Přejít na obsah

OII 2.0 tdi dsg trhanie pri nizkych otackach


miso261186

Doporučené příspěvky

Auto : Octavia 2 , 2.0 TDI PD , 103KW DSG , najazdených 168 000KM , r.v 2007

Problém : Cukanie auta vyradené v N alebo v P , hlavne pri zahriatom motore (aj po výmene zotrváku)

Pokus o riešenie problému : výmena zotrváku v autorizovanom servise (bol naozaj rozsypaný) , spojka ostala pôvodná (údajne v poriadku)

Zdravím všetkých , týmto príspevkom by som chcel poprosiť niekoho zdatnejšieho , kto má skúsenosti s týmto motorom , či by mi náhodou ešte nevedel poradiť . Aj na základe častých problémov so zotrvákmi , spomínaných tu na fóre aj vďaka Vaším radám som problém cukajúceho auta začal čo najskôr riešiť a navštívil som autorizovaný servis a nechal si skontrolovať zotrvačník . Kontrola potvrdila závadu zotrvačníka , ktorý bol údajne už tesne pred koncom svojej životnosti . Zotrvák som samozrejme nechal vymeniť ( 1200EUR:( ) s tým , že mi bolo povedané , že spojka je úplne v poriadku a bola by škoda meniť ju (dúfam , že nevymeniť ju nebola chyba , čítal som viac rozporuplných príspevkov či meniť spojku aj so sotrvákom alebo nie , neviem komu veriť ) , no po výmene zotrváku sa problém eliminoval len čiastočne , cukanie auta v neutrále je podstatne slabšie , ale i tak veľmi nepríjemne cítiť ho v sedačkách , vo volante i v pedáloch (neni to pravidelné , niekedy sa nevyskytne v priebehu dňa vôbec , inokedy pri každom druhom uvedení auta do kľudu a vyradení do N alebo P. No vyskytol sa ešte jeden , dosť nepríjemný problém , ktorý nastal až po výmene zotrváku , taktiež je občasný a nepríjemný. Po chladnom zimnom večere ,keď auto dlhšiu dobu stálo a teplota vonku sa pohybovala pod nulou -5 až -15 , pri štarte celým autom poriadne trhlo ! čo som nikdy pred tým nezažil ani nespozoroval , takže beriem to tak , že to určite nebude normálne ! technik zo servisu mi povedal len toľko , že to kľudne môže byť za takýchto podmienok zatuhnutým olejom v prevodovke...ale mal by som hlavne otázku ohľadom prvého problému.

1. Je možné , že to je opotrebovaním motora , poprípadne nejakých jeho častí ? (auto servisujem fakt poctivo , 15tis. servisné intervaly )

2. môže sa daný problém týkať aj niečoho iného ako motora či zotrvačníka ? vstreky , prípadne hadice do vstrekov ??

3.Trepotavý ranný štart auta (žiadne zvuky , len silné šklbnutie celým autom ) ? zase chyba od zotrvačníka ?

Za každú odpoveď budem veľmi vďačný

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,vymena setrvaku a spojku ti tam nechali??dost hloupe!!muze byt sebelepsi spojka,ale jak je setrvacnik nacnutej tak odrovna i tu spojku!!setrvacnik vazi tak 4krat vic a otresama ji znici....to bouchnuti poranu.....vzhledem ze uz jsem odbornik na hlavy valcu.... :aggressive: neztraci seti voda??jestl iano tak pravdepodobne do valcu,delalo me to taky,kdyz to bylo teple ok,jen kdyz jsemto nechal pres noc tak silena rana,zkus na prazdno po ranu otocit tak 5 krat klickem a pak nastartovat,jestli ti to udela

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pocukávání občas způsobuje kabelový svazek pod ventilovým víkem,dochází tam vlivem oleje k oxidaci zalisovaných pinů a vzniká přechodový odpor.Mě pomohlo to nepatrný a nepravidelný pocukávání odstranit výměnou motoroví jednotky a od tý doby je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,vymena setrvaku a spojku ti tam nechali??dost hloupe!!muze byt sebelepsi spojka,ale jak je setrvacnik nacnutej tak odrovna i tu spojku!!setrvacnik vazi tak 4krat vic a otresama ji znici....to bouchnuti poranu.....vzhledem ze uz jsem odbornik na hlavy valcu.... :aggressive: neztraci seti voda??jestl iano tak pravdepodobne do valcu,delalo me to taky,kdyz to bylo teple ok,jen kdyz jsemto nechal pres noc tak silena rana,zkus na prazdno po ranu otocit tak 5 krat klickem a pak nastartovat,jestli ti to udela

Holt , som amatér a spoliehal som sa na to , ak povedia že je spojka v poriadku , tak naozaj v poriadku bude ... čo sa týka vody , čo rozumieť pod pojmom strácania vody ? áno , stratila , ale v priebehu 14 000 KM na minimum a voda sa pri servisnom intervale doliala , neviem nakoľko je to normálne , pre istotu ešte ráno skontrolujem hladinu kvapaliny (od servisu som najazdil asi 2K KM) uvidím koľko ubudlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam teda 1,9TDi, ale taky jsem menil setrvak a spojku. Auto mi stale mirne pocukava na volnobeh. Zjistil jsem, ze mam v haji jeden vstrik. Na diagnostice ma odchylku vstriku 1,5 az 2,99. Takze mozna bys moch mit podobnej problem.

Diagnostika vstrekov je nezávislá časť diagnostiky ? alebo pri obyčajnej diagnostike vozidla pri servise by mi na závady vstrekov prišli ? , diagnostiku vozidla mi robili niekoľko krát , a žiadna motorická chyba sa nevyskytla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pocukávání občas způsobuje kabelový svazek pod ventilovým víkem,dochází tam vlivem oleje k oxidaci zalisovaných pinů a vzniká přechodový odpor.Mě pomohlo to nepatrný a nepravidelný pocukávání odstranit výměnou motoroví jednotky a od tý doby je klid.

o tomto som si už pár krát príspevkov na fóre čítal , silne nad tým uvažujem a skúsil by som aj túto možnosť , nevieš mi približne povedať čo takáto výmena stojí ? kľudne aj v CZK . Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Aby to nebolo zbytočné , problém s hore uvedenou kabelážou nevyhodnocuje náhodou palub. pc auta ako chybu motora ? lebo ja osobne nemám žiadny problém vyhodnotený palubákom , alebo mám dať spraviť diagnostiku vstrekov ? a ak by boli nejaké odchýlky nechať vymeniť tie káble ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, mam OII 2.0 tdi s DSG prevodovkou, a v rozmedzi 1500 az 2000 otacok pri jemne pridanom plyne mi trha autom.

Je nabehane 188 tis., po vymene mechatroniky a prevodoveho oleja a dvojhmotaku. Poradte prosim ak sa s tym niekto stretol, diagnostika nehlasi ziadnu chybu. Vopred dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

též mám stejný problém, ale nedělá to pravidelně, spíš jen občas, mám taky škoda Octavia II 2.0 Tdi, zatím jsem to nikde neřešil, spíš mě tíží, že navi Nexus mi nečte přepalované cd s hudbou, to mě šíleně štve, nikde jsem tento problém zatím nenašel, neví někdo čím by to mohlo bejt???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...