Přejít na obsah

Pomoc! Climatronic a neustále kolísanie výkonu


majkl_k

Doporučené příspěvky

Zdravím,

prosím vás o radu, na Octavii 1.9 TDI mám problém s kolísaním výkonu po zapnutí climatronicu, vždy vtedy, keď sú vonku vyššie teploty - asi tak od 25°C a vyššie. V pár bodoch sa pokúsim popísať celý problém:

- vždy po zapnutí klímy do módu AUTO príde k poklesu výkonu, dosť citelnému, ale to je len začiatok, počas jazdy je zreteľne cítiť, ako spínanie klímy autom "cuká alebo trhá"

- čím nižší prev. stupeň, tým je samozrejme trhanie výraznejšie, pocitovo je ako keď niekto opakovanie brnká na plyn alebo brzdu .... cca každých 10...15 sekúnd

- pri prepnutí klímy do módu ECON (t.z. po vypnutí kompresora klímy) toto zmizne a auto sa správa úplne normálne

- klíma bola na jar servisovaná a doplnená, chladič klímy (aj motora) je nový

- po zistení tohoto problému som nechal klímu znova skontrolovať, žiadna závada nezistená

- dokonca sa mi zdá, že klíme počas dlhej jazdy po diaľnici akoby dochádzal dych, po zastavení na odpočívadle ale znova začala chladiť tak, ako má, vzduch úplne ľadový

- pri zaradenom neutráli a otvorení kapoty zreteľne počuť, ako klíma opakovane spína a rozopína, pri neutráli to spôsobuje kolísanie otáčiek

Toto všetko závisí na teplote okolia, čím vyššia teplota tým horšie. Pri 30°C pri poslednej dlhšej ceste mi to dosť liezlo na nervy. Okrem toho mám dojem, že spotreba stúpla tak o pol litra. Jazdím s autom druhý rok ale minulé leto bolo čo sa týka klímy bez problémov.

Dokážete mi niekto poradiť? Mohlo by to byť riadením klímy alebo niečo iné?

Vopred ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RJ motoru o tom asi vie, pri zapnuti klimy otacky na okamih klesnu, ale potom sa dorovnaju. problem je ten, ze pohon klimy opakovane spina a rozopina a tym otacky jednoducho padnu na chvilu dole, ci uz na neutrali alebo pocas jazdy.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po zapnuti nesmi otacky jen padnout a dorovnat se na puvodni hodnotu

to znamena, ze rj motoru nevi, ze se zapla klimatizace, jak kompresor zatizi motor, tak klesnou otacky a rj se snazi udrzet volnobezne, tak sama prida plyn, aby je udrzela na zadane hodnote (stejny jako kdyz popojizdis v zacpe jen na kvalt bez plynu)

spravna funkce je, ze se po zapnuti klimi zvednou volnobenze otacky, aby se zabranilo nezadoucimu cukani

ubiral bych badani timto smerem, vite nekdo z hlavy na ktery vodice se zamerit, piny u rj? (nemam u sebe DP)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdesim, ďakujem za radu,

ešte dodám, že včera som nechal prebehnúť autodiag. climatronicu a vyhodilo jedinú chybu č. 318 - tlakový snímač. Na nete píšu, že je to bežné keď je málo chladiacej náplne, moja bola ale nedávno naplnená a 2x kontrolovaná a (servis asi tak mesiac dozadu), takisto sa dával nový radiátor klímy. Tá chyba climatronicu tiež bude hrať nejakú rolu..

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz odpovidas na predchozi prispevek, tak ho necituj, nepouzivej tlacitko pod prispevkem "odpovede s citaci", ale dole pod diskusi je velke tlacitko "pridat odpoved"

post-35633-0-13840100-1307696713_thumb.j

byla "sporadicka"? chyba tam muze byt jeste od dob pred plnenim, jen ji servis nevymazal, smaz a zkus jestli se znovu udela

zadne jine chyby nejsou? v climatroniku, motorovce?

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Či bola sporadická neviem, ale spýtam sa v servise kde ju opravovali, či mazali aj chybové statusy. Po odmazaní tejto chyby som klímu nechal asi 1 min bežať na plný výkon a žiadna hláška sa už nezopakovala.

Chyby RJ motora budem schopný vyčítať na budúci týždeň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ake su tlaky klimatizacie na nizkotlakej a vysokotlakej strane????? za normal.podmienok pri okolitej teplote cca 25C je na nizkotlakej strane 3 bar a na vysokotlakej strane cca 12 bar az 15bar. pri napl. 750g Tento problem co mas moze mat na svedomi preplnena klima alebo zablokovany redukc. ventil v klimakompresore alebo expanzny ventil, ktory je tepelne zavisli.Treba zmerat tlaky pri 3000 otackach motora. Koli comu si menil ten vyparnik a chladic?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tlakoch nemam ziadne info, nechaval som to v servise a bral som auto odtial s tym, ze to je dobre. Ono som to ani nemal ako zistit, lebo vtedy bolo vonku este dost zima a auto jazdilo normálne. Spytam sa v servise na tieto udaje. Chladic klimy sa menil preto, ze bol deravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

majkl_k prepac ze sa ti rypem do temy, ale mam podobny problem teda okrem šklbania motora,

1,9tdi, r.v.2001, v servise som nechal uz 230 E,

VAG - o.k., vlastná diagnostika climatronicu - o.k.

1. navsteva servisu (klima nešla vobec) - vakuova skuška podľa servisu dopadla na 1*, doplnenie chladiacej zmesi s fluorescenčnou látkou na zistenie prip. netesnosti, dopl. oleja, dezinfekcia - 150 EUR

2. navsteva servisu (po týždni klima už nachladila) Zistený úbytok chladiacej zmesi, po 4 hodinách hladania s UV lampou údajne našli netesnosť na pred týždňom úplne supertesnej aparatúre, (výmena tesnenia na holendri pri chladiči), vákuová skúška 30 min., doplnenie zmesi - 80 EUR

3. po ďalšom týždni klima funguje len sem tam, zatial chladi stale, ale velmi malo až na pár výnimiek

tu su moje postrehy z chovania klimy

- pri jazde fuka malo studeny vzduch (nahodne pri viacnasobnom vypnuti a zapnuti kompresoru tlačidlom econ na chvílu fúka ľadový vzduch - toto sa mi nepodarí vždy, ale iba sporadicky)

- pri dojazde vypnem kompresor (econ-om) zaparkujem, necham volnobeh, zapnem kompresor a chladi jak ma.

- da sa nejak skontrolovat objem náplne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám problém s jednotkou klimy. mám v autě climatronik a sháním novou jednotku...jedná se o golfa III řady,alle předpokládám, že je totožná s jedničkovou octávií. nemá ji někdo jetou

nebo z vrakáče na skladě? (motor 1,9 tdi 81 kW) ? díky za info.

Rosťa

rosta.sloup@seznam.cz

Editováno: , autor: vwgolfvariant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdesim,

ano, vetrak na chladici sa toci. nechal som minuly tyzden prebehnut diagnostiku klimy, bola tam jedna chyba - 318, nespravny tlak v systeme. Bola asi starsieho data, po odmazani a cca tyzdni jazdenia klima hlasila kod 444 - vsetko ok.

Po prebehnuti samotestu klimy auto uz tak nesklbe, je to sice citit, ale podstatne menej. Na tretom prevodovom stupni vlastne uz vobec. Mam ale este nejake postrehy:

- dnes na auto striedavo prazilo slnko a potom zase tien, ked som auto popoludni startoval, klima hlasila vonkajsiu teplotu 30,0 °C.

- startoval som pri zapnutom mode ECON, okamzite som prepol na AUTO.

- po zapnuti klimy asi cca 1-2 minuty jej vykon bol OK, ale pocas jazdy prestala fukat studeny vzduch a siel len teply

- presiel som cca 10 km, pri pomalej jazde dole kopcon v meste som naschval vyradil rychlost a siel na neutral, potom sa cinnost klimy obnovila a zacala fukat ladovy vzduch

- po zaparkovani som nechal auto chvilu nastartovane, vykon klimy stale dobry, vzduch ladovy.

- na indikatori teploty ale svietil udaj 34,5°C, co vobec nezodpovedalo vonkajsej teplote, ktora bola cca 25°C - auto bolo stale v pohybe

Potom som este vyvolal samotest klimy, vysledok kod 444, ziadne chyby.

Cim by to mohlo byt, ze pocas jazdy vykon klimy odchadza a po zaradeni neutralu je zase funkcna? Vopred diky za akukolvek uzitocnu radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

nepredpokldam, ze je to preplnenou klimou, kdyz RJ motoru nezvedne volnobezny otacky po zapnuti klimi

zapne se ti po zapnuti klimi vetrak na chladici?

ktory ventilator je od klimy.. ja mam poobny problem. vreca klima isla a dnes uz nie.. pozeral somaj vrtulu ale ani jedna sa netocila.. tak neviem co je s tym.

vie niekto poradit?

e mozne ze ked je malo chladiacej zmeny ze sa ventilator nezapne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...