Přejít na obsah

4 bicykly na střeše Superb ll


luki.chladek

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

mám na vás jednu otázku...

Vlastním Supa ll limousine a v létě jedeme s rodinou na Lipno...

Koupil jsem origo příčníky Škoda,tedy 110 cm a mám v plánu koupit střešní nosiče kol

Thule ProRide 591 a chci se vás zeptat,jestli se mi vejdou na střechu 4 kola...

Je mi jasný,že bych je musel dát cik,cak,ale chtěl bych vědět,jestli má někdo z vás 

zkušenosti s bicykly na střeše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 4 kola vozím na svém kombi, tam je trochu širší asi ten příčník. Ale myslím, že by to tam šlo napasovat. Jak píšeš cik cak s řidítkama, možná někde sundat sedačku a mělo by se to vejít. Limitovat tě můžou jen ty patky těch nosičů. Zkus si zjistit kolik ma ten jeden nosič tu šířku té základny.

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam taky skušenosti s kolama na střeše dal jsem tam i 4velke a 2male jinač jsem daval 4. Skušenost  rve to střechu nemužeš jet rychlejc v zatačkach s rozumem budeš mit vysoko těžiště. Od doby co vymysleli držak na tažne tak je jizda o nečem uplně jina. na střechu tak jedině rakev už i kvuli spotřebě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no spotřebu nějak neřeším a ten odpor vzduchu,tak s tím tak trochu počítám,ale stejně vezu 2 děti,takže jízda bude lážo-plážo.

Takže,ikdyž zabloudíme někde,tak to bude dobrodružství a švanda.

Hlavně jsem chtěl vědět,jestli má někdo tady zkušenosti přímo se 4ma kolama,abych nekupoval zbytečne 4 nosiče kol.

Jinak ten příčník je origo Škoda 110 cm. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To luki.chladek: Kolego, jestli jsi se nevšiml zdejší vlákno je od slova "hospoda", jinak pokec o všem veledůležitém co se řešívá v hospodách! Zakládat v hospodě odborné téma je víceméně kontraproduktivní a svoji starost by jsi určitě daleko vhodněji pořešil u vás  Superb II ve vlákně "ostatní".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...já měl na Fabii 4 kola na střeše...příčníky a  držáky od piccola Přerov...musel jsem je dát cikcak, ale vešli se a to neměl příčník přesah přes patku...dokonce hmotnost nosičů a kol nepřesáhla 70kg, takže nebyla překročena nosnost střechy, nevím kolik má SUP, ale neměl bych z toho strach...navíc dobrej prodejce ti dovolí před koupí si to vyzkoušet přímo na autě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To luki.chladek: Kolego, jestli jsi se nevšiml zdejší vlákno je od slova "hospoda", jinak pokec o všem veledůležitém co se řešívá v hospodách! Zakládat v hospodě odborné téma je víceméně kontraproduktivní a svoji starost by jsi určitě daleko vhodněji pořešil u vás  Superb II ve vlákně "ostatní".

milý pane ,nebo chlapče...je vidět,že zřejmě si nikdy nebyl v hospodě,protože v hospodě se kecá o všem možným na světě a taky do hospody chodí hodně lidí...můj dotaz byl obecný a né odborný,tak nedělej tady chytráka,protože by mě moderátor jinak zablokoval...zeptal sem se a odpověď sem dostal,tak to v hospodě chodí :kol-44:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny,

mám na vás jednu otázku...

Vlastním Supa ll limousine a v létě jedeme s rodinou na Lipno...

Koupil jsem origo příčníky Škoda,tedy 110 cm a mám v plánu koupit střešní nosiče kol

Thule ProRide 591 a chci se vás zeptat,jestli se mi vejdou na střechu 4 kola...

Je mi jasný,že bych je musel dát cik,cak,ale chtěl bych vědět,jestli má někdo z vás 

zkušenosti s bicykly na střeše.

Ahoj, já na Fabii měl 4kola na střeše a bez problému.

Mám taky Superba II kombi, ale tam musím koupit ty příčníky. Pak začnu vozit kola i na něm :-)

Hodně zdaru.

P.S.: můžeš mi napsat, kolik tě stál ten příčník a o jaký typ se jedná?děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zdravím všechny,

mám na vás jednu otázku...

Vlastním Supa ll limousine a v létě jedeme s rodinou na Lipno...

Koupil jsem origo příčníky Škoda,tedy 110 cm a mám v plánu koupit střešní nosiče kol

Thule ProRide 591 a chci se vás zeptat,jestli se mi vejdou na střechu 4 kola...

Je mi jasný,že bych je musel dát cik,cak,ale chtěl bych vědět,jestli má někdo z vás 

zkušenosti s bicykly na střeše.

Ahoj, já na Fabii měl 4kola na střeše a bez problému.

Mám taky Superba II kombi, ale tam musím koupit ty příčníky. Pak začnu vozit kola i na něm :-)

Hodně zdaru.

P.S.: můžeš mi napsat, kolik tě stál ten příčník a o jaký typ se jedná?děkuji

 

Zdravím Stalin J.V.

já jsem kupoval přímo ve škodovce origo příčníky a cena asi 4,5tis a jestli máš šekovku, tak máš slevu na origo příslušenství

takže mě vyšli nějakých 3,7tis...jinak délka mezi patkami je asi 107 cm,ale hlavně mají t-drážku a to je SUPERB :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Stalin J.V.

já jsem kupoval přímo ve škodovce origo příčníky a cena asi 4,5tis a jestli máš šekovku, tak máš slevu na origo příslušenství

takže mě vyšli nějakých 3,7tis...jinak délka mezi patkami je asi 107 cm,ale hlavně mají t-drážku a to je SUPERB :-D

no ale vlastně na kombajna ten příčník bude úplně jinej než na sedana,ale ta sleva ve škodovce bude stejná...viz.šeková knížka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Možná někomu pomůže zkušenost se Superb II Combi + příčníky Menabo Brio 120 + 4x Thule ProRide 591. Mohu potvrdit, že na střechu se dají dostat 4 nosiče s připnutím pomocí klipsů (do Menabo nepasují origo T-úchyty od Thule). Pokud nosiče správně poskládáte (orientace nosičů střídavě a pak správně otočit posunovací úchyty nosičů), vejdou se tam čtyři s rezervou 2 mm :)

Zde je foto jediné kombinace, jak nosiče poskládat, aby čelisti a zámky byly na správnou stranu a podpěry šly sklopit nadoraz:

13315426_10206714124555032_1610011508980

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10206714124555032&set=a.4491022636946.1073741825.1331668779&type=3&theater

Dostat do nosičů kola, aby si nepřekážela, je taky výzva, ale to už se dá zvládnout rychleji :)

Editováno: , autor: MCF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi docela sebevrah... Menabo Brio není určený na váhu čtyř kol. Psáno je sice 90kg, ale musíš to brát s rezervou vzhledem k ceně. Ten šunt se prodával i v Lidlu, je to tak na 4 prkna nebo žebřík pro dělňase, na box , ale na 70kg kol s nosičema, který jsou v zatáčkách obrovskou pákou vzhledem k výšce a pohybu kol v nosiči ProRide 591 díky jednomu rameni..... Na to se hodí novější model Menabo Dozer, kterej už má zároveň novejší T-drážku pro příslušenství všech výrobců. Hlavně jsou ale patky tak 2x masivnější a tyče taky, takže tam nějaká pevnost je.

Jinak asi takhle....máš Superba (jestli jetýho, tak třeba za 400 tisíc), koupíš nosiče na kola za víc jak 7 tisíc, na to hodíš kola za 50 litrů (pokud máš obyčejný) nebo taky za 200 (pokud jsou karbonový) a koupíš si příčníky za 1200Kč... No snad máš slušnou pojistku, protože až ti to někde sletí a vysypou se kvůli tobě dva kamiony, tak aby se z tebe nestal bezdomovec. Nebo jezdi po dálnici 90 a po okresce jako šnek. 

Doporučuju se vždycky poradit s prodejcem, jak ohledně kompatibility, tak i kvůli uvedení do reality. To je jako když si někdo koupí auto s 300 koněma za milion, chce jezdit za hranicí zákonných limitů a potom si na auto hodí čínský pneu neznámého výrobce za nejnižší cenu v kategorii a později se diví, že leží v nemocnici a auto je rozpůlený o strom.

 

Pokud je to do drážky, tak se vejdou na 120cm tyč 4 nosiče ProRide 591, ale nic moc prostor. Já mam Atera Giro AF, lepší a stabilnější nosiče, stejná cena, jsou užší = víc místa, takže doporučuju. Navíc je na střeše nemá každej jako Thule.

Editováno: , autor: rarach89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No zrovna ty příčníky z Lidlu toho unesou celkem dost.

 

Tak to jsi docela sebevrah... Menabo Brio není určený na váhu čtyř kol. Psáno je sice 90kg, ale musíš to brát s rezervou vzhledem k ceně. Ten šunt se prodával i v Lidlu, je to tak na 4 prkna nebo žebřík pro dělňase....

A to je tvoje osobní zkušenost, nebo to nějak vyplývá z té nízké ceny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...