Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Chystám se koupit 16'' kola a prodejce mi samozřejmě dodá typový list. Akorát by mě zajímalo toto:

Řádně vyplněný typový list

– musí být potvrzena montáž na vozidle kontrolním technikem typu „K", který ověří shodu s uvedeným

schválením KBA (ABE) XXXX, které je nedílnou součástí daného typového listu (datum, podpis, razítko).

U ráfků a pneumatik uvedených v tabulce c) (pro daný typ vozidla) je držitel schválení oprávněn potvrdit

v typovém listu i část „montáž na vozidlo", s tím, že k potvrzení (datum, podpis, razítko) uvede:

„Schváleno MD pod č.j. xxxxxxx".

Znamená to, že když budu mít kola+typ. list, tak si to mám namontovat na auto, jít na STK, tam se mi podepíšou na TL a pak jít na úřad, kde mi rozměr doplní do techničáku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystám se koupit 16'' kola a prodejce mi samozřejmě dodá typový list. Akorát by mě zajímalo toto:

Řádně vyplněný typový list

– musí být potvrzena montáž na vozidle kontrolním technikem typu „K", který ověří shodu s uvedeným

schválením KBA (ABE) XXXX, které je nedílnou součástí daného typového listu (datum, podpis, razítko).

U ráfků a pneumatik uvedených v tabulce c) (pro daný typ vozidla) je držitel schválení oprávněn potvrdit

v typovém listu i část „montáž na vozidlo", s tím, že k potvrzení (datum, podpis, razítko) uvede:

„Schváleno MD pod č.j. xxxxxxx".

Znamená to, že když budu mít kola+typ. list, tak si to mám namontovat na auto, jít na STK, tam se mi podepíšou na TL a pak jít na úřad, kde mi rozměr doplní do techničáku?

Ano znamená to skoro to co píšeš.Jenom doplním,že by Ti prodejce měl krom typového listu dát ještě TÜV a to jak orig.tak český překlad,aby na té STK měli co a podle čeho kontrolovat.Za předpokladu,že to znají.Pokud neznají(a ani bych se nedivil)vystačíš z TL.Jak už jsi psal,ten musí potvrdit technik"K".Na úřad už potom můžeš bez auta.Tam už se na základě potvrzeného TL jenom zapisuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nový kolečka už jsou na auti i v TP. Ronal R38 7,5x16 ET35, 205/45 R16.

Postup jak píše mikl. Na STK to ještě neviděli, takže se 10 minut někde radil s kolegou a pak se jenom zeptal, jestli kromě kol je všechno série, juknul na kola a PODEPSAL, a ani jsem nic neplatil. Na úřadě už to je brnkačka za 50kč. :palec2:

post-3479-1176914067_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nový kolečka už jsou na auti i v TP. Ronal R38 7,5x16 ET35, 205/45 R16.

Postup jak píše mikl. Na STK to ještě neviděli, takže se 10 minut někde radil s kolegou a pak se jenom zeptal, jestli kromě kol je všechno série, juknul na kola a PODEPSAL, a ani jsem nic neplatil. Na úřadě už to je brnkačka za 50kč. :palec2:

post-3479-1176914067_thumb.jpg

:palec2:

Dobrá práce.Co se STK týká,jenom další důkaz,jejich profesionalty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdo tu psal ohledne 195/65 R 15 na Fabuli (jasne ze je to rozmer pro Octavku), jen by me zajimalo, jestli uz to nekdo vyzkousel a jak to jelo, popr. problemy. Dle propoctu se svetla vyska zvedne o 2 cm, coz je pro mne vyhoda a ohledne promerovani to vychazi na pohodu. V soucasnosti tacho ukazuje o cca 10 procent vic nez je pravda, coz by se rozmerem pneu v podstate srovnalo.

Dik.

Dej je tam a bude to jak traktor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikl:dík za odpověď

Chystám se koupit kombinaci 7 x 16 5x112 ET40 + 195/45 R 16, snad to nebude někajej Zetor :feve:

Chtěl jsem zális ET20, ale na něj už nemám peníze.

NMZ :palec2:

Fabča má opravdu rozteč 5*100,na ty ráfky co píšeš můžeš dát 195/45,205/45 nebo 215/40.Všechny rozměry budou v poho.

Možnosti Fabie až tak neznám,ale myslím,že ET 20 tam bez úprav nedostaneš a ET 40 je dost zalezlý.Viděl bych to na ET 35 nebo 38.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdo tu psal ohledne 195/65 R 15 na Fabuli (jasne ze je to rozmer pro Octavku), jen by me zajimalo, jestli uz to nekdo vyzkousel a jak to jelo, popr. problemy. Dle propoctu se svetla vyska zvedne o 2 cm, coz je pro mne vyhoda a ohledne promerovani to vychazi na pohodu. V soucasnosti tacho ukazuje o cca 10 procent vic nez je pravda, coz by se rozmerem pneu v podstate srovnalo.

Dik.

Dej je tam a bude to jak traktor.

No to prave nevim, kdyby to mela byt katastrofa (pro kazdeho to znamena neco jineho), tak bych to nedelal, ale zajimalo by me jestli to nekdo nezkousel, nebo treba jestli nekdo nema aspon fotku. Jak to vypada si myslim neni to nejdulezitejsi, i kdyz to taky trosku hraje roli. Hlavni je, jestli to bude bez problemu funkcni.

Vazne nema nikdo zkusenosti?

No anebo jina moznost nez jiny pneu jsou podlozky, ale davat takovy prasule za kousek zeleza jako od Weitech (nebo jak to je) se me davat nechce. Ma nekdo jinej napad jak tu Fabuli zvednout aspon o ty 2 cm???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte náhodou, jestli firma nejlevnejsipneu dává k diskům typový list?

Pokud si vybereš kola ke kterým ho lze vystavit,musí Ti ho dát každý prodejce a ještě ho musí potvrdit.

Alcar má typové listy na netu a každý prodejce ho může po zadání hesla odběratele stáhnout a zákazníkovi vytisknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauky lidicky chtel bych se optat,mám fabku 1.4 MPI 50kw. Nedávno sem jí dodělal myslím po tuningové stránce ale ted se chci optat jestli by zde nikdo nevedel jaky kola je mozny na fabku dat nebo spis co mam udelat proto aby mi nejake kola schvalily a napsaly do Velkyho technicaku. Mel sem v planu dat na fabku kola 15/205/40 myslíte ze to projde ale co mam pro to udelat. Jinak pokud tyto kola nejdou jaky tam mohu dat. Mam doma kola 17/205/40 ale ty se mi zdaji ze mi je do TP nikde nenapisou opravdu se v tom nevyznam poradte mi prosim. Co mohu na fabii dat a kde mi to tam napisou do TP. Maty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauky lidicky chtel bych se optat,mám fabku 1.4 MPI 50kw. Nedávno sem jí dodělal myslím po tuningové stránce ale ted se chci optat jestli by zde nikdo nevedel jaky kola je mozny na fabku dat nebo spis co mam udelat proto aby mi nejake kola schvalily a napsaly do Velkyho technicaku. Mel sem v planu dat na fabku kola 15/205/40 myslíte ze to projde ale co mam pro to udelat. Jinak pokud tyto kola nejdou jaky tam mohu dat. Mam doma kola 17/205/40 ale ty se mi zdaji ze mi je do TP nikde nenapisou opravdu se v tom nevyznam poradte mi prosim. Co mohu na fabii dat a kde mi to tam napisou do TP. Maty

pročti temata o kolech tady na foru, všechno se dozvíš.., ale jde mimo jiné dopsat i kola 8x17 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...