Přejít na obsah

Pulsování brzdového pedálu - ABS?


megac

Doporučené příspěvky

Keď som dnes nabehol na sneh(je jedno v akej rýchlosti) a pokúšal sa zabrzdiť, myslel som, že som odtrhol brzdové platničky. Vonku to vydávalo dosť rušivý zvuk a vo vnútri mi brzdový pedál nedovolil stlačiť ho až na doraz a pokúšal sa ma prinúť, aby som nebrzdil. Vypol som ESP a robilo to aj tak...Je to ok?

akonáhle sa sneh roztopil, už to brzdilo normálne.

Nemám Oktáviu, ale Passata, ale myslím, že tie systémy majú podobné. Vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
no...však takhle se ABS chová normálně, že tluče do brzdovýho pedálu...

No taky přemýšlím o smyslu tohoto dotazu - píšou to v každém návodu, že je chybou pedál při tom "kopnutí" povolit, že je potřeba brzdit ještě víc. Totéž o zvucích, je to všechno NORMÁLNÍ!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky přemýšlím o smyslu tohoto dotazu - píšou to v každém návodu, že je chybou pedál při tom "kopnutí" povolit, že je potřeba brzdit ještě víc. Totéž o zvucích, je to všechno NORMÁLNÍ!

Přesně tak, když jsem poprvé zabrzdil s autem s ABS na sněhu, v 1. chvíli jsem si myslel, že hrnu pod autem popelnici, než mi to došlo..teď už pohoda :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
:feve: Poradí mi někdo ? U Oct II. 04, mi při brždění klepe brzd. pedál a přechází to do karoserie. Auto má ABS a ESP. Když vypnu ESP tak je to brzdění v pohodě. Dřív jsem jezdil s Oct L&K kde bylo taky ABS a nedělalo to. Je to tak silný klepání, že se diví i spolujezdci co se děje.Destičky mám dobrý. Editováno: , autor: rudolfv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zimním období je to snad normální, kola nemají takový grip.
A nebo by jsi mohl napsat toho víc, za jakých podmínek to dělá.


Dělá to při brždění př rychlosti 80 a výš. Byl jsem na ABS zvyklej , ale tohle se mi zdá moc hlučný. Auto má najeto 130000 a koupil jsem ho z bazaru . Mám na něm ujeto cca 800km. Zvažuju jestli nejsou zkroucený kotouče, ale při vypnutí EPS to hlučný nejni. Editováno: , autor: rudolfv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Nazdar chlapáci,

mám takový problém s ABS, dá se nějak seřídit? Když brzdím na sněhu a dám auto do smyku a jak sepne ABS pedál kope jak blázen zvuky od toho jsou zajímavý, ale o to nejde. Ale auto se prostě spíš rozjede než, aby bzdilo ta brzdná dráha je hrozně dlouhá. Bez ABS už bych dávno stál. Když jsem jel s Golfem s ABSkem tak to brzdí jak blázen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím. Mám dotaz ohledně pulsování pedálu u Octavie II RS FL combi r.v. 2011. Pokud mírně brzdím, tak pédal je v pořádku, ale pokud pedál více přišlápnu, začně velmi nepříjemně pulsovat. Původně jsem si říkal, že to dělá ABS, ale připadne mi zvlaštní, že u Kie Sportage 2011 začne pedál pultovat velmi mírně až teprve při prokluzu kola (ABS). Ovšem oktávka to děla u při intenzivnějším brzděni a velmi inzivně, přestože pneumatiky jsou ješte hoodně daleko před hranici přilnavosti. Tj neprikluzují. Je toneto jev normální? Mám strach ze zrkoucených kotoučů, protože jsem musel jednou na dálnici ze 200 km/h poměrně hodně prudce brzdit. Moje blbost :'( :'( děkuji za info chlapci. Jinak řízení při brzdění nijak necuká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi úplné v pohodě to nebude... dělalo ti to i před tím brzděním na dálnici, nebo az potom? Já jsem takový jev na eresu ne pozoroval. Když jsem tam mel sériové kotouče a destičky tak se mi stávalo ze pedál dost meknul při delším brzdění. Po výměně za sportovní kotouče a desky to zmizelo a pedál je naopak tužší. Měnila se brzdovka? Jinak taky se mi párkrát stalo, ze jsem musel razantně brzdit, ale vždy to kotouče přežily.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejakeho spineni jsem si nevsimnul oprorti origu mi to prijde +-stejny. Je proste dobra ta kombinace toho kovu a smesy desticek, ze se ti to opotrebovava rovnomerne.. plus ty vrtany kotouce by se mely lepe chladit a je to vrtany tak ze poznas kdy je sjetej kotouc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...