Přejít na obsah

Drnčení plastů a pazvuky v interiéru


Lucasse

Doporučené příspěvky

Já si myslím, že by palubka praskla být neměla. A jak říká LiveBomb je to bohužel sériový stav a nic s tím neuděláš. Ta nová by začala vrzat taky a objevili by se ještě další pazvuky. A abych tě uklidnil tak palubky jsou z docela odolného plastu, nebot musí vydržet docela velké přetížení třeba náraz zezadu. To platí i pro obložení dveří.

Editováno: , autor: Hlouchyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlouchyno : JJ, těch příčin pazvuků, která nám Oktávka dělá, dělat bude a budou přibývat je fakt nespočet :-(.

 

Vzpomínám si, že mého Ex Megana jsem taky řešil podobné pazvuky z okolí schránky spolujezdce, jako teď řešíme u O3. Dlouho jsem na nic nemohl přijít až jednou mi někdo na foru poradil, že to dělá čidlo (taková krabička) nevím jak to nazvat od ABS. A skutečně to bylo ono, ta krabička byla jen lehce upevněná a když nastaly vibrace (špatná silnice), tak to dělalo hnusné zvuky - podlepení vše vyřešilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pán Vodič Mno, tak ono srovnávat Feldu s Golfem... A s tím BMW bych byl taky opatrný! Sám jsem velký fanda BMW, měl jsem BMW e92 a jako samozřejmě, že rozdíl je  znát, ale taky si z palubky a z interiéru uhrklo! Mám kámoše, co dělá u BMW a ten na nové nadává, kde může a to i do kvalit introše. Teď nafasoval novou služební trojku a už mu něco cinká ve dveřích! A nové pětky, X6 aod. nejsou výjimkou!!! Jasně, není to v takové míře jako Škoda, ale i BMW není žádná hitparáda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pán Vodič

 

Sorry, nevěřím, zajeď na kostky nebo rozbitou cestu vypni si rádio, všehcny věci které by mohly rezenovat vyndej a pak se mi můžeš omluvit :-DDD

Ovšem jestli spíš nepatříš k té skupině lidí, jako jsou tady na foru, kteří se snaží tvrdit, že u nich O3 zvuky nedělá, to je pak jiná :-D

 

Navíc, když jsem měl BMW, tak jsem byl i členem klubu (fora) a k e9X verzím tam bylo taky téma o vrzání/pazvucích a nebylo prázdné :-)

 

Věřím, že Rolls-Royce je tichounký, ale ostatní značky to dělají taky, jen s tím rozdílen, že některé příšerně, jiné trošku, jiné malinko a ostatní sem/tam....

Editováno: , autor: tttt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Clint : já zase zkoušel moji osvědčenou techniku s izolační elektrikářskou páskou. Asi dva týdny od aplikace a zatím jsem nic neslyšel, ale teď jsou změny teplot, tak to může být ovlivněno i tím. Jestli si vzpomenu, tak Ti o víkendu hodím foto, ale v rychlosti:

 

Když jsem prostor spolujezdce pobouchával, tak to prostě začalo vydávat všelijaké zvuky, které v konečném důsledky mohou znamenat ono praskání u té schránky:

  1. jak máš vrch palubky a sloupek ke střeše (u spolujezdce), tak mezi tu mezeru jsem vložil kus pásky - zatlačil, takže to není vidět.
  2. Když otevřeš spolujezdcovi dveře, tak zboku, kde ti končí palubka a je tam takový ten odnímatelný panel, jsem opět mezi prostor vložil kus pásky - je to sice vidět, ale jen při otevření dveří a to se na to ještě musíš zaměřit.
  3. To už hodně pomohlo, ale ještě to nebylo ono, a tak jsem našel asi další citlivé místo a sice, jak Ti končí palubka u rádia a navazuje na "tunel" (část interiér, kde je řadička atd.) jsem tuším vypodložil jeden z plastů zase páskou. Nejsem si ale přesně jistý jestli to bylo mezi ten prostor, ale spíš jsem pod jeden z plastů vložil kus pásky a defakto ten plast trochu napnul... - není to vidět.

A zatím fakt nic, ale otázka, až se oteplí a pásky někde povolí... Zkusím v sobotu nahodit foto pro představu, ale zatím je to nejúčinnější řešení a zatím funguje... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já, když byl naposledy v servisu, tak mi okraje kastlíku podlepili takovou filcovou páskou. Ale vůbec to nepomohlo. Mám aktuálně najeto 140.000km, takže pazvuky přibývají geometrickou řadou. Kastlík je asi největší zdroj pazvuků, drnčí v něm snad už i na rovné cestě.

 

Nejvíce mne štve drnčení přístojovky při rozjezdu - v nízkých rychlostech se ozývá takové tiché drnčení v celém rozsahu otáček, při určitých otáčkách to zadrnčí silněji. Už jsem i přemýšlel, že bych se do hledání pazvuků pustil svépomocí. Mám staženu dílenskou příručku, kde je postup, jak co demontovat. Nevíte někdo, kde by se daly sehnat přípravky pro demontáž? Škoda je označuje jako T10389 (na ofuky ) a T10057 (na navigaci). Hledal jsem na internetu, ale nenašel.

 

Co mi ale v servise konečně odstranili, jsou B sloupky. Nevím, co s tím udšlali, ale je ticho. Alespon něco, hurááá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Clint napsal:

Chlapi, nevymyslel už někdo co s tím drnčením z kastlíku spolujezdce?

 

V servisu mi upravili gumove dorazy ci co, jde to o trosku hur zavirat ale zabralo to. Akorat ze v mem pripade to vrzalo mirne a navic jen jednou za cas.

Tak nevim zda neco takoveho uz si take absolvoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadlo mne radikální řešení - palubní desku rozmlátit kladivem a jezdit bez ní :D

 

U mne vrzání kastlíku přestane, když je otevřený. Takže podle podle mne skutečně pazvuky způsobuje vzájemný pohyb kastlíku vůči palubní desce. S těmi gumovými čudlíky je to dobrý nápad, pokud jsou rektifikovat, vyzkouším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A-Lopik: Ty B-sloupky mě taky zajímají.....kde ti to dělali? Klidně si udělám cestu. Cvakají mi do ucha.

 

Co se týče kastlíku drnčí zavřený. Když otevřu a mírně na něj tlačím z boku, je klid. Je to bída tyhle pazvuky, to je jediné, co mi na tom autě fakt vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...