Přejít na obsah

Výmena oleja po 15.000km alebo 30.000km?


maxop

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás páni,

                    kúpil som 1.6TDI CR CAYC,r.v.2010 z bazáru a bazár to doniesol z bazáru v Nemecku. Teda mením 

  rozvody aj olej. Chcel by som sa spýtať, či tam môžem naliať všetko, čo má označenie VW50700, teda napr. Valvoline, alebo sa držíte aj iných predísaných hodnôt. Ďalšia výmena bude po 15.000km alebo po 30.000km?

Môžete odporučiť kde sa dá kúpiť olej, a aká značka?

                                    Díky moc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk dík!

Ten klinový remeň som objednal zo skoda-diely tak, že som im napísal  VIN a posielajú mi presne toto označenie, čo píšeš.

        Rozmýšľam ešte o značke oleja, nechcem najlacnejší, ale ani najdrahší. Je niečo ako zlatý stred?

                                                                 Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka. To teda znamená, že ja ten olej ani nemusím meniť, počkám ak mi začne signalizovať "service oil"

             IBAŽE mohol by teoreticky bazár nastaviť "výmena oleja" na VAG-u, pár týždňov pred predajom, alebo inak to urobiť?

              Tiež, auto má necelé 3 roky a olej môže byť stále ten istý? Asi najlepšie ho bude vymeniť! Na tachometri má 84.000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale není bota jako bota. Samozřejmně jsem si udělal kapkový test (tady http://mcu-cz.jimdo.com/app/download/3171620751/519510c0%2F45c39ff8d7c91c001c08ce14a23f8b2c3917f539%2FMotor_checkup_letak+CZ.pdf?t=1258037107) a byla jedna černá kružnice. Těsně po výměně je černá vnitřní kružnice a okolo ní šedé mezikruží. Vážně mně to zaskočilo. Ještě pro úplnost, v motoru byl Shell Helix Ultra Extra, který má mít zvýšenou čistící schopnost, tak možná proto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neexistuje zadny interval po 30000. Je to promenlivy interval a 30000km se da dosahnout jen velmi specifickym jezdenim pri kterem to ten olej v pohode vydrzi. Me to pri mych kazdodennich 7km cestach do prace tak jako tak vyjde na rok nebo 15000km

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...