Přejít na obsah

pancovany motorovy olej


Biest

Doporučené příspěvky

Zdravicko,

 

iste ste v poslednej dober poculi o falosnych motorovych olejoch CASTROL. Vzhladom na to, ze SKODA dava do svojich aut hlavne tento olej tak si myslim, ze je to dost aktualne.

 

Aky mate na to nazor? Mate s tym nejake skusenosti? Ako rozoznate falosny olej od praveho?

 

Kde olej kupovat?

 

1, V autorizovanych servisoch bez rizika ale za 600% marze?

2, V servisoch alebo kamennych obchodoch za relativne prijatelnejsie ceny ale uz nie so 100% istotou?

3, V e-shopoch za super ceny ale s bobkami? :)

 

Osobne som kupoval olej aj v autorizovanom servise a aj v e-shope (castrol edge professional III longlife 5W-30) Ten z e-shopu mi prisiel vcera a este som ho nepouzil. Flasky sa mierne lisa - na tom z autorizovaneho servise je pod napisom longlife III 5W-30 len ze je schvaleny vsetkymi automobilovymi znackami, na tom z e-shopu je znak vw + daky popis) + trosku sa lisi grafika etikety a nejake pokecy. Vona a viskozita su priblizne rovnake. (foto obalov pod textom)

 

Este jedna vec ma trapi. Olej z autorizovaneho servisu bol vyrobeny 2013. Olej z e-shopu koncom 2011... nevadi, ze je olej starsi??? Preco predajcovia predavaju olej, ktory niekde lezi viac ako rok????

 

to admin: ak tu tato tema nepatri. poprosim ju hodit tam kde ma ist.

 

 

 

post-77499-0-14072200-1370093783_thumb.j

post-77499-0-17541100-1370093791_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já jsem třeba kupoval olej z eshopu (Shell) a ten byl čerstvě plněný, narozdíl pokud se zajdu podívat např. do Auto Kelly nebo u benzinky, kde je takový olej až třikrát dražší a datum plnění je tam třeba 3 roky staré

obecně si ale myslím, že jak ten obal není otevřený, tak by to tomu nemělo vadit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platí jednoduché pravidlo. Olej treba kupovať od osvedčeného predajcu, je potrebné sa vyhýbať podozrivo nízkej cene, a keď aj tak nemáte dôveru, treba sa vyhýbať značkám ako je Castrol, alebo Shell, a viskozitám 5W-40 a 5W-30, ktoré sú u nás veľmi rozšírené, tj. oplatí sa ich aj pančovať/falšovať.

Taký olej ktorého sa za rok predá iba pár litrov, nikto pančovať nebude, lebo sa neoplatí vyrábať zvlášť obal  a etiketu kvôli tomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem slyšel od bráchy v servisu (škoda), ještě se nesetkali z pančovaným olejem v litrovkách, ani 4-5litrovkách, ani Shell, ani Castrol.......Říkal mi že slyšel akorát o malých a velkých sudech, právě takové co se vyskytují v servisech......(Ale je to tak jak se vším, všichni něco slyšeli ale nikdo opravdu zkušenost nemá). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri sudovom oleji nikdy nevieš čo je v tom sude, preto som to ani nepísal. To je prvé miesto, kde nemáš možnosť skontrolovať olej, a to platí dokonca aj pre značkový servis, kde sa na lacný olej môžu rovnako ulakomiť. Nakoľko servisná sieť ŠA má väčšinou povinne zmluvu s niektorým z dodávateľov (prikázané z hora), ako je Castrol, alebo Shell, a olej kupujú aj v sudoch o dosť drahšie, ako si ho môžeš ty objednať cez internet v litrovom balení, šanca toho, že do servisu si z času na čas kúpia aj sud oleja z iného zdroja, je dosť veľká. Vysoká cena zmluvného dodávateľa je tiež jeden z dôvodov prečo si za oleje v servisoch účtujú tak veľa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem slyšel od bráchy v servisu (škoda), ještě se nesetkali z pančovaným olejem v litrovkách, ani 4-5litrovkách, ani Shell, ani Castrol.......Říkal mi že slyšel akorát o malých a velkých sudech, právě takové co se vyskytují v servisech......(Ale je to tak jak se vším, všichni něco slyšeli ale nikdo opravdu zkušenost nemá). 

 

:kol-97::smich: :smich:

CASTROL - pozor na falzifikáty
Vážení zákazníci,

zvýšte prosím pozornosť pri nákupe motorových olejov CASTROL a nakupujte u overených dodávateľov...

CSTREdgeMagnatecmailingORIGINALITA.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem napsal zkušenost bráchy, je fakt že tam moc dlouho nedělá (asi 25roků) , nikde jsem neuvedl že se padělky nevyskytují..... napsal jsem jeho zkušenost.  Myslím že jsem to napsal celkem srozumitelně. A jedno vím jistě, nějaký hologram pokud se pančuje to opravdu nezachrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono nechcem sirit paniku ale ono to je dost aktualne. jeden znamy z predajne autodielov mal raziu colnej spravy. ked sa ich spytal, preco prisli tak ze kvoli tomu, ze sa na SK dostal pancovany olej Castrol edge v 1 l a 4 l flasiach. Nechceli prezradit, ako ho rozoznat od originalu ale ze vraj sa to da na prvy pohlad. laik to vsak nerozozna vobec. nenasli nic ale potom sli do materskej firmy a tam nasli nejake flase. ta firma je naozaj seriozna a roky berie od jedneho dodavatela. ani nevedeli, ze maju na skladoch pancovany olej. (pravdepodobne ani dodavatel nevedel, ze nakupil pancovany olej). takze by som to nepodcenoval.

 

ja som bral jeden liter (ktory som uz skoro cely dolial) od autorizovaneho servisu za nekrestanske prachy (600 % marza) ale teraz som skusil z netu.avsak len na dolievanie. ked budem menit, radsej si priplatim a pojdem do seriozneho kamenneho obchodu. otazka je, kde mate istotu, ze aj v tom kamennom obchode nebudu mat olej pancovany????

 

od hodnoverneho zdroja mam jeden zo 4 znakov, ako rozpoznate falzifikat od originalu. znacka TM na logu CASTROL by malo byt zarovno spodnou liniou loga. ak nie je, olej je pancovany. ostatne 4 znaky nechcel prezradit, aby si to falsovatelia neskorigovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vykašlete se na Castrol, vyberte si tady a nakupujte přímo u oficiálního dovozce do ČR. Po objednání do druhého dne doma. Používám tento olej do svého TSi: http://www.millersoils.cz/115--xfs-5w40.html

Výroba končí a nahradí ho tento:

http://www.millersoils.cz/383--xf-longlife-5w40.html

Vybere si každý, můžete si pročíst dotazy:

http://www.millersoils.cz/185--diskuse.html

 

Nejsem žádný distributor ani dealer, jen mám rád kvalitní nepředražené věci, které opravdu fungují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...