac do žlta a Cool Blue blízkoj bielej. Ale veď rob si ako chceš, neviem prečo to s tebou vôbec riešim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě, děkuju za vyčerpávající a dobře rozvinutý sloh. Já vím, je to úplná ale úplná blbost co tím myslím. Četl jsem že 5000K je plně bílé světlo,tak podle toho budu hledat žárovky. Hodně se mi zamlouvá výše uvenedý osram nght breaker plus, jenže mám strach, že nevydrží ani polovinu, co vydrželi a pořád drží žárovky z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wiesz musisz sobie zdać sprawę z tego że te wszystkie żarówki +50%, +90% święcą krócej niż standardowa żarówka. Polecam Osram silverstar bo ten stosunek trwałości do ceny jest jeszcze korzystny.

Víte, musíte si uvědomit, že všechny žárovky 50%, 90% maji kratší zivot než standardní žárovky. Doporučil bych Osram Silverstar. Tento poměr život za peníze je vyhodny

a411adb4a7e13fbam.jpg

938522bc4fa2d498m.jpg

978fbeea0f795a01m.jpg

91ba0d8f0a20c3e9m.jpg

Przepraszam fotki robione telefonem komórkowym :(

Bohužel fotky z mobilního telefonu :(

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... Hodně se mi zamlouvá výše uvenedý osram nght breaker plus, jenže mám strach, že nevydrží ani polovinu, co vydrželi a pořád drží žárovky z výroby.

Můžu jedině doporučit zapojení soft-startu před žárovku, její rozsvícení se zpomalí a nedostane takovou proudovou šupu. Jestli chceš, mám pár volnejch. Jinak já osobně mám NightBreakery Plus 90% už rok a půl a cca 15 000km - pořád první pár.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci si koupil ty Osram Night Breaker Plus 90% H7 ale narazil jsem na Night Breaker Plus Limited Gold + 90% http://www.obautodil...0-id:3014.eshop

Který mám vzít? aby ty GOLD nebyly horší.

Vypadají oboje totožně jen se asi liší v tý hlavě buď stříbrná nebo zlatá.

Už to vidim podle toho Ivanova odkazu je to tam porovnané mají o 300K míň ale zase 2x větší životnost.

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ich urcite skusim, ale az sa otepli lebo chcem ocistit aj čocky. Nevie niekto naj jednoduchši sposob ako vybrat svetla? Treba povolit aj naraznik,alebo povolit len srouby na svetle?

Joj aha pardon pozadudol som sa ze som vo Fabii .Skusit to chcem na SuperBe.

Editováno: , autor: harmis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nema niekto skusenost s tymto--

http://www.fusion.sk.../product/23360/

Co si pamatuji, tak na Slovensku jsou celkem přísní příslušníci, bylo snad i pár případů, kdy kvůli diodám v parkovačkách, nebo osvětlení RZ zabavili TP, nebo dokonce značky... co teprve budou říkat na modře silně svítící žárovky v hlavních světlometech, které nemají homologaci a nejsou určené do provozu na veřejných komunikacích si můžeme jen domýšlet... :) Každopádně je otázka, proč nejsou homologované - že by něco nesplňovaly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mám ty zlaťáky doma http://www.obautodily.cz/eshop/ledky-zarovky-xen-prestavby/osram_zarovky_halogenove/night-breaker-90/zarovka-osram-h7-night-breaker-plus-limited-gold-90-id:3014.eshop . O výkendu je tam dám namísto Tungsram +90% ty dám do dálkovejch. Jsem zvědavej jestli budou lepší než ty Tungsramy.

Životnost mě ani netrápí když mám origo dení svícení, tím se životnost mnohonásobně prodlužuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...