Přejít na obsah

LUPNUTI PRASKNUTI OD NAPRAVY


Břeťa38

Doporučené příspěvky

Může to dělat jen ložisko na jednom kole.Tuto závadu jsem odstranil již na více autech.Je potřeba vyměnit ložisko(nejde vyndat aby se nepoškodilo)a promáznout domeček ložiska nějakou grafitovou vazelínou(která odolá vlhkosti) aby malý pohyb ložiska byl souvyslý a né nárazový(s lupnutím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jirko jeste posledni dotaz je pravda ze mi to dela hlavne pri rozjezdu a popripade pri parkovani jednou se mi ale stalo ze mi tam cvaklo pri prejezdu nejake nerovnosti a jednou pri zataceni v cca tak 30km rychlosti to byly ale ojedinele pripady jen jsem se te chtel zeptat zda se to nevylucuje

promin ze te jeste s tim furt otravuji taky jsem se te chtel zeptat co stoji ta vymena zhruba aby me nekdo nechtel natahnout dekuji ti predem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to může dělat i při jízdě,tak to nevím ale proč né.Prostě se posune až později a lupne.A kolik to může stát tak to ti nepovím.Záleží kde si to necháš udělat a jaké použiješ ložisko.Cca + - 2 hodiny práce.Škoda servis cca 1100Kč za práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim

lozisko uz je ohřate?jen se chci zeptat za jak dlouho se lozisko ohreje?za jakou vzdalenost?protoze jak jsem psal o prejezdu te nerovnosti stalo se mi to kdyz jsem jel do mesta to je cca 2km

a jeste bych se chtel zeptat v souvislosti s tou teplotou jak jsem psal uz vyse je mozne ze pri vysi okolni teplote (v lete) za predpokladu ze je spatne to lozisko to muze delat casteji a jakoby silneji?bo jse mi opravdu zda ze kdyz je vlhko nebo v zimnim obdobi to dela min a slabejc

Nebo mi uz s toho muze hrabat?nevim :kol-28:

pochopil jsem te spravne teda ze kdyby to melo byt tim loziskem ze by to neudelalo treba po ujeti cca 30km a naslednem vetsim rejdu pri parkovani ale ze by to delalo jen za rozjizdeni za studena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar, taky řeším tento jev. Osobně si myslím že se pohne stabilizační tyč v gum.pozdrech a opře se o nápravnici, tím vznikne lupnutí na nerovnosti. Gum. pozdra mám vyměněné ale po 3měsících se problém znovu objevuje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Přidávám se do klubu, mně se to projevovalo občas v zatáčkách, při přenesení váhy ze strany na stranu najednou cvaknutí, jako když klepneš do železa kladívkem. Dal jsem obě nové (+ popraskané puky a volné gumy stabilizátoru), chystám se na nové kotouče a tohle by mohlo dělat neplechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj.

miluji škodu a forum.skodahome.cz :)

Cca 3 měsíce pozoruji lupnutí z levé části vozu při rozjezdu. Je to jako kovové napružení a cvaknutí kovu na kov. Už jsem si říkal, že je to setrvák. Ono mi to dělá vždy po zastavení - chcípnutí auta a pak při rozjezdu nezávisle na kolech. Prostě nastartuju, dám za jedna, 2000 ot, přeřadím na dvojku a když to má cca 1500 ot, tak lup ho..a pak už nic.

Zbytek ale odpovídá zde popsanému problému :) 160 tisíc nalítáno.

Jsem se bál, co s tím je:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 let později...
  • o 1 měsíc později...

Řeším to samé, taky by mě zajímalo, jestli je myšleno přímo ložisko kola. Pokud se nepletu, je do těhlice šroubované. Většinou mi to dělá s lehce natočenými koly a při rozjezdu na zpátečku, jinak nic. Taky řeším nepravidelné vibrace při vyšších rychlostech na dálnici, kdy to nejde přímo do volantu a nemá vliv ani pokud jedu pod plynem nebo bez plynu. Jestli to můžou být ložiska kol? Díky J.

Editováno: , autor: jirka366
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Přeji pěkný večer všem, Dlouhá léta jsem tady nebyl....

Také jsem nedávno řešil lupnutí při rozjezdu, ať dopředu, tak dozadu. U mě je to levá poloosa. Oba klouby jsou špatný.  Nechal jsem vyměnit poloosu od firmy SKF. Vypadalo to dobře, ale během měsíce to začalo zase bouchat🙈 Zase dolů, reklamace. Naštěstí mi reklamaci uznali a vrátili peníze. Nyní řeším, co tam dám. Zatím to vypadá na poloosu od firmy Spidan. Sice je to repas, ale originál se již nedá sehnat.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...