Přejít na obsah

Nový ROOMSTER II


Jairo

Doporučené příspěvky

Ono je to docela dost i o nacionalismu (jestli správným nebo špatným NECHCI hodnotit) - spousta majitelů rooma si ho koupila proto, že je českej a vyráběnej v Česku, i když by (skoro) za ty samý prachy mohli mít golfa v kombíku (variant) nebo jiný koncernový auto. Prostě něco jako "truc" Dojčům ve Vlkohradě.

 

Spočítejte si, kolik kusů se vůbec v Českistánu prodalo "subvarianty" VW Up! alias Citigo - NIKDO HO NECHCE! A proč ho nechce, přestože to je maličký a miloučký autíčko akurát do města?

Protože pro spoustu potenciálních adeptů na koupi auta v týhle třídě Citigo NENÍ český, není to škodovka - oni to neřeknou na rovinu, ale v podvědomí si to myslí.

A tak díky tomu, že i10 nebo i i20 jsou svým výrobcem prezentovaný jako "českej výrobek" mají ledaskde v prodejích navrch.

 

Ten samej efekt bude u "novýho" rooma - proč by si ho někdo kupoval, když bude ve srovnání s "mateřským" caďourem mít chudší vejbavy, slabší agregáty a vůbec bude očesanej, když vedle něj bude za (skoro) ty samý prachy k dispozici "originální" Caddy, s lepší vejbavou, lepším motorem - a stejnou kastlí?

 

Ba ne, braši, tenhle krok Vlkohradu byl přesně zacílenej atentát na něco, co se vymykalo koncernový "politice unifikovanosti" i když ji to dodržovalo jak se jen dalo. Taková menší koncernová "odplata" za operaci Anthropoid...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Spočítejte si, kolik kusů se vůbec v Českistánu prodalo "subvarianty" VW Up! alias Citigo - NIKDO HO NECHCE! A proč ho nechce, přestože to je maličký a miloučký autíčko akurát do města?

Protože pro spoustu potenciálních adeptů na koupi auta v týhle třídě Citigo NENÍ český, není to škodovka - oni to neřeknou na rovinu, ale v podvědomí si to myslí.

U Citigo je spíš problém v ceně. Kdo by si za 200000+ Kč koupil nepraktické miniauto, do kterého se 4 lidi nevejdou, nemá motor a do kufru se stěží vměstná přepravka? Zvlášť když jen o pár tisíc dráž stála F2? Miniauta jsou pro německý apod. trh, kde mají kupní sílu mít v rodině 3 auta.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na současném Roomu mně imponuje především to, že na půdorysu v podstatě Fabie kombi, je výrazně větší užitný prostor a variabilita. Čili využívám výhod malého vozu, aniž bych trpěl nedostatkem prostoru. Postavit prostorný vůz velikosti jatečního býka není zas takové umění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ekare a stando, nee, na mém roomu je zadní klika černá a svisle u zadního sloupku. Takže tady si to představ stejně, jelikož je černá, nezahrnul jsem ji do vizualizace. Velmi měto mrzí, ale nechtělo se mi hledat photoshop white rabit portable edition.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvítku, kam schováš na tom svým fotokrámovým výtvoru podélnou boční lištu pro posun dveří? Ta musí bejt zakotvená v nejpevnější části až nad vrcholem podběhu, všude jinde způsobí, že se dvéře budou viklat...!

 

ekare a stando, nee, na mém roomu je zadní klika černá a svisle u zadního sloupku. Takže tady si to představ stejně, jelikož je černá, nezahrnul jsem ji do vizualizace. Velmi měto mrzí, ale nechtělo se mi hledat photoshop white rabit portable edition.

Ty asi hulíš nějakej extra matroš. Ani nechci vědět, co vlastně máš mezi ušima. Já se ptám na VODICÍ LIŠTU ZADNÍCH DVEŘÍ = tu drážku, ve který jezdí vodicí kladka/konzole, po který dveře zajíždějí podél boku dozadu - tu má Caddy pod dolním krajem svýho zadního bočního okna, ale nad horní úrovní podběhu, aby byla v konstrukčně mimodeformační zóně, kdežto ten tvůj fotokrám má okna až pod horní kraj podběhu - a ty mi odpovídáš něco o klice u dveří...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...