Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

Auto mám v provozu už třetí zimu a mám pocit, že se to začalo nějak rozpadat. Mám 1.2 TSI a podvozek je velmi tvrdý a to mám 15" zimáky. Ovšem máme v rodině i novou 1.6 TDI a tam je podvozek tak měkký a "houpavý", že jsem málem skončil v lese. TDI také špatně brzdí. A můj názor je ten, že obě motorizace mají opravdu špatnou směrovou stabilitu.

 

TSI je po 75 000 km provozu mimo město opravdu rozvrzané auto. Když pominu šílené vrzání a klepání od brzd/náprav, tak je hromada dalších problémů v interiéru. V autě jezdím sám a bez nákladu, i tak interiér vypadá, jak kdybych v tom vozil cihly. Použité materiály jsou opravdu nekvalitní, třeba koberec. V O1 i po častém vysávání vypadal po pěti letech a 180 000 km jako nový. V O3 mám všude vytahaná vlákna. Materiály jsou velmi choulostivé na teplotu, v horku to měkne a v zimě to zase vrže. Vržou mi sedadla, mám tam látku (Elegance), která dře o plastová obložení sedadel. Celkově to auto hodně zestárlo, nikde mě nenechalo, ale mám pocit, že sedím ve starém vraku. Příhoda k pobavení: nová 1.6 TDI přijela domů a druhý den červený vykřičník, chybí chladící kapalina. Auto odjelo do servisu na podvalu a výsledek: v továrně nezajistily hadicový spoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ty zvuky se množí...už také přestávám vnímat, odkud to všude jde. Teď mi něco drnčí zprava, jako z palubky a taky zezadu, asi to dělá třetí brzdové světlo, ale nemám to ještě zjištěný. Budu si muset sednout na místa spolujezdce a dozadu, řídit někdo jinej a poslouchat, odkud to jde. To jen ty základní, mohl bych pokračovat. Ono se na tom podepíše i ten diesel, ty vibrace motoru, jak se to klepe, potom 18" kola a sport podvozek, taky ta zima tomu nepřidá, v létě je celkem klid.

 

Proto když tu někdo napíše, že mu nic nedrnčí a neklepe, tak je hluchej zákonitě....Nevěřím, že existuje OIII, co jí nevrzne interiér, protože já mám uplnej orchestr.

 

Ale tohle je asi takové to slabé místo, jinak nemůžu nadávat, auto jede, všechno funguje....málo žere, olej vůbec. A furt se mi líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tady čtu, tak asi můžu mluvit o štěstí. Někomu to vrže nebo klepe víc, někomu míň. Taky občas slyším něco jako klepání od sloupku spolujezdce na nerovnostech. Jestli to dělá pás spolujezdce nebo je to až od pásu ze zadní sedačky netuším. Ostatním členům rodiny to je jedno, tak to taky neřeším.

Jiná auta jsou ale na tom s pazvuky stejně. Sestra má rok a půl starý Peugeot 308, jel jsem jako spolujezdec. Vyslechnul jsem si koncert plastů v zadním sloupku a přestal to řešit u svého auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zprava mi něco taky... Nejdřív byly v servisu chytří... Ze ví co to je... Přijde mi to jakoby ze spolujezdcovych dveří zevnitř, zespodu...nebo žeby něco rezonovalo z podvozku... Představa že mají v servisu rozebírat dveře mne ničí....jak sundali strechovicu tak jsem musel kupovat nové A sloupky...

Editováno: , autor: marek_proksa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky nevím, jestli to drnčení je z palubky, nebo ze dveří spolujezdce...na nerovnostech. Jak jsem psal, musím to vysledovat, nebyl čas zatím. Nicméně stejně se chystám na rozebrání všech dveří kvůli vytlumení a výměně repro, tak se uvidí...Spíš mě štvou ty zvuky zezadu, to mám od začátku. Myslel jsem, že opěradlo zadní sedačky - zámek, nebo plato. Ale není to ono. Když je více vysunutá opěrka hlavy na zadním sedadle, tak taky cvaká, ale tohle je něco jiného. Myslím si, že to dělá třetí světlo na 5. dveřích.

 

Co mě taky štve je vrzání středové konzoly, když se o ní opřu nohou v zatáčce z boku. Tady fakt nevím, co s tím....Dělá to jen při určité teplotě interiéru. Taky začala povrzávat loketka ve vysunutém stavu. To mi sralo už na OII. No pak ten pás, to jsem odstranil, taky ten rámeček Amundsenu, to se mi tak nějak podařilo odstranit. No pak ty rohy těsnění zadních oken, odstraněno, tam to cvakalo. No a ty B sloupky, ty jsou v hajzlu, ty cvakaj taky. No a další věci, ted nevím....

 

Chystal jsem se do servisu kvůli pazvukům, ale jak píšu, není na to čas....potřebuji jezdit. Už jsem byl objednanej, ale zrušil sem to :(

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne tiez nieco skor tak plastovo klepka na nerovnostiach od C stlpika na pravej strane, musi to byt nieco viditelne rozumej nie v stlpiku samotnom, lebo ked som zastavil a pochytal roletku, operadlo, pas, C stlpik tak to robi uz vyrazne menej, ale stale som nevyzistil odkial to lezie, priatelka to nepocuje, ale mna to strasne vytaca, lebo je to akurat tak tiche ked mam zapnute radio, ze obcas mam pocit, ze mi uz iba preskakuje a namyslam si to, ale potom to obcas zatuka tak hlasnejsie.

Tiez si budem musiet sadnut do zadu a vozit sa do vtedy, kym to neidentifikujem. Ale inak je v aute uplne ticho nic ine ani netukne, bodaj by ked ma auto 1500km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mi to drni i když stojím... Prostě rezonuje... Když je úplně chladné auto tak je to chvilku ok..

 

Ano, když je auto promrzlé je klid celkem, pak to začne. V létě je celkem klid taky.

 

Mne tiez nieco skor tak plastovo klepka na nerovnostiach od C stlpika na pravej strane, musi to byt nieco viditelne rozumej nie v stlpiku samotnom, lebo ked som zastavil a pochytal roletku, operadlo, pas, C stlpik tak to robi uz vyrazne menej, ale stale som nevyzistil odkial to lezie, priatelka to nepocuje, ale mna to strasne vytaca, lebo je to akurat tak tiche ked mam zapnute radio, ze obcas mam pocit, ze mi uz iba preskakuje a namyslam si to, ale potom to obcas zatuka tak hlasnejsie.

Tiez si budem musiet sadnut do zadu a vozit sa do vtedy, kym to neidentifikujem. Ale inak je v aute uplne ticho nic ine ani netukne, bodaj by ked ma auto 1500km.

 

Manželka taky nic neslyší a já to slyším ze všech stran :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obložení sloupků jsou problematická. Od výměny čelního okna mi obložení (plasty) A sloupků tlučou do okna + jak už jsem někde psal, vypadává mi stropnice nad řidičem a spolujezdcem. To mi dokonce přiznali i v autorizáku, že jak se na to jednou sáhne, tak se to celé rozpadne a nejde to dát do původního stavu. Stropnici jsem prasácky připíchnul špendlíkem do těsnění dveří, všechna lepidla selhala. Spodní část A sloupků má zřejmě nedomyšlené uchycení a drnčí o okno - dokonce jsem to špatné "lícování" viděl i na prezentační fotce ve starém katalogu, v novém už to není. B sloupek mi nedrnčí a C sloupek také ne, mám liftback. Mě trápí hlavně hluk způsobený tvrdým podvozkem, přejezdy nerovností atd., benzínový motor moc nevibruje. Nicméně liftback pěkně bubnuje od zadní nápravy a občas z toho bolí hlava. Já jsem na tyto věci hodně citlivý a prostě mi to vadí. Když jsem si v roce 2014 auto přivezl, byl jsem nadšený, časem zůstala už jen ta pachuť z celkové ošizenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jste mě vystrašili s těma A sloupkama, pač mám jít na výměnu čelního skla. Dostal sem teď šutrem na dálnici z protisměru. Raději bych to viděl na nějakou opravu, ale obávám se, že se výměně nevyhnu.

 

Takže co radíte??? Nové A sloupky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi jak je sundali tak se jakoby roztahli a už tam nesedeli...ale když jsem viděl jak to sundával... On ho úplne vyrval...on se má jenom jakoby trocha zatáhnout a pak vysunout a je to v pohodě.. A kdesi nekdo dával foto toho nového sloupku.

Tady... Poslední příspěvek na 1.strance...

http://forum.skodahome.cz/index.php?/topic/133613-Demontaz-A-stlpiku

Editováno: , autor: marek_proksa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já se zkusím nejprve domluvit na opravě...nemám to ve výhledu. Oni to nechtějí moc opravovat, pač z toho mají hovno, lepší si namastit kapsu na výměně skla, pojištovna to cvakne. Brnknu pojištovně a řeknu jí, že to na výměnu není a že mě do toho nutěj :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som sa konečne previezol v zadu a problém identifikovaný, robí to roletka, keď je zatiahnutá tak ma určitú vôľu do stran a keď ju potlacim do prava tak pri prejazde nerovnostou alebo keď po nej buchnem zavybruje v drazke. Keď ju posuniem úplne na doraz do lava tak to nerobí. Očividne som ju minule vytiahol tak, že to vybrovalo menej iba náhodou. Súdruzi spravili niekde očividne chybu, ale cudne je že to na ľavej strane dosada lepšie ako na pravej. Ako riešenie ma napáda podlepit niečim zliabok, tak aby roletka bola pritlačena na lavu stranu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám čerstvě najeto 60.000 km na 18" letních a 17" zimních. Myslím, že drnčení není zase tak zlý, akorát mi sere ten B-sloupek u ucha. Chvíli to na mě zkoušel asi rámeček kolem prostředního výdechu, ale už je potichu. Takže za mě to ujde. Počítám, že B-sloupek ještě vyřešen není? Dělá to teda mezi obložení sloupku a tím "unvitř" plastem co se posouvá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...