Přejít na obsah

Fólie na okna


Whitek

Doporučené příspěvky

Čus kluci mam taky folie keramycke a musel jsem je sundat na technycky a to mam i atest na ty filie daval jsem o kolo 7500kč

Možná by bylo levnější si koupit přední boční skla čistá a před technickou je jen vyměnit a po technický zase vrátit ty pofóliovaný skla :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nic, ke mě je to ze Sokolova 106km. Momentálně Octa combi za 4390,- Kč celé auto, štítky od B sloupku dozadu a vystavení Osvědčení je samozřejmostí. Instaluji atestované folie SunTek.

Ahoj,

tak jsem se dnes objednal na středu tady kousek od nás. Taky SunTek.Akorát tedy kolem 4900,-Kč.

Moc děkuju ale za zájem.

Měj se fajn :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus kluci mam taky folie keramycke a musel jsem je sundat na technycky a to mam i atest na ty filie daval jsem o kolo 7500kč

Pokud mej máš atest a nějakj papír jako potvrzení-já mám kartičku, tak na STK Ti nemůžou nic říct a sundávat je nemusíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luďa: nevím jestli ej to na tý STK tak jednoduchý.. zákon jasně mluví o možnosti zatmavení = max. zatmavení. Pokud ho máš větší ani kartička ti nepomůže.. Leda že by ti do kartičky zapsal "něco jiního" ;) to pak jo, pokud se nedostane ke slovu měření propustnosti..

Jak je to v reálu nevím, na STK pojedu až letos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je propustnost nižší, než povolená, kartička je na nic. Je to, jako bys měl od právníka, že můžeš vraždit. :) Přehnaný přirovnání, ale je to tak. Jiná věc je, zda dokáží, že propustnost neodpovídá zákonu. Někde mají sklo s nainstalovanou folií s nejvyšším zatmavením pro porovnání. Nevím nakolik by to obstálo, kdyby ses někam odvolával, ale na principu to nic nemění. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnání samozřejmě není směrodatný, to je čistě subjektivní. Ale samozřejmě na to existují exaktní měřící přístroje, takže pokud tě někde vyrazí s tím, že to máš moc tmavý a skutečně to tak je (jakože asi bude, protože jinak nemá smysl zatmavovat), potom je jediná možnost pořešit to jinde, nemá cenu se odvolávat nebo tak něco, to je asi jasný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnání samozřejmě není směrodatný, to je čistě subjektivní. Ale samozřejmě na to existují exaktní měřící přístroje, takže pokud tě někde vyrazí s tím, že to máš moc tmavý a skutečně to tak je (jakože asi bude, protože jinak nemá smysl zatmavovat), potom je jediná možnost pořešit to jinde, nemá cenu se odvolávat nebo tak něco, to je asi jasný ;)

Přesně tak, zatím jsem se s měřícím zařízením na STK nesetkal, ale myslím, že je to jen otázka času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Pokud mej máš atest a nějakj papír jako potvrzení-já mám kartičku, tak na STK Ti nemůžou nic říct a sundávat je nemusíš.

S tím bych nesouhlasil.Byl jsem tento týden na TK a mám folie na zadních oknech bez atestu.Tak jsem si to dovezl z Německa.Technik trochu brblal,ale řekl že to až tak nevadí,horší by bylo,kdybych měl folie bez i s atestem v předu i s předepsanou propustností,tak bych neprošel.protože skla jsou do zelena a kdyby se tam dala folie s předepsanou propustností,tak se to s tím sklem ještě ztmaví.

Editováno: , autor: Tazz7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl se zatmavenýma sklama na STK. A??? Samozřejmě, že jsem neprošel. Vážná závad 5143 Okno-zasklení.

Ani mávání penězma jak tady někteří navrhují nepomohlo. Řešení je jednoduché, na STK tmavá přední skla nebudou. Po STK jdou původní zatmavená skla zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jo, tak jsem zavital... vemte si karticky, kdo co mate a strcte si je do konecniku :D:palec2:

Proste na predni okna, pokud jsou jakkoli tonovany z vyroby nesmite nikdo NIC!"

Neznamena, ze Beda z BMW od sousedu ma cerny skla, ze mje to povoleny! Ne, neni... Tim nechci rici, ze by mi to jakkoli vadilo, davam si je znovu a u te stejne firmy!!! Mozna jste jiz nazhaveni, coten debil chce,jen to, aby jste si dali folie! Pokud ne! jste lamy! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Byla u nás nabouraná octavie podle mě škoda 40000 kč, přišel likvidator z pojišťovny a než začal fotit tak zkontroloval:

1 rozměr pneu (KO)

2 tónovana skla na předních oknech bez atestu (KO)

Výsledek: "vozidlo při dopravní nehodě nesplňovalo předepsané podmínky výrobce a zákona 56/2001 sb."

"Z toho důvodu vám nemůžeme škodu uhradit."

PS: Šlo o poškozeného, do kterého nacouval kamion. Tak nevím jestli ty folie za to stály.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla u nás nabouraná octavie podle mě škoda 40000 kč, přišel likvidator z pojišťovny a než začal fotit tak zkontroloval:

1 rozměr pneu (KO)

2 tónovana skla na předních oknech bez atestu (KO)

Výsledek: "vozidlo při dopravní nehodě nesplňovalo předepsané podmínky výrobce a zákona 56/2001 sb."

"Z toho důvodu vám nemůžeme škodu uhradit."

PS: Šlo o poškozeného, do kterého nacouval kamion. Tak nevím jestli ty folie za to stály.

osobně bych se soudil a věř tomu, že vyhrál, to je pěkná blbost a jen zkouška co poškozený vydrží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...