Přejít na obsah

kontrolka ABS


Leonin

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Mne to tiež tak začalo robiť,ak je teplota pod 0°C tak keď zhasnú kontrolky tak mi ABS svieti cca 1-2s.Podľa mňa to bude možno batériou,má už 3 roky.Zatiaľ ale štartuje dobre aj za -5° menej zatiaľ nebolo túto zimu.Skúsim zmerať napätie batérie.

toto som našiel na nete a tiež mu to tak funguje

Editováno: , autor: kimmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Dobrý den,

již nějaký čas se děje, že po nastartování a následném rozjezdu se rozsvítí kontrolka ABS a svítí během celé jízdy. Po vypnutí a zapnutí motoru se to již neopakuje. Někdy to přestane svítit až po opakovaném nastartování. To svícení kontrolky však není pravidelné stává se to jednou za čas. Přitom abs funguje. Někdy se mi zdá, že sepne i v případě, kdy by nemusel. Tuším v tom proto nějakou zradu... (Fabia 1.9 SDI)

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar.Já mám ten samý problém -nastartuju a rozsvítí se mi kontrolka ABS a začne blikat červený vykřičník v kroužku.To se děje nepravidelně.Někdy nesvítí a někdy jo.Ještě když to začne blikat tak můžu s autem hned po startu vyjet ale když se mi kontrolky nerozsvítí tak při rozjezdu jakoby se od čerpadla ozve jakoby nasálo vzduch a nebo si odfouklo nevím.Na VAG se nedostanu bo neznám nikoho z okolí Rakovníka.Mám 1.4 Mpi 50Kw r.v 2000 najeto 148 000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,mám stejný problém na Fabii I 1,4 TDI.Občas se při nastartování stane nebo i při jízdě,že mi začne svítit ABS a blikat kontrolka brzd a občas se mi stalo,že vypadlo i servořízení.V Řj uložena závada nízké napětí jednotky ABS a v řízení nesmyslný signál,obojí sporadické závady.Dál budu zjišťovat až v práci.Takže snad vám to pomůže. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím Vás pánové,

V lednu se mi stávalo, že se během jízdy rozsvěcuje kontrolka ABS při projetí levotočivé prudké zatáčky. Napojím na VAG - vadný snímač ABS prave zadní kolo - výměna orig. čidlo. Měsíc byl klid a poté znovu a stejná chyba tak opět nové čidlo asi po týdnu znovu a tak jsem vyměnil zadní náboj kola ( orig. Škoda )

Zkontroloval jsem i svazek co vede pod pravou zadní sedačkou od snímače....

Teď když je hezky a sluníčko svítí na auto tak ABS svítí hned po startu ale když vezmu studenou vodu ze zahradní hadice a zaleji kolo tak se kontrolka rozsvítí až po ujetí cca 20km. , stále podle Vagu - chyba zadní prave kolo snimac, po vytahnutí klíče ze spínač a počkání cca 1min se kontrolka rozsvítí někdy po 20km a někdy až po i 100km.

Nějaký nápad pánové???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás pánové,

V lednu se mi stávalo, že se během jízdy rozsvěcuje kontrolka ABS při projetí levotočivé prudké zatáčky. Napojím na VAG - vadný snímač ABS prave zadní kolo - výměna orig. čidlo. Měsíc byl klid a poté znovu a stejná chyba tak opět nové čidlo asi po týdnu znovu a tak jsem vyměnil zadní náboj kola ( orig. Škoda )

Zkontroloval jsem i svazek co vede pod pravou zadní sedačkou od snímače....

Teď když je hezky a sluníčko svítí na auto tak ABS svítí hned po startu ale když vezmu studenou vodu ze zahradní hadice a zaleji kolo tak se kontrolka rozsvítí až po ujetí cca 20km. , stále podle Vagu - chyba zadní prave kolo snimac, po vytahnutí klíče ze spínač a počkání cca 1min se kontrolka rozsvítí někdy po 20km a někdy až po i 100km.

Nějaký nápad pánové???

Vymeň kabel od čidla až pod lavu zad sedačku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj kluci, je to asi 3 dny, kdy sem dojel dom zastavil a asi po půl hodině razil za kámoškou a koukám svítí kontrolka ABS - mám fabii 1.4 MPi r.v. 11/2001 dp provozu 4/2002 - classic ale z DE takže 4x airbag, ABS, posilovač, výškově stavitelný volant+ sedadlo řidiče - ups co s tím, volal sem mechošovi a druhý den mi tom hodil na VAG - ventily a snimače na kolech ok, finále  - čerpadlo ABS, trvale byl seriozní a říkal hele může to být kabel nabo pojistka v aku . Super dojel sem dom bo neměl čas to hledat , sundal sem kryt aku koukám na pojistky a 6 tá v řadě prasklá, druhý den sem razil do prodejny - 1x pásková 40A pojistka 9Kč, vzal sem dvě, dal sem t tam a nastartoval a nic.................... tk sem auto vzal na projížďku a ABS zhaslo a je klid. Cena čerpadla asi 2000Kč+ práce a sme skoro na 3000 a pojistka/ v tom lepším 9Kč/ a to se vyplatí ahoj :)

:kol-47:  :kol-47:  :kol-47: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim chalani prosim o pomoc uz si neviem dat rady mam fabiu 1.9 TDI r2000 ras som vymenil lave predne lozisko a od vtedy mam stim stale problemy od vymeny loziska nejaky cas dobre a naras sa mi rosvieti ABS ASR tak zas lava strana zistilo sa ze otoc bola zla lozisko sa uvolnovalo tak sa otoc vymenila nejaky cas dobre a zas mi praskla poistka na baterke ABS vymenila sa a dobre a za nejaky cas zas odyslo lozisko vymenil som lozisko dva mesiace dobre a zas sa mi rosvietilo ABS ASR  a ktomu mi aj zacala blikat kontrolka brzs moze tam byt nieco ine zle alebo krive koli comu mi stale odchadza lozisko a stim ABS problem stale poradi niekto dakujem ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Aj mne sa dnes rozsvietila kontrolka ABS,skúsil som sa previesť a trochu prudšie pobrzdiť a abs-ko fungovalo no zdalo sa mi ako keby zapalo oveľa skorej ako by bolo treba,dobrzďoval som do križovatky na červenú a začalo kopať do pedálu,išiel som auto dať do dvora a ako som čakal kým sa otvorí brána tak kukám na prístrojovku a už to nesvietilo.Odparkoval som,vypol motor vybral kľúč a zasa som zapol zapaľovanie do 2 polohy a po rozsvietení kontroliek,všetky čo majú aj pekne zhasli aj ABS.Žeby nejaká anomália?

Čaká ma o týždeň cesta na jadran tak ma to trápi,no dočítal som sa že sa dá jazdiť aj takouto poruchou,klasicky bez ASB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

zdarec...nechci rozdelavat nove tema o stejne veci,jen mi jde o to,ze se mi na palubce rozsvitilo vsechno kolem abs,kamos to napych na diagnostiku,ktera ani jednotku abs nenacetla,jen chyby...tak se asi odporoucela cela ridici jednotka abs....zkousim po vrakacich,ale potrebujou to cislo,co se na dost debilnim miste u plechu tlumice kola....nejde nejak zjistit cislo jednotky,bez toho,abych to musel napred demontovat??diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...