Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

vyhliadol som si toto: http://www.aaaauto.sk/sk/skoda-octavia/car.html?id=2146618&body=H&make=109&model=261&palivo=1&pmax=8000&ymin=2004&ymax=2012

ze to ma stocene km, to mi je jasne, taktiez sa mi to zda podozrivo lacne. uni modra=firemne auto??? vas nazor?

vybral si si auto v acku??? fuuuu ja som si tiez pokukal na nete v acku a pak som sa tam isiel kuk a vsetko bolo ineee co sa tyka cien aaaut nic nesedelo ani cena ani ponuka aut vsetko bolo drahsie a to co bolo na nete nemali hm z acka by som urcite nekupoval....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znama tam kupila dve auta, najprv feliciu, potom octaviu II 1,6 mpi. zatial bez problemov. vsak odrbava kazdy autobazar, acko dava aspon aku taku zaruku (prvych 200km), ako uz bolo pisane, vyhovaraju sa na hoco, ale ked zakaznik nepovoli a odchadza, tak sa zrazu da aj nemozne (mam osobnu skusenost). ta oktavka mi padla do oka, silny motor, dobra vybava, dobra cena=podozrive. ratam s tym, ze po kupe pojdu hned nove rozvody, naplne a pod., lebo urcite to je stocene, ale ak to ma v skutocnosti nejakych 200t, tak si myslim, ze ten motor este nieco vydrzi, aj podla prispevkov na fore. a neplanujem s tym nabehat desattisice km za rok.

Editováno: , autor: Marosh01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně to nijak nízká cena nepřipadá, po přepočtu na Kč je to 188 000kč. Je to 5 let staré, hatchback, benzín s poměrně vysokou spotřebou, po těch zas vysoká poptávka není. Kilometrům bych klidně věřil, lze to ověřit ve Škodovce, zda to souhlasí se serviskou. Při zadním pohledu to na fotografii vypadá, že vlevo spára mezi víkem kufru a světlem je mnohem větší než na pravé straně, tak jestli to nedostalo ránu na zadek. Fotka ale může zkreslovat, chtělo by to vidět naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli najezdíš do 10 000km za rok, tak je ta spotřeba v pohodě, nemusí to tolik řešit, ale třeba při nájezdu 20 000km za rok je rozdíl cca 17 500kč za rok a to už je třeba pro mně a dost dalších lidí dost zásadní argument pro koupi TDI, proto píšu že o tyhle motorizace není takový zájem. Jako kdybych neřešil spotřebu, tak 2.0 FSI nebo 1,8TSI beru mnohem radši, než traktor TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem nakonec taky vybral :) Koupil sem v Německu přes známého, který tahá auta z D :) Bylo to přímo z autohausu Škoda-auto, takže všechno ověřeno (původ, stav km atd...)

Jedná se o OII 1.9TDI Elegance, rv. 2007, najeto 73tis. Výbava: Maxidot, parkovací senzory vepředu i vzadu, dvouzonová klima, vyhřívaný sedačky, navigace cruise, ostřikovače světel, světelný a dešťový senzor, ESP + asistent rozjezdu do kopce atd... Jediný co nemá sou xenony a že neni v kůži, to ale nějak oželím :) jinak maximální spokojenost :) Opravdu lepší než kupovat tady v ČR. Tady sem si vyhlídnul přes škoda plus OII taky elegance, stejnej rok a kilometry ale neměla vubec takovou výbavu jako ta co sem koupil, jediný co měla byla dvouzonová klima, jinak maxidot nebo park. senzory vubec. A byla za 289tis, já mam tu svojí za 300tis :) Ale jak říkám, nebýt toho známého tak bych takovou asi nikdy nenašel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som auto vyberal cca8mesiacov vlastne som si robil aky taky prehlad tak sa to trochu pretiahlo...nakoniec som si dal tiez doviest auto z holadska vyzera ako nove... porozmyslaj aj ty dovoz vyjde lsacnejsie a kupis urcite kvalitnejsie ako v acku ci v inom bazare

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejake auta v zahranici som uz pozeral na www.ooyyo.sk. mate aj nejake ine spolahlive "zdroje"? :) este som sa o to nejak konkretne nezaujimal, ale kolko dnes priblizne stoji dovoz auta zo zahranicia aj s papiermi? ako pozeram inzeraty, tak vyse polovica aut v nich je aj tak zo zahranicia :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejake auta v zahranici som uz pozeral na www.ooyyo.sk. mate aj nejake ine spolahlive "zdroje"? :) este som sa o to nejak konkretne nezaujimal, ale kolko dnes priblizne stoji dovoz auta zo zahranicia aj s papiermi? ako pozeram inzeraty, tak vyse polovica aut v nich je aj tak zo zahranicia :)

ja som nasiel jedneho manika cez autobazareu co nosi auta z holandska... kolko stoji zalezi co presne chces

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mě si vzal provizi asi 8tis. a měl sem v tom od něj zaplacenej dovoz (500km tam 500km zpatky), technickou, emise. Já sem si akorát zaplatil přihlášení auta (celkem 2300,-) + 500,- do kapsy úředníkovi abych na značky nečekal týden, ale aby byli ještě ten den :) ale to už byla moje volba :) a pak samozřejmě pojistka 4200,- na rok a mam v tom všechny skla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ved to by urcite nebol problem len musis pripocittat + 1000€ za dovoz a plus preppis ale to uz je dohoda.... len preco si vyberas benzin a 2L ved ta zozere.... za tu cenu zozenes TDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ved to by urcite nebol problem len musis pripocittat + 1000€ za dovoz a plus preppis ale to uz je dohoda.... len preco si vyberas benzin a 2L ved ta zozere.... za tu cenu zozenes TDI

dovoz z nemecka by som mal za 800€

sice som vyrastol na dizloch, dci a crdi, ale myslim, ze to, co usetri diesel na nafte, to sa vrati na opravach. Keby kupujem nove, tak kupim dizel, lebo viem, ze sa on budem starat, ale takto, ked neviem co za exota na tom jazdilo, tak radsej benzin. to iste sa da napisat aj o ojazdenych benzinoch, ale tie su menej nachylne na studene starty a vytacanie motora za studena, ako aj chladenie turba, dalej nachylnost vstrekov na pochybnu naftu je tiez otazna. Celkovo sa mi zda benzin spolahlivejsi a na kratsie trasy mi bude viac vyhovovat.

for Hunterkyjov: radsej by som 1,6 FSI, to by vykonovo stacilo, len tych je dost malo a v slabsich vybavach a chyba tomu ta 6-ka :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dovoz z nemecka by som mal za 800€

sice som vyrastol na dizloch, dci a crdi, ale myslim, ze to, co usetri diesel na nafte, to sa vrati na opravach. Keby kupujem nove, tak kupim dizel, lebo viem, ze sa on budem starat, ale takto, ked neviem co za exota na tom jazdilo, tak radsej benzin. to iste sa da napisat aj o ojazdenych benzinoch, ale tie su menej nachylne na studene starty a vytacanie motora za studena, ako aj chladenie turba, dalej nachylnost vstrekov na pochybnu naftu je tiez otazna. Celkovo sa mi zda benzin spolahlivejsi a na kratsie trasy mi bude viac vyhovovat.

for Hunterkyjov: radsej by som 1,6 FSI, to by vykonovo stacilo, len tych je dost malo a v slabsich vybavach a chyba tomu ta 6-ka :(

tak ked benzin tak uz preco fsi preco nie tfsi??? s turbom je to predsa lepsie... ja som mal benzin 1,8 bez turba ked som skusil 1,8T tak som nechapal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ked benzin tak uz preco fsi preco nie tfsi??? s turbom je to predsa lepsie... ja som mal benzin 1,8 bez turba ked som skusil 1,8T tak som nechapal...

ja som tiez nechapal 1,8T v audi TT :D

chcem cisty atmosferak, bez turba, s tym su same problemy

financny limit: rad by som sa zmestil do 9000 € aj s prihlasenim a dovozom

viete niekto napisat, ako sa lisi dvojzonova klima u OII a Golf V? Golf ma v stredovom kruhovom ovladaci dve tlacidla s popisom, OII nie. dik

Editováno: , autor: Marosh01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja mam uz 2. auto z operativniho leasingu a max. spokojenost, vzdy koupeno u aut. servisu Skoda - fer jednani, poctive km, kompl. servisni historie a pouze aut. servis

kazda ojetina je sazka do loterie, ale OL urcite lepsi nez bazar nebo nejakej dotahovac z ciziny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, jsem tady nováček a potřebuji poradit od zkušenějších škodováckých řidičů :palec2:

Rádi bychom si koupili ojetou O2 kombi, v benzínu (naftu jsme zavrhli z ekonomických důvodů oprav a také proto, že je to dle nás větší risk odhadnout, jak se s autem jezdilo - i když souhlasím, že každé ojeté auto je rána naslepo, ať v benzínu či v naftě. Potřebujeme rodinné auto, aby se vešly autosedačky, hromada krámů a ještě pes, takže karoserie kombi je víceméně nutnost :)

Náš výběr se omezil na stránky skodaplus.cz, dalšími našimi požadavky jsou r.v. od 2006 a výše, kombi, benzín, el. stahování oken a najeto max. do cca 150t km +/-, manuální převodovka, cena max. 280tis.Kč (pokud to není na naše nároky malá částka). Když tyto požadavky zadám na skodaplus vyjede 14 aut, a teď nastává otázka - které byste doporučili?

Předem moc děkuji všem zkušeným i nezkušeným :):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl sem stejný požadavky až na to že sem chtěl naftu 1.9TDI a dovezl sem si jí z Německa. Naskytla se s opravdu dobrým motorem a zatím sem tam strčil navíc jen do výbavy + spojka a zadní náboj kola z ložiskem což je u ojetiny normální, kort když už sem teď na 197tkm. Ještě mám hodně daleko do 280tkč. Byla to verze classic ale na to sem v tu chvíli kvůli motoru nekoukal. Jezdí líp než sem chtěl a spotřeba je nádherná.

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...