Přejít na obsah

Stěrače


My98

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

ják bylo teď kolem nuly nebo lehce pod a bylo mokro tak začaly stírat tak že nechávaly šedej film, i když jsem jim dopřál nemrznoucí směsi tak to prostě nefungovalo, nakonec jsem koupil ty EVA, prodává je "autobaterie Kopečný" levý 105,- a pravý 97,- a zatím fungují perfektně, su zvědavej co vydrží. Používal jsem je i na předchozích autech a většinou ten rok +/- stíraly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupil som po lete Bosch a hned jak prisla zima, tak mi robia pasy, resp. velmi zle stieraju. Dal som za ne 27€ a naradsej by som ich niekam je*ol, kazdopadne budem ich menit, no neviem co na miesto nich, kedze ani drahe sa mi neosvedcili :kol-29::kol-26:

A jak ti jdou zvedat ramínka? Lehce? Kdy jsi naposledy mazal klouby ramínek? Aby stěrač správně fungoval, tak musí mít přítlak z ramínka a to když je "zatuhlé" (dochází k oxidaci), tak moc nefunguje ani AEROTWIN BOSCH ! = osobní zkušenost a trochu WD40 + pořádně "rozhýbat" to razantně zlepšilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak ti jdou zvedat ramínka? Lehce? Kdy jsi naposledy mazal klouby ramínek? Aby stěrač správně fungoval, tak musí mít přítlak z ramínka a to když je "zatuhlé" (dochází k oxidaci), tak moc nefunguje ani AEROTWIN BOSCH ! = osobní zkušenost a trochu WD40 + pořádně "rozhýbat" to razantně zlepšilo.

Octavka ma nieco cez rok, takze k mazaniu klbov ramienok som sa este nedostal.

No myslim, pri tych BOSCHkach to tym nebolo, nakolko mi stierace robili pasy a nie, ze vynechavali kus nezotretej plochy. To by uz pritlakom byt mohlo, ci sa mylim? :kol-32:

Uz som dnes testol tie nove originaly a to je uplne ina.... :kol-31:

Ale na jar to urcite prestriekam WDckom ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Záleží jaké Bosche jsi koupil. Já používám dlouhá léta Aerotwin a jsem s nimi maximálně spokojen.

Zdravím. Také jsem jsem si objednal stěrače na OII, Bosch Aerotwin, z OB autodíly  http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-octavia-ii-facelift/sterace-predni-zadni-krytky/skoda-octavia-05-predni-aero-sterace-610-480-bosch-id:2134.eshop . Když dneska dorazily,na obalu je sice psáno  Octavia (1Z3) od 05.04.,  ale není to rozměr 610 mm + 480 mm, nýbrž 600 mm + 475 mm. Dost mě překvapilo, že ten rozměr je jiný než jsem objednal a než je na faktuře.  Proč tedy OB autodíly inzerujou 610+480 a pak ti pošlou jinej rozměr 600 + 475? U originálních stěračů mají psán také rozměr 610 + 480. Přijde mi to divný,  kdyby s tím měl někdo zkušenost, budu rád za každou odpověď nebo radu, zda reklamovat, nebo zda je to u Bosche normální. Díval jsem se totiž na stránky Bosch, a tam jsem rozměr 610+480 neviděl, 600+475 ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je úplně v pohodě (DÉLKY) = to neřeš.

 

EDIT:

 

Teda až na tu cenu = např. tady jsou o 100Kč levněji :

http://www.mroauto.cz/tecdoc-produkt/280098-list-sterace-bosch-3397118936/

 

Stačí použít ZBOŽÍ :

http://www.zbozi.cz/?q=3397118936&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi

Editováno: , autor: pasat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, já mám 1Z5 a to má stěrače 600mm na 475mm. Na obalu to dokonce bylo takto napsané. Dokonce to byly originály z Belgie. 

Díky za info, pokud jsou rozměry v pohodě, není co řešit. Mě zarazilo, že OB autodíly uvádí rozměry 610+480, a to jak u Bosch, tak u originálních stěračů Aerotwin.  http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-octavia-ii-facelift/sterace-predni-zadni-krytky/skoda-octavia-05-predni-aerotwin-sterace-610-480-orig-id:4748.eshop

 

pasat: Cenu jsem až tak neřešil, bral jsem toho více, ceny se mi zdály přijatelné.

Editováno: , autor: Miral1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec.

Sice jsem dával dotaz do jiného vlákna, ale to se tváří mrtvě...

Asi se zeptám hloupě, ale v autorizovaném servise mi řekli, že origo stěrače na O2 nemají sundavací koncovky (jsou údajně přilepené) a tím pádem nelze vyměnit jen gumičky. Mně se to ale nezdá, protože se koncovky, když za ně zaberu, mírně pohnou. Prý bych musel koupit stěrače na VW Golf V, ty že jsou výměnné.

Je to pravda nebo se vyměnit dají vždy. Zničí se při tom ta koncovka nebo ne? Jinak náhradní gumičky na Golf V mi v autorizáku nabízeli asi za 180 Kč/ks.

Ahoj,

 

gumičku lze vyměnit na originálním stěrači. Problém je v tom že nejprve musíš sundat plastové koncovky (jde to ztuha tak zaber a neboj se, nepraskne to!). Na jedné straně po sundání plastové koncovky je pacička, která fixuje gumičky, a proto to nelze vytáhnout.

 

Pokud však pacičku nadzvedneš nebo odstraníš tak gumička lze vyměnit bez problému.

 

Takto mám stěrače 2 roky a vyměnil jsem gumičku za 15,- cca po třetí.

 

Není na tom nic težkýho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš tak docela pravdu Jirko. Originál stěrače ze Škodovky opravdu pochází z Valea

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-skoda/octavia-ii/sterace-motorky-atd/sterace-motorky-atd/1779-sada-steracu-octavia-ii-original.html

1779_1.jpg

 

6954833-sterace-valeo-silencio-x-trm-vm3

 

a v těch nejsou samotné stírací gumičky výměnné, protože je to jeden kus včetně vrchní gumy, která tvoří spojler. VW používá Bosch Aerotwin = tam gumičku vyměníš přesně jak popisuješ.

 

Takže pokud stěrače nestírají a jsou to ještě původní ze Škoda výroby tak kup od Bosch - e :

http://www.zbozi.cz/?q=3397118936&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi

 

A tam gumičku můžeš měnit.

post-3116-0-59046500-1363815326_thumb.jp

post-3116-0-16830700-1363815426_thumb.jp

post-3116-0-37832600-1363815500_thumb.jp

Editováno: , autor: pasat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj známý má s originálními stěrači docela špatnou zkušenost, na autě je měl asi týden a letěly do koše, prostě kvalita stírání hodně špatná. Poradil jsem mu ať si koupí levnější aerotwiny a hned to bylo o něčem jiném. Takže buď někde ležely dlouho na skladě nebo nevím. Je zajímavé, že ty originál stěrače z výroby vydrží skoro nejdýl :-). Na naši první OII to bylo 5 let než pak po zimě začaly v některých místech vynechávat. Jinak používáme jedině na všech OII Bosche a spokojenost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...