Přejít na obsah

Palubní "černá skříňka" (onboard kamera)


loupeznik

Doporučené příspěvky

No tak to máš dobré. Mne chodí Ali na Poprad colnicu a kreténi otvárajú balíky aj pod 20 €. Posledne mi kontrolovali tesnenie medzi dvere a ledky za 4 €. Sa bohovsky nudia. Vraj u košickej colnice to nie je také zlé - čo povieš @brrrrm? By som chcel objednať kryt na motor no je to okolo 30 usd. Keď mi to stopnú colnici tak do toho ani nejdem.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa zdá (niekde som čítal abo čo), že všetky balíky sa skenujú niekde v Blave na colnici. Čo sledujem putovanie svojich zásielok, hádam všetky za posledný rok prešli colnicou.. či to bol spomínaný kryt motora alebo cingrlátko za pár centov. Tak neviem.. ale to už asi bude do inej témy.. :) 

 

Na môj vkus je takáto kamera príliš drahá položka a radšej som šiel cestou akejsi istoty, kupoval som radšej z isixu. Možno sa aj oplatilo, pretože jedna kamera mala problémy s kondíkmi, tak som ju zasielal do Prahy na reklamáciu.. v piatok večer som ju odoslal a na druhý týždeň v piatok už som ju mal opravenú doma. Druhá kamera je poškodená mojou blbosťou, ale asi ju tiež skúsim poslať na opravu.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, kamera s CPL filtrom a hardwire kablom, ten je dobry prave na to ak ju chces zapojit na poistkovu skrinu na spinavu poziciu, este som dodatocne objednal poistkovy adapter a zo slovenskeho e-shopu 64GB MicroSD kartu s rychlostou U3.

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nazdar.  Vyskytol sa mi problém s príjmom signálu rádia. Ruší mi ho napájanie kamery. Keď som v slabšom signále, tak mi rádio šuští. Keď vypnem motor ( zapaľovanie), tak rádio začne hrať bez šušťania. Napájanie mám z poistky cez originál kábel ktorý bol pri kamere. Kamera Lamax X7 .  Robí mi to v Rapide a aj vo Fabii. Kameru si prehadzujem. Vie niekto ako to odfiltrovať. S elektrikou sa moc nekamarátim. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no myslel jsem to tak, že pokud je kabel veden přímo od kamery, tedy má kamera převod 12V/5V v sobě, bude tento převodník špatně odrušen/vyfiltrován. Pokud máš ke kameře origo kabel na jedné straně zapalovač.zástrčka a druhá strana microUSB, tak tyto to většinou nedělají. A pokud ano, koupil bych na Alze, nebo někde nový. Mně to dělalo když jsem montoval druhou kameru do rooma a z alíku mi poslali pojistkový kabel namísto se zapalovačovou zásuvkou s koncovkou se dvěma USB. Říkám OK, koupím klasický 2m kabel USB/microUSB a zapojím kameru takto, když už to tak poslali a origo napájecí holt nevyužiji. Ovšem tímto zapojením mi to rušilo rádio hrozným způsobem (vlivem špatné filtrace převodníku na pojistkovém kabelu). Takže jsem koupil v autodílech zapal.zásuvku a vyměnil ji za původní 2xUSB, natáhl origo napájecí kabel a bylo po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

INSTALACE KAMERY V DRŽÁKU ZPĚTNÉHO ZRCÁTKA A R/L SENZORU.

Kameru jsem koupil už v lednu zde https://www.aliexpress.com/item/JOOYFACT-A1-Car-DVR-Registrator-Dash-CamCamera-Digital-Video-Recorder-1080P-Novatek-96658-IMX-323-WiFi/32763004814.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.qVq8T3 ale nějak nebyl čas na to zprovoznit to. Musel jsem upravit trochu otvor pro kryt kabelů, protože plasty kamery jsou určeny pro VW Passat. Ale když se na to člověk nesoustředí, není to od řidiče vůbec vidět, od spolujezdce trochu. Já doplnil ještě velurovou fólii na plochu nahoře, kde je vidět na čínském výlisku nehezká lesklá plocha a dělící rovina a RAPID už nemá v tom místě na okně bohužel zatmavovací nátěr.

Kabeláž je protažena skrz otvor ve stropnici, trochu to bylo s komplikacemi, protože konektor je poměrně velkého průměru. Nakonec, jsem oholil vnější izolaci svazkui, konektor odstříhl a po protažení 6 samostatných tenkých drátků průřezu asi 0,15mm2 jsem konektor připájel zpět.

Svod je veden pravým A sloupkem a za kastlíkem přímo k rádiu. Důvod je ten, že je na svodu CINCH od kamery a 3 vodiče napájení B+, ACC, GND a jsou stejné délky.

Žlutý CINCH zapojen do svodu DV-R (video vstup na AUX-cable). Neví  proč, ale přes oba CINCHe, určené pro Front cameru, připojení nefungovalo.  Ostatně obraz v lepším rozlišení poskytuje apk Lercenker, která jede přes WIFI. Asi proto, že původní video kabel není stíněný.

Černý vodič GND je jasné, to jsem připojil pod šroub palubky na nosné trubce.

Červený vodič ACC jsem napíchnul na kabel od spínané pojistky, který jsem měl půvpodně na napájení anténního zesilovače.

Žlutýc vodič B+ má svoji pojistku na kabelu, takže jsem ho připíchnul na volný vodič od napájecího ISO konektoru rádia, kde je stálé napětí a který se u tohoto rádia s CAN BUS detektorem nezapojuje.   

Kamera se nastavuje pomocí WIFI aplikací Lercenker - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luckychip.nv.camera .

Neýhodou kamery je, že bez připojení se přes WIFI k rádiu neudrží nastavení času. Prostě čas se při vypnutí kamery zastaví a po opětovném zapnutí, třeba za hodinu, je tam původní čas, který se opět rozeběhne. Asi protože tam není žádná baterka, která by vnitřní hodiny kamery živila. Ale protože v mém autě rádio běží za 1s po otoční klíčkem v zapalování, není to zas takový problém, WIFI se připojí k rádiu do 10s, čas se sesynchronizuje a pak už kamera nahrává. Takže nic, co by bylo moc na závadu funkčnosti.

Kamera se po vyjmutí klíčku vypne se zpožděním, chvilku ještě běží a hlavně uloží poslední sekvenci a až pak se vypne.

DSC_0205.thumb.JPG.f9dd9b132422814dab4d021e6cdda9e0.JPGDSC_0206.thumb.JPG.6d6a062c22cd8ac45c3f683a284531f7.JPGDSC_0207.thumb.JPG.9d794390f43f40d7189c542a67ccb3a1.JPGDSC_0213.thumb.JPG.7b703b6139d53615e4484fb0c1099960.JPGDSC_0215.thumb.JPG.1c6ed4b49779609e03313aefecc9898e.JPGDSC_0208.thumb.JPG.55bfac15ed895135280fdb55481a336d.JPGDSC_0212.thumb.JPG.c4e532796acdc6eb3e49e7ae5f4a1fec.JPGDSC_0216.thumb.JPG.c095a67c593a880bd362b0fb5e4f353e.JPGDSC_0214.thumb.JPG.f53117d268eccdcab85d3d144982b0ed.JPGDSC_0210.thumb.JPG.aea7d1a8b227e2a817776c8a31cdcd93.JPGIMG_20180506_183450.thumb.jpg.3bb4ade92349515b6c352598d3e52775.jpgIMG_20180506_183530.thumb.jpg.b9992e59e9333329d8f855151065a12b.jpgIMG_20180506_202907.thumb.jpg.15aef0d948987a19d5672e809cf9ae47.jpgIMG_20180506_202945.thumb.jpg.ddd057d0f2ec4085670738b0eb21544e.jpg

 

 

Kvalita obrazu není žádné hi-resolution, ale pro záznam jízdy kvůli bezpečnosti či doložení dopravní situace úplně stačí.

Klasicky asi jako u všech kamer, jak jsem stačil nastudovat, nejsou dobře odstíněny odrazy palubky v předním okně, pokud na ni svítí přímé slunce. Možná tady je to ještě umocněno velmi krátkou vzdáleností od okna.

Kamera nemá GPS.

Na těle kamery bilká tmavě modrá dioda, uvidíme v noci, jak moc to bude vadit. Včera "nasucho" při zkoušce citlivosti kamery při spuštěných světlech jsem to vnímal jen okrajově.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...