Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny,objednal sem si nove kola. Ted mam 165/70 R14 a budu davat  195/45 R16,podle mych vypoctu je velikost dosavadniho kola 165/70 R14 -> 2*7+35,56=14+35.56= 49,56cm a nove kolo je 195/45 R16 -> 2*4.5+40.64=9+40,64= 49,64cm, tudiz podle me tachac bude ukazovat stejne jen jizda bude tvrdsi diky nizsimu profilu  ;)  a navic tyhle kola mam v technicaku protoze mam  fabku 2004  :p  nejvic me asik tak zajima jak to je s rezervou,kdyz jsou velikosti prakticky uplne totozne,tak rezervu nemenim a nechavam tu co tam je ted,co vy na to  B)  tak koukam,to sem se ale rozepsal  :smich:

na nouzoví dojetí mužeš požít to co jde nasadit ;) , ale pochybuju že máš v techničáku 195/45/16 ;)

v technicaku mam 205*45 R16,ale ja radsi uzsi,preci jen nemam fabii RS :(

reagoval jsem nato že píšeš že kola s 195/45/16 máš v techničáku ;)

jinak já jezdim na 215/40/16 ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny,objednal sem si nove kola. Ted mam 165/70 R14 a budu davat  195/45 R16,podle mych vypoctu je velikost dosavadniho kola 165/70 R14 -> 2*7+35,56=14+35.56= 49,56cm a nove kolo je 195/45 R16 -> 2*4.5+40.64=9+40,64= 49,64cm, tudiz podle me tachac bude ukazovat stejne jen jizda bude tvrdsi diky nizsimu profilu  ;)  a navic tyhle kola mam v technicaku protoze mam  fabku 2004  :p  nejvic me asik tak zajima jak to je s rezervou,kdyz jsou velikosti prakticky uplne totozne,tak rezervu nemenim a nechavam tu co tam je ted,co vy na to  B)  tak koukam,to sem se ale rozepsal  :smich:

na nouzoví dojetí mužeš požít to co jde nasadit ;) , ale pochybuju že máš v techničáku 195/45/16 ;)

v technicaku mam 205*45 R16,ale ja radsi uzsi,preci jen nemam fabii RS :(

reagoval jsem nato že píšeš že kola s 195/45/16 máš v techničáku ;)

jinak já jezdim na 215/40/16 ;)-_-

jo takhle tak v tom pripade opravdu tyhle gumy v technicaku nemam,ale co sedi tam a mam na kola i TUV certifikat,kde tyhle kola sou zapsane tak proc ne... -_- treba si je jednou necham zapsat do velkeho technicaku at mam pokoj B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat. Koupil jsem si RS kola. Originál které se dávají na fabii RS. Jsou na ní gumy 205/45. je možné na ně dát i něco širšího na tyhle disky? díky

muzes dat 215 ale kdyz sem dneska koukal na elektrony.cz tak ti hodi gumy pro disk sire 6,5 ale 215*40 R16,ale je to moc siroke,to bude jak balon :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě dost zarazilo - koupil jsem fabii 1.4 74KW a v techničáku je pneu 185/60 R14 na ráfku 6J + nějaké výjímky typu 195......atd. ale já tam ráfky 5J a pneu 165/70 R14 vím že se používaly na 1,2 HTP ale na mém autě teda být nesmí? Myslím podle zákona......poraďte dík nechci mít problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě dost zarazilo - koupil jsem fabii 1.4 74KW a v techničáku je pneu 185/60 R14 na ráfku 6J + nějaké výjímky typu 195......atd. ale já tam ráfky 5J a pneu 165/70 R14 vím že se používaly na 1,2 HTP ale na mém autě teda být nesmí? Myslím podle zákona......poraďte dík nechci mít problém

pokud je mas zapsany v technicaku tak neni problem,jak pises pouzivaly se na 1,2jky takze na fabce normalne jsou a ja je mimochodem mel taky nez sem sel do 16tek -_- cajti ti na to urco nic nereknou a na technicke,kdyz je mas v techniacku nic neres B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jedna věc. Mam ty kola RS na fabii. 205/45 R16 - fabie hachback. Na kolik to nahustit. motor 1.4 16V 74 kw....? nějaké zkušenosti?

Ja hustim predek 2.1, zadek 2.1 tlaky pri polovicni zatezi. Predek bych mozna mohl i 2.2.

Jelikoz mam HTP motor, ktery je lehci nez tvuj, tak bych na tvem miste dal 2.2 predek a 2.1 zadek - polovicni zatizeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě že mám v TP 185/60 R14 a na autě 165/70/R14 dokonce i rezervu mám 185/60/R14

ja bych to nejak kriticky nevidel velky technicak sebou nevozis a tyhle gumy co mas na aute ma hafo fabii,takze cajti nebudou nic vedet, ja bych nechal tyhle co mas a az se sjedou tak koupit ten predepsany rozmer pro klid duse :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vybírám gumy na svý nový kolečka a projel jsem internet a vybral pár adeptů za rozumnou cenu. Jsou to 205/45/16. Jaký doporučíte? Případně něco jiného.

KUMHO ECSTA SPT KU31 - 2463,-

FULDA CARAT EXELERO - 2556,-

SAVA INTENSA - 2201,-

PIRELLI ZERO NERO - 2540,-

GOODYEAR EAGLE NCT-S - 2575,-

SEMPERIT DIRECTION-SPORT FR - 2405,-

TOYO RF PROXES T1-R FSL - 2544,-

DUNLOP SP SPORT 2000E MFS - 2634,-

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vybírám gumy na svý nový kolečka a projel jsem internet a vybral pár adeptů za rozumnou cenu. Jsou to 205/45/16. Jaký doporučíte? Případně něco jiného.

KUMHO ECSTA SPT KU31 - 2463,-

FULDA CARAT EXELERO - 2556,-

SAVA INTENSA - 2201,-

PIRELLI ZERO NERO - 2540,-

GOODYEAR EAGLE NCT-S - 2575,-

SEMPERIT DIRECTION-SPORT FR - 2405,-

TOYO RF PROXES T1-R FSL - 2544,-

DUNLOP SP SPORT 2000E MFS - 2634,-

-_-

ja mam Kumha ale 195tky a zatim uplna spokojenost -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se tu na to ptal, ale teď trochu jinak. Jsou rozdílný šrouby na různá kola, resp. můžu dát origo bezpečnostní šrouby na neorigo (Ronal) kolo? Dík za info.

myslím že by to mělo jít, ptž Ronal děla liťáky pro škodovku takže by to snad mělo bejt totožný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se tu na to ptal, ale teď trochu jinak. Jsou rozdílný šrouby na různá kola, resp. můžu dát origo bezpečnostní šrouby na neorigo (Ronal) kolo? Dík za info.

zalezi taky na uhlu,ja mam srouby 60˚ ,tohle si zjisti jake srouby tam mas mit a porovnej to s tema co mas doma,delka a typ sroubu bude OK protoze to jak pises mas origo,takze jen ten uhel a videl sem uz aji srouby na plechace na litakach,takze pri nejhorsim to resit nemusis :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdo tu psal ohledne 195/65 R 15 na Fabuli (jasne ze je to rozmer pro Octavku), jen by me zajimalo, jestli uz to nekdo vyzkousel a jak to jelo, popr. problemy. Dle propoctu se svetla vyska zvedne o 2 cm, coz je pro mne vyhoda a ohledne promerovani to vychazi na pohodu. V soucasnosti tacho ukazuje o cca 10 procent vic nez je pravda, coz by se rozmerem pneu v podstate srovnalo.

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem kouknul na rozměry těch šroubů. Předepsaný na kola jsou M14x1,5x30, úhel60. Origo podle etky jsou M14x1,5x27,5, úhel nevim. Takže to půjde, že?

jde o úhel dosedací plochy, takže jedině změřit, jinak já když kupoval kola, tak součástí byly právě šrouby a ventilky, dokupoval jsem jen bezpečnostní šrouby :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...