Přejít na obsah

Nesvítí zadní světla


tomson1

Doporučené příspěvky

Dneska jsem měnil žárovku zadního obrysového světla. Byl jsem překvapený, že se ta patice s žárovkou pouze zasune do zadní svítilny. To opravdu je jen zasunuté, nebo jsem něco udělal špatně. Že by se to zasunulo a pootočilo jsem nenašel.

Editováno: , autor: tomson1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z NÁVODU:

Výměna žárovky obrysového světla:

-vypněte zapalování a všechna světla

-odjistěte a otevřete kryt držáku žárovek

-vadnou žárovku VYJMĚTE z tělesa svítilny a vyměňte za novou

-zavřete a zajistěte kryt držáku žárovek

Myslím, že je to jasný, ale vyzkoušený to nemám. O pootočení se píše jen u těch ostatních žárovek mimo obrysových, takže to máš asi správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, ani kliknutí ani otocení, len tak strcit to tam a hotov.

Tak ono to tam samo o sobě dost drží. Jen když se ta objímka vyndavá,jde to líp,když se s ní trošku pootáčí a zároveň se táhne ven než když se jen rve ven..

Když se ty objímky dávají zpátky,doporučuju lehoučce potřít prstem od vazelíny..dělám to i se žárovkami..jde to pak i líp ven..a nezaoxiduje to.

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Měnil jsem popraskané žárovičky v zadních pozičních světlech C....po rozsvícení mi přišlo, že ty nový svítí víc něž původní. Následnou prohlídkou jsem zjistil, že ty malý žárovičky (dvě prostřední) jsou originál 3W a ty nový co jsem tam koupil jsou 5W, takže svítí víc proti horní a spodní žárovce. Ani ve Škodovce ty 3W nemaj...a ani je nedostávaj. Někde jsem se dočetl, že lze přes VAGa nastavovat intenzitu svitu obrysových světel v %....nevíte někdo zdali by se dal takhle vyřešit problém nestejnoměrného proisvícení zadních světel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta W3W zarovka ma cislo dilu N 017 752 2, cena cca 25 Kč/ks.

Nevidim duvod, proc by se nemela dat koupit v Skoda servisu. Zajdi do salonu, objednej cislo dilu a vic te nezajima.

BTW: Staci mrknout do Etky, tuhle zarovku pouziva VW a Audi snad ve vsech modelech, jen Skoda ji ma jen v OII a Seat vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kvůli čemu bys tam dával odpor....jde jen o to, že ty dvě velký žárovky (první a poslední) mají nastavenou intenzitu svícení jako 3W žárovky... ty dvě prostřední. Takže pokud jsou uprostřed žárovky výkonnější (5W) svítí střed céčka víc než okraje. Nejdřív jsem myslel, že ty velký žárovky jsou dvouvláknový....jedno vlákno pozičky, druhý vlákno brzdový....ale je tam jednovláknovka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta W3W zarovka ma cislo dilu N 017 752 2, cena cca 25 Kč/ks.

Nevidim duvod, proc by se nemela dat koupit v Skoda servisu. Zajdi do salonu, objednej cislo dilu a vic te nezajima.

BTW: Staci mrknout do Etky, tuhle zarovku pouziva VW a Audi snad ve vsech modelech, jen Skoda ji ma jen v OII a Seat vubec.

super :palec2: ...jak se říká...Dobrá rada nad zlato...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak...konečně platná informace....a touto střídou, jsou ovládány všechny čtyři žárovky zadních světel (mám na mysli červeně svítících), nebo jen žárovky, které mají dvě funkce, tzn. obrysová světla a brzdová/mlhová světla?

Editováno: , autor: holy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím vlastním OII asi dva týdny a všiml jsme si že jezdí dosta Octavii co odchazí zadní žároky světel ,jako že nesvítí celé céčko. Dá se tomuto nějak předejít? Jediné ced chci udělat je,že si nehcám nakodovat,aby ve dne svítil jen předek a zadek szahsnutý ,aby se aspon trochu šetřily. Mě zatim svítí celé obě céčka,ale na silnicich vidím že to má každá druhá..

Mylsím že velká slabina Octaviíí v tomhle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a on je problém je potom vyměnit? jinak když si necháš nakódovat aby svítil jen předek (ono to jde?) tak si nejsem jistý, že to bude odpovídat předpisům... se světly pro denní svícení zadek svítit nemusí, ale aby svítili klasické hlavní a zadní ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vlastním OII asi dva týdny a všiml jsme si že jezdí dosta Octavii co odchazí zadní žároky světel ,jako že nesvítí celé céčko. Dá se tomuto nějak předejít? Jediné ced chci udělat je,že si nehcám nakodovat,aby ve dne svítil jen předek a zadek szahsnutý ,aby se aspon trochu šetřily. Mě zatim svítí celé obě céčka,ale na silnicich vidím že to má každá druhá..

Mylsím že velká slabina Octaviíí v tomhle.

:kol-47: Napis aj rok vyroby tvojho auta+ km??? Urcite nemas OCTAVIU rok vyroby 2012!!!! :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, že to u oktávek není se zadníma žárovkama nijak moc dramatický. Na šetření žárovek bych moc nekoukal, spíš na úsporu energie. V tom Céčku je jich celkem dost.

S kódováním si nejsem jistý - jde/nejde, možný je leccos. Ohledně předpisů souhlasím s tím, co píše S0T0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že to de. Je několik možností jak kódovat:

Přední + zadní větla + palubka -jako po otočení vypínače

Přední + zadní bez palubky

Jen přední na 30% na světelnej senzor

Tzv AMERIKA - při zatažený ručce světla nesvítí, po uvolnění jo.

Jinak v ČR statí přední tlumený abys splnil vyhlášku o svícení ve dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce. Nevím jak vy,ale ja potkavam dost Octavii co zandí svetla sotva svítí . Jináč i kdyby to bylo proti předpisům tak si to udělám.Myslím že tohle by fakt nikdo neřešil. Hlavní je ten předek aby svítil . A jak píše Luda asi s tim fakt ani problém nebude kvuli vyhlášce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, že to u oktávek není se zadníma žárovkama nijak moc dramatický. Na šetření žárovek bych moc nekoukal, spíš na úsporu energie. V tom Céčku je jich celkem dost.

S kódováním si nejsem jistý - jde/nejde, možný je leccos. Ohledně předpisů souhlasím s tím, co píše S0T0.

:kol-47: V cecku mas len naviac 2 ziarovky 3W. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím něco kolem toho smyslu bez zadních světel. Když ti nakódují denní svícení na O II tak otočíš klíčkem a rozsvítí se ti světla vpředu i vzadu ještě před nastartováním což podle mě spoustě lidem vadí tak hledají řešení a jedním z nich je nakódování na ameriku kdy se rozsvítí jen potkávačky a to až po odbrždění ručky. A k tomu že by odcházely vzadu žárovky, měnil sem po 2,5 letech před týdnem jednu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...