Přejít na obsah

Spojka 2.0 TDI PD


kadett

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám takový dotaz.V tomto chladném období slyším od spojky divné zvuky(takové tupé kovové) a to vždy v záběru spojky,ale jen v určitém místě.Dříve jsem to slyšel do té doby,než jsem se třeba 6x rozjel na semaforu.Ted se mi zdá,že už to slyším ikdyž je spojka zahřátá.V létě jsem si toho nevšiml.Když třeba ve měste odbočuji a sešlápnu spojku a opět pustím do záběru,tak slyším taky tendivnej zvuk(jakobych dřel dvouma plechama o sebe).Myslel jsem,že u toho zatáčení je to ložisko nebo něco,ale pak jsem se rozjel,vyšplápl spojku a zatočil a zvuk nic.takže je to od spojky.Nevíte co to je?r.v. 2006 najeto 105tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám takový dotaz.V tomto chladném období slyším od spojky divné zvuky(takové tupé kovové) a to vždy v záběru spojky,ale jen v určitém místě.Dříve jsem to slyšel do té doby,než jsem se třeba 6x rozjel na semaforu.Ted se mi zdá,že už to slyším ikdyž je spojka zahřátá.V létě jsem si toho nevšiml.Když třeba ve měste odbočuji a sešlápnu spojku a opět pustím do záběru,tak slyším taky tendivnej zvuk(jakobych dřel dvouma plechama o sebe).Myslel jsem,že u toho zatáčení je to ložisko nebo něco,ale pak jsem se rozjel,vyšplápl spojku a zatočil a zvuk nic.takže je to od spojky.Nevíte co to je?r.v. 2006 najeto 105tkm.

Ahoj mám taky 2006-ku 2TDI 8 ventil ale to není rozhodující ,máš v háji setrvák je tam dvouhmota já měníl při 170000km byl na šrot ,při startu za mrazu je kravál největší při uplném záběru spojky to není slyšet ale při jemném vyšlápnutí je slyšet nejvíce,protože není ještě v tahu a lítá sem tam ,při sepnutí spojky už je to lepší mně to už rachotilo i v tahu motoru,připrav se na výměnu .Já měnil všechno setrvák,ložisko,přítlačák i lamelu a vím že mně to nepřekvapí kupoval jsem Sachs ale to musíš podle typu motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám taky 2006-ku 2TDI 8 ventil ale to není rozhodující ,máš v háji setrvák je tam dvouhmota já měníl při 170000km byl na šrot ,při startu za mrazu je kravál největší při uplném záběru spojky to není slyšet ale při jemném vyšlápnutí je slyšet nejvíce,protože není ještě v tahu a lítá sem tam ,při sepnutí spojky už je to lepší mně to už rachotilo i v tahu motoru,připrav se na výměnu .Já měnil všechno setrvák,ložisko,přítlačák i lamelu a vím že mně to nepřekvapí kupoval jsem Sachs ale to musíš podle typu motoru

no panejo, mám 1.9 TDI 77kw 2006, dělá mi to uplně to samé jak kdy ale teď je to poměrně časté takový zvláštní zvuk od spojky při mírném sešlámnutí spojkového pedálu jako by tam něco klepalo při jízdě bez plynu o kvalt následný sešlápnutí plynu tam jakoby něco hlasitě škubne nijak jinak se to neprojevuje jen hlukem řadí vše ok :-( na kolik mě ta sranda asi vyjde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mě to dělá něco podobnýho, ale jen na neutrál. Pokud je spojka v záběru, na půl sešlápnutá, tak jde z motoru děsnej rachot. V servisu to údajně konzultovali s MB a vše je OK. Dělá to prý spojka Sachs, že o tom ví, ale na funkci to nemá vliv. Nedělá to pořád, 3x vyšlápnu a pak to třeba 10x neudělá. Poslední dobou se to úplně ztratilo, tak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Tak mám podobný problém,u OII 2.0 103KW 8V najeto 120 tis.Doufám! Když vyšlápnu spojku při řazení tak při úplném vyšlápnutí něco trochu zarachtá jako by se něco dotáčelo a mělo vůli.Dělá to jen při řazení nahoru,dolu to nedělá nic.Zvuk a lehká vybrace v pedálu je stejná a trvá tak jednu vteřinu a to jak při 1000 ot.tak při 3000 ot.Je divné že při větších točkách je to stejné.Setrvák?spojka?ložisko nebo ta hřídel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...