Přejít na obsah

vyplach motoru


bobek

Doporučené příspěvky

Vyčištění motoru jsem dělal, ale u starýho auta ( fiesta )u fabie ještě ne. Existujou na to různý přípravky běžně dostupný na pumpách v ceně cca. 200 - 1000,- Kč. Návod na čištění je na obalu. Čištění se aplikuje při výměně oleje, kde se před jeho vypuštěním naleje "čistič" do motoru, motor se nechá tak 5 minut běžet na volnoběh, a potom se olej vypustí. Čistič by měl rozpustit usazeniny, které v motoru časem vznikají. Vzhledem k tomu, že vypuštěný olej byl skutečně černej jak bota, tak to asi něco vyčistilo, ale popravdě řečeno auto po dolití nového oleje jelo stejně. Jinak čištění se nedoporučuje u skutečně starých motorů, a to z důvodu vzniku nežádoucích vůlí po pročištění. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze vyplach je moc obecny pojem,co tim myslis?

to co odpovidal tondaz je vyplach olejoveho systemu,ja si dale dovedu predstavit vyplach chladici soustavy ta se provadi pred kazdou vymenou kapaliny,a za dalsi "vyplach" bych asi povazoval dekarbonizaci motoru ,takze si myslim ze martin se asi moc neutal :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to 1.4mpi r.v.2001

a v bencaru tam lili nejakej original ojej skoda 15w40 tak se ptam proto jestli ten motor mam proplachnout než tam naleju bud 10nebo5w40

a hlavne čim proplachovat a jak dlouho

ten olej tam nechal nalit puvodni majitel nez auto prodal a tak jsem psal do bencaru aby mi napsali co je to za olej a oni že original škoda ale ja takovej olej neznam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal bych tam původní specifikaci oleje a nemusíš nic proplachovat. Originál škoda oleje jsou výrobky od klasických výrobců oleje splňující normy Škodovky, tak že na to dají akorát Škoda logo, ale olej je stejně shell nebo něco podobného.

A když mrkneš na oleje.cz včetně jejich fóra, tak získáš přehled co a jak a můžeš se zařídit podle svého - včetně finančních možností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to 1.4mpi r.v.2001

a v bencaru tam lili nejakej original ojej skoda 15w40 tak se ptam proto jestli ten motor mam proplachnout než tam naleju bud 10nebo5w40

a hlavne čim proplachovat a jak dlouho

ten olej tam nechal nalit puvodni majitel nez auto prodal a tak jsem psal do bencaru aby mi napsali co je to za olej a oni že original škoda ale ja takovej olej neznam

komplexne info ziskas na ww.oleje.cz

Skratene: "vyplach moora" u Teba nieje nutny ani pozadovany.

Ja osobne by som nalial 10W-40 ci 5W-40 (podla potreby) a nic neriesil, pretoze nieje co riesit.

B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

já dělal výplach motoru aniž sem o tom věděl u Favorita - stačila malá dirka v membráně palivovýho čerpadla takže do oleje protejkal benzín a to byl pak sajrajt co z motoru teklo když sem to vypouštel...i další olejová máplň co sem tam nalil byla po 300km uplně černá; ale motor měl cca. 180000 najeto a olej byl vždycky minerální; tim ale nedoporučuju proplachovat motor benzínem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to 1.4mpi r.v.2001

a v bencaru tam lili nejakej original ojej skoda 15w40 tak se ptam proto jestli ten motor mam proplachnout než tam naleju bud 10nebo5w40

a hlavne čim proplachovat a jak dlouho

ten olej tam nechal nalit puvodni majitel nez auto prodal a tak jsem psal do bencaru aby mi napsali co je to za olej a oni že original škoda ale ja takovej olej neznam

No nevím do Fabie už bych 15w40 nedával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Chtěl bych se zeptat....

na jaře si budu měnit už olej sám, původní v motoru ze servisu je nějaká BP 10w40. Kvůli hdroštelům jsem zakoupil Shell Helix Ultra 5w40 se specifikací VW 501.00.

Dostal jsem k tomu i výrobek v malé plechovce pro výplach a čistění motoru (Motor Flush, výrobce Cyclo). Takže bych se rád zeptal, zda tím výplachem nemůžu motoru nějak víc ublížit?

Další věc:  pokud mám olej v autě na hranici max, musím těch 400ml co je obsah plechovky čističe z auta vysát a pak nalít čistič, nebo těch 400ml můžu do toho oleje dolít rovnou? Motor má pak běžet na volnoběh 3-5 minut, poté se olej vypustí.

 

Jinak je to Fabia 1.4 16v 55kw, nalítáno 150000km, auto mám rok a něco, takže nevím co s tím bylo předtím. Od poslední výměny oleje uběhl rok a olej se na rysce ani nehnul, takže naštěstí to olej nežere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když zme to měli v práci, tak se vodsával-upouštěl olej. Ale většinou byl na minimu, tak se to tam cvaklo a někam se vyjelo a pak pěkně ven.
C o tam byl návod, tak podle něj se měl motor ohřát na provozní teplotu-po jízdě, nalejt, projet cca 20 km a vypustit. A le pak zme tam radši lili ještě proplachovací dávku-olej a za 500 km šel ven i s filtrem.

 

Pak se používalo něco jinýho, co nahradili celou olejovou náplň a tím se proplachoval motor. A bylo to jak na olejovej okruh tak i vodní. A to zme používali třeba po prasklejch těsněních pod hlavou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No o kvalitě toho oleje bych trochu pochyboval, od výměny se vůbec nezbarvil dočerna, ani náznakem, má pořád stejnou barvu jako když jsem si auto přebíral ze servisu a to už je rok. Něco za ten rok nalítáno tkm taky je.  Přecijenom moderní a kvalitní aditivovaný motorový olej by z toho motoru měl také nějaké nečistoty dostat, což mě u nynější náplně tak úplně nepřipadá. Zase nechci být tak naivní a myslet si, že ten motor je tak v cajku, že ani neušpiní olej :D Vůbec tedy při jeho věku (2002) a nájezdu. Proto bych rád vypláchl motor před tím, než tam naleju olej, který alespoň vím co je zač, ne nějakou "sudovku" ze servisu.

Jinak předpokládám, že olej by měl jít odsát místem, kde je v motoru zastrčená měrka na olej. Nalévacím otvorem by to šlo asi těžko? Raději se ptám, o tomhle nic nevím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi si sou divný. Ty si stěžuješ, že máš olej čistej a nezčernal. A sou tady tací, kteří si stěžujou, že jim po pár stovkách km olej zčernal a podezřívaj servis, že jim ho nevyměnil.

 

Tak už nevím jak by měl olej vypadat :kol-147: :kol-147:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...