Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Tak se k vám po ujetí 22 000 km přidávám s prvním (ale bohužel určitě ne posledním) pazvukem. Je to takové slabé vrzání na vyšší frekvenci při jízdě po nerovné silnici nebo kostkách. Na rychlosti nezáleží. Je to z PP přístrojové desky viz foto (nezáleží jestli je schránka spolujezdce otevřená nebo zavřená. Nevíte co může tento pazvuk způsobovat a jak ho odstranit? Díky za rady.

IMG_20170123_160409_323.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlouchyno : Tohle dělá snad všem i mne. Dle mého názoru i ostatních to je ze schránky nebo z jejího okolí. Zkoušel jsem to podlepovat, spoje stříknout silikonovým olejem, bohužel dělá to stále. Někdy víc, někdy míň, někdy mi to dokonce nedělá. Až na to někdo přijde budu vděčný... Ještě mne napadá, zda Ti to nedělají ty mřížky okolo výdechů topení, myslím, že někdo to tu taky řeší - u mne to ty mřížky nedělají...

 

Bohužel O3 je vrzající, musíme se s tím smířit, základ je puštěné rádio a nahlas, bez toho nejezdím :-D

Editováno: , autor: tttt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty zvuky sou strašně matoucí - já měl nspř. za to že drnčí budíky, ale nakonec to dělal plast na výztuse palubky pod volantem.

Zkusil si z vnitřní strany vylepit ten boční kryt palubovky? Já to vylepoval na obou straách.

 

Jinak doporučuju vytlumit a zaizolovat kapotu. Strašně moc to pomůže.

 

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, presne to iste (ako Hlouchyno) mam aj ja, obcasne jemne vrzanie z pravej strany pristrojovky... Uz si na to zvykam (aj ked ma to stale znervoznuje)...

 

Ale taktiez mi obcas nieco rezonuje (drnci) aj v strede prístrojovky niekde za radiom, take jemne plastove rezonovanie...Neriesilo sa to tu nahodou uz a nevie niekto konkretne co to robi, Tusim som  niekde zahliadol, ze to aj v ŠA vedeli a riešili v ramci reklamacie?

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začalo mi pri zošliapnutí plynu prudšie niečo pukať, cvakať a mám pocit, že to vychádza z dverí pri vodičovi. Keď som stál tak som skúšal hýbať dvermi či niečo nie je uvoľnené vnútri dverí, alebo zväzok káblov ale vtedy zvuk žiaden. Nemá niekto podobnú skúsenosť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, tecki napsal:

Hmmm, presne to iste (ako Hlouchyno) mam aj ja, obcasne jemne vrzanie z pravej strany pristrojovky... Uz si na to zvykam (aj ked ma to stale znervoznuje)...

Ale taktiez mi obcas nieco rezonuje (drnci) aj v strede prístrojovky niekde za radiom, take jemne plastove rezonovanie.

Pokud mas disel, tak pod izolaci kapoty vlep vytlumeni, pokud benzin tak vlep vytlumeni a porid izolaci kapoty.

Mrkni na ty boční plasty palubovky a olep izolaci.

Drnceni pod radiem mel Clint, myslim ze pomohlo rozebrat a podlepit packy nebo plisky co se dotykaji plastu. Mel sem to taky, zmizelo pri vytulemi kapoty. To vytlumeni odstrani tak 90% zvuku z palubky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak já mám ke svému problému další poznatky. Dělá to jen za tepla, nezáleží jestli je otevřená přihrádka nebo zavřená. Na pěkné silnici nic ani po prudkém přidání plynu, jen na nerovnostech. Jsem opravdu v koncích. Napadá mě jen spoj A sloupek-palubka

Editováno: , autor: Hlouchyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LiveBomb  , Hlouchyno : přeji Ti, aby to bylo těmi boky, ale u mně to dělá stejně a ten bok to není, to jsem zkoušal již dávno a dokonce jsem jezdil i bez toho bočního plastu a stejně to dělalo. Souvisí to se schránkou a jeho okolím. A přesně jak píše Hlouchyno, nezáleží, zda je schránka open či nikoliv.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A sloupky... Mám 2015... Taky povrzavaly, ale byly v servisu sundávane...koupil jsem loni nové, ty mají zevnitř nalepenou takovou pěnu a je klid... Od spolujezdce mi vrzal průduch, byl vyměněn v záruce nyní během servisky... Průduch prestal nicméně zprava občas něco lupe pořád... Středový tunel mi drnel na obou stranách na bocích kde se potkávají plasty... Podlepeno... Celkově je auto dost uvrzane... Víc jak můj 10 let starý focus...
Opravdu ma vytlumeni přední kapoty takový efekt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Škodováci,

Měl bych na vás dotázek. Mám OIII lift 3/2015. V létě jsem ji půjčil bráchovi na přestěhování pár drobností. Při předání mi řekl, že mu do cesty vběhlo zvíře a on musel prudce na brzdy. A jak měl sklopené sedadlo spolujezdce a na něm položenou malou asi 10kg krabici(něco z kovu, obalené ještě tou praskaci fólií). Tak při brzdění bouchla do Přístrojové desky v místě mezi průduchy(takový ten zlom z vrchní části) a poté do vrchu tapecu dveří(ten plast jak se dotýká okna) a toho černého plastu kolem řadičky na kraji. Na první pohled žádné poškození jsem neshledal a v létě se neozval na kostkách ani žádný pazvuk. Teď v zimě a překročení 19000km se ale začaly ozývat pazvuky od spolujezdce a že středového tunelu kolem řadičky. Myslíte, že mohlo dojít k vnitrnimu poškození, které se projevilo až teď? A mohl by se tyto pazvuky objevily tak nebo tak. Moc děkuji za rady od zkušenějších.:kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkam ty plasty v interiéru jsou divný. Kolikrát stači se toho dotknout jemně rukou a je po vrzání, rezonování. Stačí aby se to někde jinak dotklo jinýho plastu a problém je na světě. A taky platí, že místo ze kterýho to slyšíš nemusí být místo ze kterého to pochází. A když si to taky pročteš, tak těch 20k km je taková magická hranice kdy to začne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...