Přejít na obsah

Zapsání kol z Rapida do TP Fabie


kysa

Doporučené příspěvky

A jak to teda dělaj všichni ty prodejci alu kol? V jejich konfigurátoru si zadam přesně značku auta, model i motorizaci.

 

A vono mi to suverénně nabídne kola s ETéčkem klidně o několik mm nižším? Nebo i 17cti palcový kola. To voni ti jako s klidným svědomím prodaj to co na autě němá vůbec co dělat?

 

Jmenovitě ten AZpneu na kterej je tu na foru nahoře taky reklama.

Prodejce může prodávat co chce. Ovšem za to, co máš na autě, ale zodpovídáš ty. Povolené rozměry pneu a disků máš v TP. Takže se tady řeší co? Zákony tady nezměníš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na F1 se delaj plecháče 6,5Jx16 ET42- ty bych chtěl právě dostat na svojí F2.

 

Ale na F2 sou největší plecháče pouze 6Jx15 ET43.  Rozměr 6,5Jx16 ET43 se na F1 dělá už jen v Alu provedení.

 

V homologačním oddělení v MB jsou nekompromisní a můžu jim tisíckrát říkat, že prodejci alu kol prodávaj homologovaná kola s mnohem většíma rozměrovýma zvěrstvama kde je ET dokonce i o 15 mm menší než udává výrobce v TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čoveče Pavka, ty mě nepřestáváš udivovat :) nejdřív chceš z auta demontovat klimu a pak tam chceš dávat 16ky v plechu, to už rovnou kup nějaké pěkné liťáky, evidentně s něčím takovým výrobce nepočítá, že by někdo chtěl na auto v takovém velkém rozměru dávat plechy.

 

Nehledě na to, že to není dobrá volba, pokud chceš šetřit, protože následně až budeš kupovat nové pneu, tak kvalitní pneu na 16ky budou poměrně drahé. Radši bych osobně nechal 15ky plechy a kupoval na to kvalitnější pneumatiky, než dával 16ky s levnějšíma značkama obutí, to bude určitě bezpečnější a navíc budeš mít nižší spotřebu, jednak díky menšímu rozměru, a taky plecháč v 16ce bude dost těžký.

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad abych vás zavedl trochu do své minulosti. Kdysi dávno před deseti lety když sem jseště neměl ani jedno auto a jezdil sem autobusem, chodil sem na zastávku kolem jedný Toyoty Yarys. Měla nějaký velký široký bíle komaxitovaný plecháče s těma rovnoměrnýma dírama po obvodu. A tenkrát sem si řek, že si takový jenou pořídím na svoje nový auto až si na něj vydělám. Prostě každej má svůj sen.

 

Patnáctky by mi taky stačily, akorát sou na nich ty hnusný díry. Nejde o to šetřit.

post-85140-0-79919600-1395771397_thumb.j

post-85140-0-91585400-1395771405_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neskutečná debata o plechových kolech, no to je konec, kam to fórum spěje..

 

A abych nebyl teda mimo téma, nechápu co se ti na těch kolech líbí, nový jsou hezký čistý, pojezdíš, ušpiní se a vypadají pořád stejně tuctuvě jako všechny ostatní, pochopím to na zimu, ale přes léto? V dnešní době kdy výběr disku je neomezeně velikej a můžeš si tam bezmála dát kolo kde ve středu bude znak Dolaru ty tady máš 2 stránkovou debatu o plecháčích s dírama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako, mám taky pochybnost, že to bude vypadat tak nějak podobně, jak jsi viděl na tom yarisu... beztak tam měl ještě nějaké podložky a tak.

Podle mě to na Fabii bude vypadat prostě jako obyčejné plechy a nic víc... a ani se nepozná, že jsou to 16ky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nechci zakládat spešl vlákno pro plecháče, aby mě pak pawouk nesežral zaživa.

Až uzná za vhodné, tak ty moje příspěvky v tomto vlákně vyseká a smaže, nebo pro ně udělá vlastní vlákno.

 

Nezapomen, že ten bíjek komaxit s tim taky vzhledově udělá divy. Jinak auto stojí často na místech, kde není moc pod dohledem, tak taky proto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nechci zakládat spešl vlákno pro plecháče, aby mě pak pawouk nesežral zaživa.

Až uzná za vhodné, tak ty moje příspěvky v tomto vlákně vyseká a smaže, nebo pro ně udělá vlastní vlákno.

 

No tos právě měl udělat. ;)  Já to pak nějak rozdělím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...