Přejít na obsah

otazka pre tych co maju klimu


makov

Doporučené příspěvky

Chcem sa spytat tych co maju klimu a teraz v lete ked chladia a odstavia auto napr. na 2 -3 hod tak ci im ide hned po nastartovani z ofukou taky vlhky vzduch? Trva to len par sekund kym cez kurenie neprejde cerstvy vzduch.Myslim ze ventil na odvod kondenzatu z vyparnika je v poriadku lebo vyteka z neho voda. Ale minule ked som siel cez den pocas burky tak ked som mal vypnutu klimatizaciu a fukanie bolo nasmerovane na okna tak sa rosili ako nahle som zapol klimu hned boli okna ciste ale vtedy som nepotreboval chladit tak sa mi zdalo zbytocne aby islo chladenie.Ale s vypnutou klimou sa rosili okna.

Tak ak ma niekto skusenosti nech napise.

D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výparník aj rozvody vzduchu sú studené používaním klimy. Ale po odstavení sa na všetkom studenom vyzráža vlhkosť a tá nestihne za tú dobu vyschnúť. Takže po zapnutí ventilácie ju vyfúkne do interiéru. S tým sa skutočne nedá nič robiť, je to tak. Dá sa tomu ale zabrániť tak, že sa klimatizácia cca 3-5 minút pred odstavením auta vypne a už sa nechá len ventilácia. Studené časti sa tak ohrejú a zároveň osušia ešte pred odstavením auta. Pomohlo by aj postaviť nejaký časovač a relé a by zabezpečilo cirkuláciu vzduchu cez ventiláciu tých niekoľko minút po odstavení auta. Ale ja som to už nestihol zrealizovať a Fabia šla do sveta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...