Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Chlapi, zkoušel jste to někdo řešit mimo autorizovaný servis? Pokud totiž ze mě budou dělat v autorizáku blbce, hodlám se sebrat a nechat si to vyměnit za "H" jinde, normálně si to zaplatit jako požadovanou službu. Víme kolik ten nový silentblok "H" stojí? Někdo tu psal že je to tak hodina práce. Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.autodilyplus.cz/ulozeni-prevodovky za 1936Kč bez dopravy. Ta cena okolo 2600 byla myslím za celou opravu. Výměna spočívá v demontáži filtrboxu, baterky s ložem, zavěšení motoru na závěs, demontáži spodního táhla pod převodovkou, demontáži předmětného silentbloku a pak v opačném pořadí montáž. Měřil jsem si to tenkrát a bylo to hotový za cca 40minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, zkoušel jste to někdo řešit mimo autorizovaný servis? Pokud totiž ze mě budou dělat v autorizáku blbce, hodlám se sebrat a nechat si to vyměnit za "H" jinde, normálně si to zaplatit jako požadovanou službu. Víme kolik ten nový silentblok "H" stojí? Někdo tu psal že je to tak hodina práce. Je to tak?

 

neblbni. platit za opravu pri zaruce? si radeji objet par autorizaku a zacni na ne s tim, ze ti nevyhovoval tvuj stary servis a hledas novy, kam pravidelne budes jezdit na servisky, prezuti, atd atd..

no a pak na ne vybal ten problem se silentblokem + jim dej info, ze zak. linka Skody to urcite jiz ma evidovane. pak verim, ze to bude promptne vyreseno.

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tož teď nevím...přes zimu jsem měl klid s klepáním jenom sem tam to kleplo...ale teď jak se oteplilo tak to klepe jak sviňa..jak při přejezdu nerovností tak při sešlápnutí spojky přeřazení a následné puštění spojky....tady se píše, že to klepe spíš v zimě ale u mě je to spíš opačně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Po přečtení tohoto fóra,jsem zjistil jaké peripetie mně čekají s výměnou ..A k mému údivu to šlo jako po másle.Ve čtvrtek  jsem si postěžoval technikovi,projeli jsme to a klepalo .Pak začal dumat čím to je,že tom může být víc věcí.tak jsem zaškubal motorem za  montážní oko a cvakalo to(ještě víc to cvaká bez zařazené rychlosti).Sepsali jsme protokol a objednal nahr.díl.Druhý den technik volal,že díl dorazil,ale mechanik ,který to dělal jen jednou má dovolenou a jiným to nechce dávat na opravu,tak jestli s tím vydržím do úterý. Za 6 dnů od nahlášení opraveno.Výsledek perfektní,neklepe to(uvidíme jak dlouho to H ačko vydrží).   

Velkou pochvalu pro autorizovaný servis.(servisuji u nich  už 15 let a nikdy problém)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty si zaskubal motorem a nie technik? Pocuj co to je za servis ked ty technikovi musis ukazat kde je problem? Jinym to nechce dat na opravu? Asi nevedia vymenit silentblock alebo potrebovali nastudovat ako sa to robi...Nic v zlom voci tebe ale skor na servis...potom by som na tvojom mieste bol naposledy v tom servise kde chodis 15 rokov.

Servis ktory pozna co ma robit sam ti ukaze v com je problem a vysvetli ti to...

bolo to v mojom pripade ale na treti pokus som natrafil na servis kde vedia robit svoju pracu.

Moje H-čko po vymene a po 15 tisicoch uz zacina drnčat! Neriesim zatial, bude to choroba Rapidov, nikdy to neopravia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty si zaskubal motorem a nie technik? Pocuj co to je za servis ked ty technikovi musis ukazat kde je problem? Jinym to nechce dat na opravu? Asi nevedia vymenit silentblock alebo potrebovali nastudovat ako sa to robi...Nic v zlom voci tebe ale skor na servis...potom by som na tvojom mieste bol naposledy v tom servise kde chodis 15 rokov.

Servis ktory pozna co ma robit sam ti ukaze v com je problem a vysvetli ti to...

bolo to v mojom pripade ale na treti pokus som natrafil na servis kde vedia robit svoju pracu.

Moje H-čko po vymene a po 15 tisicoch uz zacina drnčat! Neriesim zatial, bude to choroba Rapidov, nikdy to neopravia...

 

Já se neurazím,ale nerad chodím dlouho kolem horké kaše,tak jsem mu to ukázal.A s mechanikem jsem osobně mluvil.

Editováno: , autor: muscus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak jsem si myslel že jsem se také stal účastníkem téhle kauzy, pobouchávání, poklepávání které jsem přičítal silenbloku. Divné jen bylo že to začalo ze dne na den. Auto už po záruce tak jsem ho předal svému mechanikovi který na mé doporučení přehodil silenblok nového typu H, mimochodem ve Škodovce se mu snažili nacpat starý typ, a bouchání vesele pokračuje dál Když zařadím a pouštím spojku a motor začíná zabírat tak tam něco klepne, když plynem udržuji rychlost jízdy tak je slyšet poklepávání a dost to začne bušit když brzdím motorem. V zátahu to celkem není slyšet. Takže je v plánu rozborka kineťáků, poloos, převodovky a už vidím tu dardu co mě čeká. Dva roky staré auto najeto 40000. Posral by se člověk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak předběžně-rada starších mechaniků ( i zaměstnanců Škoda servisu) není schopna určit problém bouchání. Nikdy se s tím u Rapida nesetkali a bylo mi řečeno že pokud to je vada materiálu např. někde nějaká prasklinka která se kroutí jen při zatížení tak se to ani nemusí zjistit. Takže chtějí volit postup výměny součástí hnacího ústrojí popořadě od nejlevnějšího, kineťáky, poloosy atd. až k převodovce. A když mi řekli že nová převodovka stojí cca. 100 litrů tak asi Rapida nechám dceři na zahradě na hraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...