Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

MichalF: Proti RS mam pochopitelne traktor, ale nedavno jsem se pres noc vracel z Rujany domu a A6 Avant 2,5 TDI mi neujela (a snazila se o to par set kilometru, 110 kW je na takovou kravu proste malo :p ). Alespon se zase jednou vymetly pavuciny z turba, nicmene po tehle taskarici to za ctyri litry zrovna nebylo. Navic olej mimoradne zadoni o vymenu uz po 40tkm :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalF: Proti RS mam pochopitelne traktor, ale nedavno jsem se pres noc vracel z Rujany domu a A6 Avant 2,5 TDI mi neujela (a snazila se o to par set kilometru, 110 kW je na takovou kravu proste malo :p ). Alespon se zase jednou vymetly pavuciny z turba, nicmene po tehle taskarici to za ctyri litry zrovna nebylo. Navic olej mimoradne zadoni o vymenu uz po 40tkm :unsure:

Kamarad tudle A6ku mel ale tusim ze 120kW a je fakt, ze sem od toho cekal vic a na RSku absolutne nestacil . Proste velky tezky auto, ale zase ten 6ti valec a ten intros v cerny kuzi, audio od BOSE atp. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi nesedí. Jak ji máš dlouho? 3.000km? Nejsi asi zvyklý, asi špatný styl jízdy, nedupeš na plyn? Hned plný kotel, to ji nesedí. Se s tím taky nějak nepářu, ale přes 5,8l dlouhodobé jsem se nedostal. A když motor jen hladkám, jak píšeš, tak se v pohodě dostanu pod 5litrů, ale to mně moc nebaví.

Buď je něco s autem nebo to příliš dusíš...

Tak napriklad vcera som siel z Brna asi 40 km a naspat, mal som uz zohriaty motor, vysiel som na dialnicu, cca. 130 - 140 km/h a inak okolo 90 - 100 s tempomatom a mal som 6.3 l / 100km.

Mam ju tych 3000 km, ale zas si nemyslim, ze by som to s tym plynom tak prehanal, ked rano odchadzam z domu, tak idem kludne, netocim to moc, a taktiez nemam plyn na podlahe, ci si plyn stlacam sam alebo zapnem tempomat, PP mi ukazuje priblizne rovnaku hodnotu okamzitej spotreby, tak si nemyslim, ze by som na to moc slapal...

Jazdil som predtym na 1.6 55kW LPG, a to bolo o niecom uplne inom, ale aby to bolo zas tak vysoko, ako hovorim, na dialku pod 6 je to dost problem, v meste ked mam 7 tak to musim ist bez brzd a mat vsade zelenu, inak 8.7 - 9.5 l / 100km.

Nieco nebude urcite v poriadku, ale kde zacat? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak za 3,7l je jízda pouze s kopce,to jedu z hor až do podhůří ŘJ vykazuje 0l.  :horse:

Za 3,6 jsem jel z Prostějova do Uherského Hradiště a zpět, jinak normálně ve městě 4,3. :skoda:

Jo a já jsem čínskej bůh srandy... jako lidi vzpamatujte se... spousta z vás tady píše fakt neskutečný kraviny... jestli tomu věříte - tak prosím, ale je to jak na základní škole když jste se pánové předháněli kdo dočůrá výš :blbec:

a ty jsi se při tom vždycky pochcal viď? :smich:

lol jak ty to můžeš vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak za 3,7l je jízda pouze s kopce,to jedu z hor až do podhůří ŘJ vykazuje 0l.  :horse:

Za 3,6 jsem jel z Prostějova do Uherského Hradiště a zpět, jinak normálně ve městě 4,3. :skoda:

Jo a já jsem čínskej bůh srandy... jako lidi vzpamatujte se... spousta z vás tady píše fakt neskutečný kraviny... jestli tomu věříte - tak prosím, ale je to jak na základní škole když jste se pánové předháněli kdo dočůrá výš :blbec:

a ty jsi se při tom vždycky pochcal viď? :smich:

lol jak ty to můžeš vědět

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taxem zase prdnu jedno benzinove OT, mel sem ve ctvrtek takovou divnou zkusenost, ze sem mel po Praze nejakou divne velkou spotrebu. Vcera jsem ale jel Praha - CB, vicemene celou cestu by se dalo rict takovejch 10km/h nad povolenou, od D1 az do centra CB, dost se predjizdelo kamiony, i kdyz provoz byl mensi nez jindy. Kolona jen chvilku v Tabore a pak asi 5 minut stani v CB. Teplota v Praze +3C, od Tabora do CB -4C. Vysledna spotreba u 1,6/74 6,0l pri prumeru az do centra CB 77km/h. Cesta zpatky pres Orlik, cesta opet podobne, mistama zmrzla mlha, takze mistama pomalejs, az do Prahy po R4, opet stejny rychlosti, spotreba 6,2l pri 81km/h az na prazskej Zizkov. To uz byl slabej provoz, predjizdel sem snad 2x. Ve trech lidech. Takze spokojenost, na benzina. (potreboval sem se vypsat ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taxem zase prdnu jedno benzinove OT, mel sem ve ctvrtek takovou divnou zkusenost, ze sem mel po Praze nejakou divne velkou spotrebu. Vcera jsem ale jel Praha - CB, vicemene celou cestu by se dalo rict takovejch 10km/h nad povolenou, od D1 az do centra CB, dost se predjizdelo kamiony, i kdyz provoz byl mensi nez jindy. Kolona jen chvilku v Tabore a pak asi 5 minut stani v CB. Teplota v Praze +3C, od Tabora do CB -4C. Vysledna spotreba u 1,6/74 6,0l pri prumeru az do centra CB 77km/h. Cesta zpatky pres Orlik, cesta opet podobne, mistama zmrzla mlha, takze mistama pomalejs, az do Prahy po R4, opet stejny rychlosti, spotreba 6,2l pri 81km/h az na prazskej Zizkov. To uz byl slabej provoz, predjizdel sem snad 2x. Ve trech lidech. Takze spokojenost, na benzina. (potreboval sem se vypsat ;) )

Máš pěkně hnusnej banner a ta spotřeba je jako od čepičkáře!!!

Přeloženo: s tím bannerem je to dobrý nápad a spotřeba na ten průměr super lol

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

to jirkaK , TO NEMAS PRAVDU ŽE pri 215 km/h je rucicka otackomeru daleko v cerveným poli. má to tak 4300 otacek a cervený zacina asi 4600 myslím. a je jasný že 215 nebudu zkouset do kopce ale spís zkopce dolu, treba pred prahou na d1 je krásne rovná dálnice s mírným spádem dolu, takže tam se to v pohode rozkutálí na tech 215. jinak ke spotrebe, sem mel asi 40 x octavek a spotreba je u každýho kusu jiná, dá se to shrnou že mezi 3-6 litru pri normalni provozu. ne když letis na plnej plyn po dálnici. z brna do vidne sem jel s mojim nejlepsim kusem 66kw za 2,9 litru, ovsem musis porad kontrolovat spotrebu a nejel sem vic jak 90kmh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám svou zkušenost s 81kW. Dlouhodobá 5,3 l. Nutno dodat že na větší vzdálenosti (ČB-Praha) se dostávám těsně pod 4. Jinak jezdím docela krátké vzdálenosti a min. 50% je město. Ještě dodám že výše uvedené údaje jsou dle palubního počítače, když jsem si to ověřoval podle skutečného tankování, tak se dlouhodobá zvedá na 5,5 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,já mám Octu I Combi 1,9 TDI PD-96 kW,šestikvalt a při normální jízdě mi to bere 5,9 l.Zkoušel jsem s ní jet fakt předpisově a nedostanu se pod 4,6,ale to se fakt ploužím,no a když ji trochu přišlápnu,tak je to rázem na 5-5.5.No a při ostrý jízdě se vejdu do 7 litrů.No,taky to holka umí i za 8,6-cesta z Kolína do Prahy,ale to jsem ji opravdu šlapal na krk,pořád řadil a vytáčel při předjíždění.Ale i tak si myslím,že je to na výkon auta super spotřeba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám dlouhodobý průměr 6,0 ale za těch nejhorších podmínek tzn. 95% ve městě a se studeným motorem. Např. z domů do práce jedu 5,5 km, takže se motor ani nezahřeje. No ale budu se stěhovat a do rachoty to budu mít asi 6,5 km, takže si asi pomůžu :smich:

Jakmile ale jedu mimo město, tak to jde hned dolů. Můj rekord 4,2 litru cestou z chalupy. Jsem rád, že mám TDI :specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, taky jsem koupil 1,9 TDi 81kW Combi a můsím řísc, že po prvních tisíci kilometrech, jsem jel průměr 5 litrů rovných. A to to moc nešetřím, protože jsem si musel vychutnávat neustále ty koně pod kapotou :) Jinak si myslím, že mimo dálnici to na asi 300 km to zmáknu za 4,4 a to se teprve zaučuju ovládat tempomat i TDI jako takové :) Doufám, ž emi moje spokojenost vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se svým ropákem nemám opravdu důvod si nějak vymýšlet jak jede 1,6 v benzínu. Prostě to tak bylo. A jestli je to chyba v tacho nebo cokoliv, to nevím. Byla to ta 75ka v sérii. Najeto asi 120tkm a jak se k tomu všici jako ke služebáku chovali netřeba dodávat.

Je fakt, že moje TDi takové rychlosti nedosáhne. Kolik bylo na otáčkoměru nevím, to jsem nesledoval. V autě jsme byli 2, já 90kg, kolega 110kg + 3 basy piv jako present pro Germány + naše osobní věci + nějaký technický materiál na zkoušky.

Jinak 1,8T r.v. 98(používal jsem ji v letech 2000-2002) služební šla na 240 tacho. U současných 1,8T r.v. 2004 se mi nějak nepodařilo toto otestovat, nejrychleji cca 220, ale ještě tam byla nějaká rezervička. Proto mně docela ta 1,6 ka překvapila, že to valilo 220 tacho a ještě by šla.

služební 1.6 sou asi zvyklý - D1 - Brno - Humpolec, poslední stoupání před Humpolcem, volná dálnice 210 km/h... na spotřebu ani otáčkoměr sem nekoukal - samozřejmě služební stroj, ale jinak sem jí moc netrápil

muj dehťáček 81 kw jezdí dlouhodobou spotřebou na 4,9l/100km počítáno z cca. 6500km, cestou do práce (20km po okreskách), i po dálnicich, městech, státovkách..., prostě kombinovaný provoz

necourám se, ale nejsem závodník - i když jí taky občas naložim, aby se protáhlo turbo a další vehementy

jinak pkud jedu třeba 100 kilometrů někam a potom zpátky a nejni to po dánlnici, tak nejni problém jet kolem 4,3-4,6, a docela využívám tempomat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám dlouhodobou spotřebu 6,8 a pod 5,5 jsem se nikdy nedostal ani na kratší vzdálenost cca 20Km. Ale je mi jedno kolik to žere a už to ani nesleduju. Ale ty vaše skoro až neskutečně nízký spotřeby pod 3L/100KM mě fakt trochu iritujou. NBechápu dúvod proč někdo jezdí po dálnici 90, jen aby měl co nejnižší spotřebu, to jsou pak ty brzdy provozu. Praha Brno jezdím za cca 8l. Upozorňuji, že jezdím s diselem, najeto 35 tis.

Editováno: , autor: miccap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám dlouhodobou spotřebu 6,8 a pod 5,5 jsem se nikdy nedostal ani na kratší vzdálenost cca 20Km. Ale je mi jedno kolik to žere a už to ani nesleduju. Ale ty vaše skoro až neskutečně nízký spotřeby pod 3L/100KM mě fakt trochu iritujou. NBechápu dúvod proč někdo jezdí po dálnici 90, jen aby měl co nejnižší spotřebu, to jsou pak ty brzdy provozu. Praha Brno jezdím za cca 8l. Upozorňuji, že jezdím s diselem, najeto 35 tis.

Ale co blázníš... ty správný machři jezděj 150km/h za ty 3l/100. To mě vždycky pobaví...

P.S.: Já mám dlouhodobý průměr 6.8l/100 což mi přijde fajn. Ale to je tím, že používám nový typ tempomatu lol

post-26-1168973244.jpg

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodobě mám 5,8 a mám pocit, že mi to tak zůstane.

Prostě jezdím ve stejném prostředí a styl jízdy je asi taky stejný.... ;)

Já jezdím dva roky stejnou trasu každý den,průměrná spotřeba začínala na 5,2l/100km a teď už je na 6,8l/100km. Že by váha vzduchu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale co blázníš... ty správný machři jezděj 150km/h za ty 3l/100. To mě vždycky pobaví...

P.S.: Já mám dlouhodobý průměr 6.8l/100 což mi přijde fajn. Ale to je tím, že používám nový typ tempomatu lol

Mě to přijde strašne moc. Já mám dlouhodobou 5,5. A když to hodně honím tak mám průměr 6,5 na víc jsem to fakt nedostal a nejezdím na dálnici 90km jezdím normálně. 6,8 se mi zdá na tdi fakt dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no na 7,0 jsem se dostal na 43km trase jen když jsem jel furt okolo 4000RPM. To jsem testoval maximální spotřebu. Přes tohle jsem se dostal jen při blbnutí na ledovém plácku. V pohodě jsem jezdil do práce kolem 4l, ať to byla trasa 43 nebo později 71km. V zimě spíš 4,5. Ale jak tady už někdo psal, asi je to taky individuální motor od motoru.

Kamarád co jezdí služební cca 120tkm ročně má stabilně spotřebu 4,8 a nijak to nešetří, protože mu je úplně jedno, kolik to žere a navíc musí docela spěchat, aby stihl objet co potřebuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...