Přejít na obsah

Fabia III


schimmer

Doporučené příspěvky

1) Nebuď demagog - pro automobilku není žádná zátěž si od dodavatele objednat pneu bez ohledu, jestli jsou zimní nebo letní. Objednává se to asi 3 týdny před montáží. Zrovna tak pro ni není zátěž dodat typ ráfků podle přání zákazníka.

2) Oficiální prodejci nabízejí zase jen zpravidla několik sad zimních - hlavně Barum, Nokian. A nikdo si nestěžuje, že je to málo. Mimochodem, co dělá škodovka se sadami, které se daný rok neprodají? Stejná logika jako ta tvoje.....

3) Poslední tvrzení je už úplná blbost. Aut se v jednotlivých měsících prodává zhruba stejně. A na zimních se jezdí 5 měsíců.

4) Možná někdy nechápu, o čem mluvíš. Asi to bude vzájemné. Proto ještě jednou - přivítal bych, kdybych si mohl auto objednat rovnou na zimních, protože jsem si letní sehnal sám (nové ráfky 16" Atria přes bazoš za 6000 a k tomu nové letní Barumky taky za 6000). Od prodejce Škody bych za tu cenu měl sotva ty ráfky. Takže proto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KubinoPv - jen nevím, proč nikde nejsou vidět F3 v základní barvě Pacifik...nevíš??

 

Protože je to velký risk v neprodání. Za rok vím o dvou autech prodaných-předaných v modré pacific u jednoho nejmenovaného salonu v Pv z celkového počtu asi 100 vozů. Ale to nic nemění na tom, že je to dobrá volba..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LiborTDI - a to zase já, i když jsem vyznavač USB flash disků, bych ten CD přehrávač uvítal..

 

No a to asi nejen ty, sice ŠA přezentuje FIII jako auto pro mladé, tak při mé testovací jízdě jsem se bavil s prodejce, a za tu dobu co jí mají na salónu chodí většinou ženy a důchodci, aty jsou naštvaní, že to nemá CD mechaniku. Což chápu, pro ně je nejlepší vzít svá CD Evy a Vaška a vložit je do nového auta, ale mají smůlu, reps. u originálních rádií.

No a nebo to bude impuls pro prodejce z TV šhopinků a budou prodávat cimbálovky a další na USB či SD kartě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Nebuď demagog - pro automobilku není žádná zátěž si od dodavatele objednat pneu bez ohledu, jestli jsou zimní nebo letní. Objednává se to asi 3 týdny před montáží. Zrovna tak pro ni není zátěž dodat typ ráfků podle přání zákazníka.

2) Oficiální prodejci nabízejí zase jen zpravidla několik sad zimních - hlavně Barum, Nokian. A nikdo si nestěžuje, že je to málo. Mimochodem, co dělá škodovka se sadami, které se daný rok neprodají? Stejná logika jako ta tvoje.....

3) Poslední tvrzení je už úplná blbost. Aut se v jednotlivých měsících prodává zhruba stejně. A na zimních se jezdí 5 měsíců.

4) Možná někdy nechápu, o čem mluvíš. Asi to bude vzájemné. Proto ještě jednou - přivítal bych, kdybych si mohl auto objednat rovnou na zimních, protože jsem si letní sehnal sám (nové ráfky 16" Atria přes bazoš za 6000 a k tomu nové letní Barumky taky za 6000). Od prodejce Škody bych za tu cenu měl sotva ty ráfky. Takže proto.

 

Bohužel nemáš pravdu:

1/ pro automobilku by byla VELKÁ zátěž objednávat pneu od dodavatele dle objednávek zákazníka - problém logistiky, batche a tudíž ceny, skladdování atd...

2/ odběratel jako škodovka neprodané gumy vrací dodavateli k dalšímu využití. Toto se moc nestává protože průběžně montuje kola na auta tak jak jdou z fabriky po celý rok. Proto dodává auta vždy na letních kolech. Pokud by dodávala půl roku na letních a půl roku na zimních pak by musela vracet...

3/ toto není pravda. do prodejů mluví celá řada faktorů, rekordní prodeje bývají hlavně ve dvou vlnách - v létě (auta do rodin) a ke konci roku (auta do firem kvůli odpočtům). tyto rozdíly bývají i 40-50% prodaných kusů mezi jednotlivými měsíci.

4/ jak by to fungovalo? od kdy by se dali objednávat zimní gumy, když každý model má jiný dodací termín? technicky by to bylo velmi komplikované...

 

:kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hlavně mi to přijde celý zbytečný. Tu samou práci odvede prodejce.

 

 

A že jsi pak koupil levně elektrony na bazoši, no co jako na to říct. Takhle můžu koupit i rádio do auta :) Koupit si Elegance verzi a říct nepočítejte mi rádio co tam dáváte v základu, já si ho seženu za půlku na bazoši. To prostě nejde, i když chápu, že to prostě seženeš levnějš a ušetříš.

 

Nejvíce to dokáže ovlinit prodejce, pokud bude fakt férovej, tak od tebe ty letní odkoupí za nějakou cenu a dá ti peníe, nebo ti nabídne za nějaký doplatek ty co chceš a původní si nechá... Jako všechno jde.

 

Koupě auta není sranda no a je to hlavně o tom, najít ideální stav - nejvýhodnější nabídku. Já třeba bych rozhodně vždy počkal na akční model. Už jenom když si vezmu kolik je tam výbavy zdarma... A zrovna ty kola. Já když jsem kupoval Rapida, tak jsem koupil Fresh akční model. 15" elektrony v základu, 16" za příplatek 3500Kč ( pakatel ) 17" za 6500Kč ( opět pakatel ) - jenom pro porovnání, koupil jsem ještě sadu 16" těch samých elektronů i se zimním pneu Michelin Alpine A4, najeto na nich asi 1000km za 14tis :) 

Když se podívám na ne-akční model, tak 16" tam jsou za 18500Kč a 17" za 22600Kč ( eletrony se zdražovaly, takže je cena o 1 až 2 tis vyšší než když jsem kupoval já auto, ale i tak nepoměr no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že toto je otázka hierarchie ve VW Group, ŠA ani Seat ho nenabízí, na rozdíl od Passatu a Golfu...

 

Pokud bych si měl vsadit která škodovka ho bude mít jako první tak asi SIII nebo až OIII po FL. 

Editováno: , autor: Jakoob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mě je na prvním místě výhřívání sedaček, volant by byl také super, ale dovedu si představit kolik by za něj ŠA chtělo :)

 

Jinak co se týče Hyundai, když jsem si vybíral auto, tak jsem si i konfiguroval i30 a výhřívané sedačky byly až v třetím příplatkovém balíčku výbavy. Hlavně že volant byl už v prvním, tohle jsem fakt nepochopil a byla to jedna z věcí, proč jsem korejce nevzal, protože pro mě byly sedačky podmínka a kdybych je chtěl, cenou bych se dostal úplně mimo...

 

To se mi zase líbí na škodovce, že ať se jedná o jakoukoliv výbavu, tak za cca 5tis si je můžu kamkoliv koupit. To má málo značek. Většinou to je v nějakým stupidním balíčku na zimu, nebo až od nějaké výbavy...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhřívaný volant bude v SIII.Otázka je,jestli bude i HUD a 2.0 BiTDI.Ale co jsem četl,tak škodovka by neměla být omezenována VW ohledně assistenčních systémů.Dřív to bylo kvůli VW a Audi.

 

O BiTDi bych silně pochyboval... Ale možná ŠA překvapí...  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BiTDI ji asi nemine. Passat jej má, tak uvidíme. Ale to už lezeme do OT.

 

to Rypicoing- se skladbovostí výbav je Š-A známá a o "úrovni" přístupu a férovosti taky svědčí průhlednost nabídky v konfigurátoru. Stejně tak jako náhledy ve "3D" variantě.  Maj to kucí vymakaný, ovšem někdy se to u hnidopichů otáčí proti fabrice právě "nutností" auta někdy doskládat. To je ovšem potom na solidnosti prodejce,  kdy klient naklusá na salon a nakřápaným Activem a cenou s pár prkotinami přeleze i Style. Pak by ho ten solidní měl přesměrovat na výhodnější nabídku, kterou   je v komplexnosti právě Style.

Editováno: , autor: KubinoPv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, konfigurátor maj opravdu vymazlenej...

 

Ale do té chvíle, než člověk konfiguruje nějaký dražší auto :) viz O3 RS a když chce člověk třeba elektricky stavitelný sedačky nebo sklopná zrcátka se svícením, to se hned na to nabaluje v podmínce jiný věci a člověk se kolikrát zamotá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se dival na rocni vozy a prekvapila me vysoka cena nove fabia.. posudte sami.. ve vybave ambition plus neco navic a cena kolem 380t+-.. to mi na lidovou cenu moc neprijde.. pokud to srovnam skratkou F II ve vybave ambition plus, kde pdobne vybavena vysla kolem 300 000kc tak by me zajimalo kde je to slevneni.. no posudte sami

http://www.skodaplus.cz/Search/result?fulltext=&mark%5B%5D=32&priceFrom=&priceTo=&discountPriceFrom=&discountPriceTo=&speedometerFrom=&speedometerTo=&inOperationFrom=&inOperationTo=&loadFrom=&loadTo=&capacity=0&leasing=&off=105

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...