Přejít na obsah

Vaše spotřeba


Hanysek Kocich

Doporučené příspěvky

Dneska jsem tu spotrebu nezachapal. Jedu z prace, obvykle mam spotrebu tak kolem sesti max. 5,5 a dnes s klimou v 32 stupnich 5,3 zajimalo by me cim to?! A to jsem na spotrebu nehledel jen jsem se doma ze zajimavosti podival a rikal si "takove vedro, to si to urcite paplo" cekal jsem nejmin 6,5 ale 5,3 ani ve snu :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Včera jsme se vrátili z dovolené ve Vysokých Tatrách, autíčko šlapalo jako hodinky, tentokráte jsme jeli mimo dálnice a byli jsme na místě ještě o 15 minut dříve než loni :-)

 

Spotřeba tam (sobota ráno) 5,2l/100km s průměrem 72km/h zpět jsme se stavovali ještě na Chopok kde bylo dost kolon i města byla více ucpaná...

 

Výsledná spotřeba za celou dovolenou:

post-84654-0-65344200-1439982106_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Na odporucanie Pawouka kopirujem sem moju spotrebu. Skoro ako Hanisek Kocich :-)))

Ja uz som musel spotrebu prestat riesit, lebo by ma asi vystrelo :-). Dialnica pod 7,2l co bol maximum uspory nehrozi, aj to som isiel max 110km/h. Ked sa potrebujem presunut z bodu A do bodu B po dialnici rychlejsie a idem cca 140-150 km/h tak spotreba 8,4l ako nic. Moj max rekord bola spotreba 5,4l, trasa cca 100km mimo dialnice, kde 60% trasy boli dediny. Presne ako pise miklisek, vsimam si napr. roznu spotrebu na tej istej trati po dialnici. Niekedy spotreba 7,9l, inokedy 7,3l atd... Tu veru musim priznat, ze oproti predoslemu autu (2.0 TDi) som spotrebou isiel podstatne hore. Tam pri rychlosti 140km/h mi to papkalo 4,9l :-) Samozrejme nemozem miesat "hrusky s jablkami".

Zaver:

Byvam na strednom SK, 1,5km od vyjazdu na dialnicu. Na akykolvek smer do vacsich miest (zapad alebo vychod) idem po dialnici. Moja spotreba pri 130km/h nikdy nie je pod 7,2l. Ked slapem na plyn, tak pod 8 sa nedostanem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té dálnici je to do kopce? Jezdíš sám? Mně ta spotřeba přijde poněkud vysoká. Já se při tachometrových 110 km/h vejdu normálně pod 6 litrů a to na D1 z Prahy do Brna. Samozřejmě za nějakého příznivého povětří. Mám vysledováno, že silný protivítr zvedá spotřebu i o jeden litr. A to je navíc OII o něco těžší než Rapid. Osm litrů při 150 km/h by dejme tomu ještě ušlo, ale ten zbytek... Osobně bych si tipnul, že ten čip se tak úplně nepovedl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na odporucanie Pawouka kopirujem sem moju spotrebu. Skoro ako Hanisek Kocich :-)))

Ja uz som musel spotrebu prestat riesit, lebo by ma asi vystrelo :-). Dialnica pod 7,2l co bol maximum uspory nehrozi, aj to som isiel max 110km/h. Ked sa potrebujem presunut z bodu A do bodu B po dialnici rychlejsie a idem cca 140-150 km/h tak spotreba 8,4l ako nic. Moj max rekord bola spotreba 5,4l, trasa cca 100km mimo dialnice, kde 60% trasy boli dediny. Presne ako pise miklisek, vsimam si napr. roznu spotrebu na tej istej trati po dialnici. Niekedy spotreba 7,9l, inokedy 7,3l atd... Tu veru musim priznat, ze oproti predoslemu autu (2.0 TDi) som spotrebou isiel podstatne hore. Tam pri rychlosti 140km/h mi to papkalo 4,9l :-) Samozrejme nemozem miesat "hrusky s jablkami".

Zaver:

Byvam na strednom SK, 1,5km od vyjazdu na dialnicu. Na akykolvek smer do vacsich miest (zapad alebo vychod) idem po dialnici. Moja spotreba pri 130km/h nikdy nie je pod 7,2l. Ked slapem na plyn, tak pod 8 sa nedostanem.

Jak jiz psal Pawouk, taky se mi ta tva spotreba na dalnici zda vysoka. Moc na dalnici sice nejezdim, ale do sedmi litru jsem se vzdy vlezl a to jsem mel vetsinou plne auto. Jednou z Brna cca 250km ctyri lidi, plny kufr az po okno a pate misto taky (stehoval jsem sestru) tak jsem mel vyslednou spotrebu 6,8 pri dodrzovani max. rychlostnich limitu. Kolik mas najeto?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takto pani. Ja sa ale stare pozeram na konci nejakej trasy na priemernu spotrebu c.1. Neviem ci teda myslime vsetci na tuto priemerku. Mimo domova, po dialnici jazdime vacsinou 2 dospeli (cca spolu 140kg) a vzadu dve deti (4 a 6 rocne). Vacsinou chodim na tempomate cca 135km/h. Na vychod je dialnica viac so stupanim, na zapad naopak klesa. Minuly rok do Chorvatska som mal dole spotrebu 7l. Domov 7,3. Co sa tyka chipu, nevidim rozdiel, chip mam od 7500km, teraz mam 10 000km. Spotreba sa sprava rovnako.

Ako pokus so 110km/h pocas celej trasy som este nerobil, zajtra ma caka cesta po dialnici 80km tam, 80km naspat. Rano sa budem ponahlat ale naspat to teda vyskusam. Dam 110km/h na tempomate a uvidime, napisem postreh, ci som sa dostal pod 6l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, pokaždé tedy píšeš něco jiného. Tak si to ujasni a upřesni. Jednou napíšeš, že "Dialnica pod 7,2l co bol maximum uspory nehrozi, aj to som isiel max 110km/h.", teď zase "Ako pokus so 110km/h pocas celej trasy som este nerobil". Tak z čeho tedy usuzuješ o té spotřebě? Jinak samozřejmě myslím průměr v paměti č.1 za nějakou určitou trasu. Já na dálnici jezdím standardně tachometrových140 km/h. Sice nemám takovou zátěž, jako ty, ale OII je zase těžší sama o sobě. Tímto tempem se pohybuji těsně okolo 7 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry mas pravdu, dobre som myslel, zle som napisal. S tou spotrebou 7,2l a 110km/h som napisal viac-menej priblizne, ze co si tak pamatam z minula. Nespravil som to vtedy skratka ako pokus (ako chcem spravit zajtra). A to bola trasa po dialnici asi 20km. Neponahlal som sa domov, tak som isiel tak pianko a co si pamatam, tak 1ka ukazala niekedy pred pred cielom jazdy 7,2l. Uvidime zajtra, fakt tam dam tempomat 110km/h, 80km bude z bodu A do bodu B, tak tam sa to hadam ukaze. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnesny test spotreby na dilnici dopadol nasledovne.

Rano 6:30h, jazda 80km z bodu A do bodu B. Rychlost na tempomate 120km/h, dialnica na sever, stupanie, total bezvetrie, spotreba 8l. 

Naspat domov, tempomat 110km/h, klesanie, sem tam bocny vietor, vysledna spotreba 6,5l. 

Editováno: , autor: tapert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme, pozri si na mapach: start Nová Baňa, ciel Banská Bystrica (klukata dialnica, malo roviniek) Tiez ma totiz napada taka vec, ze ja sa mozem trapit so spotrebou kolko chcem ale nie je dialnica ako dialnica. Mozno vy v CZ robite paradne spotreby ale jazdite na dialnici, kde je vela roviniek atd... Neviem fakt.

 

Tankujem prevazne na pumpe Slovnaft, mam ju 500m od domu. Pravidelne pouzivam VIF, je mozne, ze mam pocit, ze od zaciatku pouzivania VIFu (3 mes. dozadu) mi spotreba o par deci isla hore? Ale mozno nie, len tak "nahlas" uvazujem :-). Skutocne takuto spotrebu som mal aj pred zvysenim vykonu. Po zvyseni vykonu nevidim rozdiel v spotrebe. 

 

A spotrebu c.2 mam 8,1l - 8,3l. Cely tyzden jazdim totiz po meste trasy do 4km, takze tam sa necudujem, ze spotreba je vysoka.

Editováno: , autor: tapert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je výškový profil. No taková D1 to je pořád nahoru dolů. To se s tímto nedá srovnávat a přece mám spotřeby nižší a to při vyšších rychlostech. Jinak osm litrů na krátké trasy po městě je normální. Ještě mě napadlo - ukazuje ti správně palubní počítač? Ten může kecat klidně i o víc jak půl litru.

 

post-32075-0-20145800-1459362539_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož je to mírně z kopce, tak mně to přijde víc. Ideální k zjištění přesnosti PP je tankovat do vycvaknutí pistole (pokud možno u stejné čerpačky a stejného stojanu), při prvním tankování vynulovat u PP paměť číslo 2. No a pak sledovat další tankování =  výpočet spotřeby podle ujetých kilometrů a natankovaného paliva vs údaj z PP. Ale je potřeba takto natankovat vícekrát, z jednoho, či dvou tankování se to těžko srovnává, protože nikdy nevíš, zda pistole vypnula při stejném zaplnění nádrže. Je to prostě na delší dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...