Přejít na obsah

Kódování funkcí na Fabii III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Souhlasim s ferdou.

 

Z meho pohledu nejde o nejakou nevdecnost nebo dokonce o utok na autora prirucky.

 

Vnimam to tak, ze ve chvili, kdy tato bezesporu pekna prirucka umoznuje svym vyvesenim zde na foru rade lidi s temer nulovym povedomim o kodovani se do toho pustit a realne menit ruzna nastaveni, mela by byt naprosto bezchybna.

Ziskal jsem dojem, ze ani sam autor nevi (a ani ja ne, protoze se v kodovani do detailu proste nevyznam), ze publikovane postupy v nekrych pripadech meni i dalsi nastaveni, coz ale nebyl zamer. A to je pak problem.

Mozna by stalo za to se pred publikaci dalsi verze proste spojit s ferdou ci jinym skutecne znalym kolegou a nechat si uvedene postupy overit/odsouhlasit. Pokud se nektery z postupu overit nepodari, proste ho z prirucky vyskrtnout i za cenu jejiho ochuzeni. Pak muze prirucka dostat razitko "OVERENO" a ziskat tak i na hodnote.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady by se dalo polemizovat,ale rozebírat to nebudu.Myslím si že ti,kterých se to týká,budou vedět,co chci říct.

Ferda má pravdu,ABS je důležité...ale potom nechápu,proč se tady dávají návody na vypnutí ESP.To snad není důležité?

Další věc.Víte,jak ABS funguje?Pak ať mi někdo řekne,jaký vliv na to má kódování kotoučů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě problém, na netu jsou desítky postupů. Postup, který je zde k změně typů u vypnutí ESC je v zásadě špatně, protože takto se rozhodně postupovat při nastavování nemá. Pokud já zde něco dávám vždy píšu o jednotlivých bitech v určitém bytu. Postup přepsání celého bytu na jinou hodnotu, která ignoruje původní nastavení je bohužel špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ferda25 napsal:

To je právě problém, na netu jsou desítky postupů. Postup, který je zde k změně typů u vypnutí ESC je v zásadě špatně, protože takto se rozhodně postupovat při nastavování nemá. Pokud já zde něco dávám vždy píšu o jednotlivých bitech v určitém bytu. Postup přepsání celého bytu na jinou hodnotu, která ignoruje původní nastavení je bohužel špatně.

 

 

Vidíš ale tvoj prínos do príručky kodovania je aký!

Vieš kde je problém ale ho tu nenapíšeš, ak sa máš k tomu vyjadriť tak prispej k veci, alebo nechaj tak.

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale on se tim mj. zivi, tak logicky tu nebude davat svoje know-how jen tak do placu, aby kazde ucho mohlo rict ja umim kodovat a dalsim x lidem rozhasilo auta.

Wirerovi jsem za prirucku daval reputaci a klobouk dolu, ze si s tim dal praci, i kdyz tim tak trochu shodil Radise, ktery tu s tou aktivitou prisel jako prvni.

Sam si asi casem vezmu nejakou inspiraci, ale do veci jako je zmena rezimu ESP bych se treba ja nikdy sam nepoustel. To nejsou blinkry nebo protoceni rucicek. O tom je imho potreba vedet trochu vic a souvislosti. Proto bych se treba zdrahal takove veci sirit touhle formou, i kdyz je pravda, ze net je toho plny a je to kazdeho vec do ceho se pusti. Varovan nakonec byl - i v te prirucce kdyz si ji precte od zacatku...

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehmm...pekne ste sa rozpisali. Rozputat hadku nebol moj umysel. Islo mi o to, spristupnit nejake tie prisposobenia ostatnym. To ESC dokonca neviem ci nie je priamo z tejto temy, pripadne v sekcii Rapid. Sam som si to nevymyslel a ani by som si netrufol...mam este lar veci ulozenych co sa tyka ovladanie, volantu a podobne, ale vidim, ze si to budem musiet nechat pre seba. V kazdom pripade hned na prvej strane (ak nepocitam obal), su uvedene VAROVANIA !!! Tak snad kazdemu inteligentnejsiemu dojde, ci xasah robit moze alebo nie. Dokonca pri kapitole tykajucej sa podvozku, riadenia atd. som tusim pisal poznamku "otestovat mimo hlavnej cesty". Ci uz ide o ESC, HHC, tuhost volantu a neviem co este. Urcite hned po nastaveni nepobezim do najblizsej kolony otestovat HHC ci pred nakupne centrum sa hrat s rucnou a upravenym ESC !

To, ze sa niekto tym zivi, neovplyvnim. Predpokladam, ze aj kvoli tomu su tie narazky...Radiss-ovu robotu si cenim, no uz za cias F2 som mal nieco podobne rozpracovane, len nemal som kabel vlastny, aby som to dokoncil. Takze prakticky som bol iba pomaly a nestihol pred Radiss-om (ktory aj neviem ci nemal skor auto i kabel)...

[/img]Neviem, co k tomu dodat. Snad len:
- vsetko na vlastne riziko ako je v dokumente
- treba citat vsetky rady a upozornenis, nie len bezhlavo menit
- testy mimo premavky. Svetelne nastavenia menim na dvore alebo v podzemnej garazi a nastavujem. Podvozok a riadenie obcas dvor
- a co je hlavne ! DOTERAZ MI NIKTO NENAPISAL ani len slovo, co mam opravit ci doplnit, aj ked som o to prosil/ziadal. Nemam problem konzultovat ci vyskusat priamo u seba
- tiez som sa mohol na vsetkych vykaslat a nechat si vsetko pre seba, ci pre par vybranych ludi (napr. FabiaFamily). Dlho som zvazoval kedy vydat, ci to heslovat, ci zverejnit aj mimo fora a tak dalej. Manzelka mi hovorila, nech to spoplatnim aspon symbolicky par centami/eurami/korunami...

Samozrejme kazde, aj negativne hodnotenie, je hodnotenim......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že některý věci prostě by měl dělat jen někdo kdo ví na 100% co dělá,

já třeba tomuhle do hloubky taky nějak extra nerozumím. Do týhle příručky jsem ani nekoukal, protože co jsem potřeboval jsem si někde našel na cizích fórech nebo vyřešil přes SZ s  Ferdou pluso něco mi nastavil  přes Teamviewer.

Pro mě a myslím i další, kdo mají vlastní kabel,  by  ideální řešení bylo, kdyby např. tohle vypnutí a zapnutí ESP + některý složitější  věci třeba Ferda nebo kdokoli kdo se tím živí a ví co dělá udělal taky na dálku za peníze. Třeba já to mám do Strakonic  a zpátky 450km a kvůli tomuhle tam nepojedu.....s tím ale někomu za dobře odvedenou práci  nemám absolutně problém....samozřejmě je tu pak riziko že někdo má klon a něco nepůjde nebo půjde špatně, ale pořád je to menší riziko, než kdy si to dělá někdo neznalý sám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo se s tím živí...toď úvaha.

Mohlo by se napsat,kdo vystaví doklad,pro plátce i daňový.

Ale to už je jiná kapitola.

Když jsem byl kdysi u zrodu fóra...tehdy dnes už rozdělených,tak to bylo o vzájemných pomocích.Ani si nepamatuji,kolikrát jsem klukům-když jsem měl možnost sháněl schémata atd za děkuji.Ano,za práci-manuální už jsem si brali.Ale to je jiná kapitola.Jinak nechápu,proč chcete vypínat ABS,ESP a podobně.Jste závodníci?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, cosby napsal:

Kdo se s tím živí...toď úvaha.

Mohlo by se napsat,kdo vystaví doklad,pro plátce i daňový.

Ale to už je jiná kapitola.

Když jsem byl kdysi u zrodu fóra...tehdy dnes už rozdělených,tak to bylo o vzájemných pomocích.Ani si nepamatuji,kolikrát jsem klukům-když jsem měl možnost sháněl schémata atd za děkuji.Ano,za práci-manuální už jsem si brali.Ale to je jiná kapitola.Jinak nechápu,proč chcete vypínat ABS,ESP a podobně.Jste závodníci?

 

Tady nejde o to kdo si tady chce upravovat ABS, ESP, ale o to, že si to může stáhnout někdo kdo si tuto diskuzi nečte a nakóduje si to do auta. 

Já se ukláním tomu nadšení pro věc od Wirera, ale prosím smažme to nebo k tomu napišme nedoporučeno ovlivňuje to a to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejak sme sa posunuli mimo téma, je to tak kto chce nech pomáha, a každý to robí na vlastné riziko.

Cosby má pravdu takéto fora vznikali na to aby sme si pomáhali a kde sme dospeli ?

Ľudia čo chcú pomôcť a trápia sa s návodmi ako : RaDiS234 alebo wirer si zaslúžia pochvalu ale ako som spomenul vyššie.

Ferda25 sa živí kodovaním OK ale koľko členov fora má kábel a boli za ním aby im to nakodoval ??

Moc ich nebolo, a čo majú kabel tak sa to dá aj cez Teamviewer. Preto som napísal že Ferda keď má poznámku tak nech to uvedie na správnu mieru. Uceliť návod aby bol ešte lepší ako je. Toto forum Ferda25 má len na to aby si dohadzoval zákazníkov ale obojstranná pomoc nič moc.

 

Ferda25 neber to osobne ale je to môj názor, pre pomoc, vznikali fora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

chci se zeptat, zda jde překódovat/nějak nastavit počítání průměrné spotřeby paliva co ukazuje pal.počítač. Myslím tím, že palubní počítač mi ukazuje např. spotřebu 6L/100KM ... podle xx natankování zjistím, že reálná spotřeba je 6,5L/100KM, tj realná spotřeba je o 0,5L = 8,3% více než ukazuje PP.

Tak jestli se dá nastavit nějaká korekce ukazatele spotřeby paliva na 108,3%. Děkuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kuba26, skús toto:

4.1.7	Korekcia spotreby palubného počítača
Kódovanie:
-	Modul 17 – Instruments
-   Security access - 31347
-	Adaptations 10
		Display correction consumption and range zmeniť na požadovanú hodnotu v % (rozmedzie 85 – 115 %)

ináč to kódovanie asi nemá konca kraja...kódov do bludu i kus

v piatok som sa trošku hral. aj napriek teplote okolo nuly som vydržal v aute asi 2 hodiny:

  • zapnutie zadných parkovačiek (spodného C) pri DRL + možnosť nastavenia svietivosti/jasu
  • zapnutie brzdových svetiel pri otvorení kufra + možnosť nastavenia svietivosti/jasu
  • zapnutie hmloviek spolu s DRL + možnosť nastavenia svietivosti/jasu
  • US svietenie pri DRL + možnosť nastavenia svietivosti/jasu
  • US svietenie pri parkovacích svetlách + možnosť nastavenia svietivosti/jasu
  • US svietenie pri stretávacích svetlách + možnosť nastavenia svietivosti/jasu
  • (v štádiu riešenia US svietenie súčastne DRL+parkovačky+stretavačky)
  • osvetlenie ŠPZ pri DRL + možnosť nastavenia svietivosti/jasu

v priebehu týždňa by som chcel ešte otestovať pár vecí a možno ich tu postupne pridám (ale mám toho veľa, cez týždeň jedna robota, víkendy druhá)

 

video zadných DRL a brzdové svetlá pri otvorení kufra:

 

pár foto nižšie:

20161202_154128.jpg

20161202_160114.jpg

20161202_160207.jpg

20161202_160213.jpg

20161202_165056_HDR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...