Přejít na obsah

Odpojovač ABS na Fabii RS


Pigeon

Doporučené příspěvky

Uvazoval sem o necem podobnem...jenze kdyz ten moment prijde tak pak tezko ve zlomku vteriny vypnu ABS a jeste zabrzdim...To debilni RS nebo spis jeho ABS ma to ze kdyz jedete rychle prez nerovnosti tak normalne slapneta na brzdu ono vas to nakope a prestane to absolutne brzdit...musite znova slapnout na pedal a znova brzdit a je klidne mozny ze to udela znova...nejde o to ze to kope ale o to ze to uplne prestane brzdit...uz sem si s tim nekolikrat malem rozbil hubu nez sem prisel na to co to je a hlavne ceho se vyvarovat...to znamena ze kdyz budete sjizdet treba nejakej kopec kde jsou vlny od kamionu a pojedete tam dost rychle a pak budete chtit rychle zabrzdit tak skoncite tak akorat nekde v prdeli pokud se leknete a nebo nebude dostatek casu a mista na to znova slapnout...

neni to jen RSem, nebo fabii :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvazoval sem o necem podobnem...jenze kdyz ten moment prijde tak pak tezko ve zlomku vteriny vypnu ABS a jeste zabrzdim...To debilni RS nebo spis jeho ABS ma to ze kdyz jedete rychle prez nerovnosti tak normalne slapneta na brzdu ono vas to nakope a prestane to absolutne brzdit...musite znova slapnout na pedal a znova brzdit a je klidne mozny ze to udela znova...nejde o to ze to kope ale o to ze to uplne prestane brzdit...uz sem si s tim nekolikrat malem rozbil hubu nez sem prisel na to co to je a hlavne ceho se vyvarovat...to znamena ze kdyz budete sjizdet treba nejakej kopec kde jsou vlny od kamionu a pojedete tam dost rychle a pak budete chtit rychle zabrzdit tak skoncite tak akorat nekde v prdeli pokud se leknete a nebo nebude dostatek casu a mista na to znova slapnout...

neni to jen RSem, nebo fabii :disgust:

Nikde jinde se mi to nestalo...prikladam to proste vaze motoru a tomu ze si cidlo ABS neumi vyhodnotit to ze to jakoby"skace" nechapu co to dela..v zime sem si zkosel zastavit na ledu a to sice kope ale brzdi porad...tohle pri prejezdu kopne a prestane brzdit...zkousel sem to s MPI,s HTP,s 16V,s 1,4 TDI a vse oka...jen RSo tohle melo..a vim ze kamos co ho mel tak si ho koupil vezl to ze salonu a diky tomuhle projel na Litochlebaku v Praze kruhac rovne..tak jim to tam sel omlatit zpatky o hlavu a rekli mu ze proste nevedi cim to je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Martinoslav: ty tvé okamžité vždy všeznalé reakce na "cokoli" mne začínají štvát :fakac::fakac::angry:

no ja sa nikomu nikde nepcham ale mam pravdu na co je vam odpojovat abs ak ho mato vo vybave sa chcete zabit abo co?? :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VRS: No ono jde spis o to, ze ABS je tam proto, ze jde o aktivni doplnek bezpecnosti - proto ani neni mozne ho odpojovat narozdil od ASR nebo ESP. A ted si predstav situaci, ze si udelas nejaky "vypinatko" u auta, ktery ma ABS z vyroby. Za jizdy si ho svym amaterskych vypinatkem vypnes, nekde to stejne neubrzdis - v lepsim pripade si natluces sam a rozmlatis si auto, v horsim nekoho zabijes. A co na to pojistovna? Svlikne te z kuze. Nehlede na to, ze uz vidim jak rozlisujes situaci, kdy je ABS lepsi nebo horsi, kdyz si to mnohdy ani neuvedomis a uz jsi na silnici v pruseru - pak uz ti zadne vypinani ani zapinani nepomuze.

Editováno: , autor: Martinoslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VRS: No ono jde spis o to, ze ABS je tam proto, ze jde o aktivni doplnek bezpecnosti - proto ani neni mozne ho odpojovat podobne jako ASR nebo ESP. A ted si predstav situaci, ze si udelas nejaky "vypinatko" u auta, ktery ma ABS z vyroby. Za jizdy si ho svym amaterskych vypinatkem vypnes, nekde to stejne neubrzdis - v lepsim pripade si natluces sam a rozmlatis si auto, v horsim nekoho zabijes. A co na to pojistovna? Svlikne te z kuze. Nehlede na to, ze uz vidim jak rozlisujes situaci, kdy je ABS lepsi nebo horsi, kdyz si to mnohdy ani neuvedomis a uz jsi na silnici v pruseru - pak uz ti zadne vypinani ani zapinani nepomuze.

Tak to je cista pravda ! ved ja by som si ten vypinac nedal aj keby sa neviem co bolo!!!Ale kazdy nech si robi po svojom ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznavam, ze i ja jsem se dostal do situace, kdy me ABS prevezlo - stalo se mi to na vode, dole v Hloubetine pod kopcem z Proseka na druhych svetlech. Jedu si 50km/h, najednou oranzova. Za mnou nikdo, tak jsem na to splapnul a jak jsem se prevez pres ty pricny vlny, jelo to jak po masle. Neprijemny.

Nicmene, davam za pravdu Martinoslavovi, klucííí, jak chcete za jizdy rozlisovat a jak rychle rozhodovat, kde a kdy bude lepsi ABS vypnout a kdy ne?

Spis bych to videl na to se vyblbnout a zkusit si reakci Fabie bez ABS, ale pro realnej kazdodenni provoz je to podle myho blbost.

No a tema "Co na to pojistovna" kdyz k necemu dojde? To uz rekl Martinoslav jasne a strucne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VRS: No ono jde spis o to, ze ABS je tam proto, ze jde o aktivni doplnek bezpecnosti - proto ani neni mozne ho odpojovat podobne jako ASR nebo ESP. A ted si predstav situaci, ze si udelas nejaky "vypinatko" u auta, ktery ma ABS z vyroby. Za jizdy si ho svym amaterskych vypinatkem vypnes, nekde to stejne neubrzdis - v lepsim pripade si natluces sam a rozmlatis si auto, v horsim nekoho zabijes. A co na to pojistovna? Svlikne te z kuze. Nehlede na to, ze uz vidim jak rozlisujes situaci, kdy je ABS lepsi nebo horsi, kdyz si to mnohdy ani neuvedomis a uz jsi na silnici v pruseru - pak uz ti zadne vypinani ani zapinani nepomuze.

Jen bych pane kolego opravil část vašeho příspěvku, a to že ASR a ESP nejde vypnout...naopak, pro toto je na palubní desce vypínač ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsem radoby odbornikum co tu pisou vsemozne bludy bych doporucil napriklad toto video. http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10960...deni-s-abs.html

ale to my všichni víme :D řeší se tu něco jiného B)

Asi ne, kdyz se tu resi, jak ho vypnout, pac je hrozne nebezpecne ho mit zapnute a dokonce se bez nej na snehu zastavi rychleji (ano mozna tak o metr).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze oni Sito a Pava, to jsou takovi ti dva ferdove mravenci, prace vseho druhu - pomluvit Martinoslava kde to jen jde :plol-_-

Víš dobře, že to tak není, jen nemám rád, když někdo začne někoho kádrovat a vůbec neví o co mu jde.

Chtěl odpojovač ABS, to je celý. Pokud nevíš, jak to udělat, nemáš nic psát. Na poznámky o zdraví není nikdo zvědavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Totéž platí kdykoliv, kdy nemáte pod všemi koly shodný povrch (adhezi). Je třeba rozlišit mezi ABS a elektronickými brzdovými systémy, které se starají o každé kolo zvlášť.

Já osobně bych taky bral aby ABS bylo vypínací, ale s tímhle nesouhlasím. Mě osobně se v zimě stalo, že se mě při předjíždění pokusil vytlačit nějaký zřejmě psychicky narušený jedinec v Land Cruiseru ze silnice a mě nezbylo než prudce strhnout volant (čímž jsem se dostal pravými koly do sněhu mimo silnici a levá kola zůstala na asfaltu) a současně jít tvrdě na brzdy - protože ABS zafungovalo jak mělo, tak se auto udrželo v přímém směru a nic se nestalo. Nebýt ABS, tak jsem se nejspíš roztočil jako káča a ..... dál nechci ani domýšlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...