Přejít na obsah

Hučení levého kola


Mourek89

Doporučené příspěvky

Já mám další informace. Celkově by se mělo jednat o "systémovou" závadu, o které v MB moc dobře vědí. Navštívil jsem asi tři autorizované servisy a o žádných problémech s diferenciálem nemají informace. Dávejte na tohle pozor, protože mají snahu měnit ložiska v kolech, atd. Já už nemám auto v záruce a výměna ložisek v diferáku mě vyjde na cca osm tisíc korun, ale nesbíral jsem razítka, tak nemám nárok ani na kulanci. Pokud jsou díly skladem, měla by oprava proběhnout v rámci jednoho dne. Pokud by někdo chtěl koupit jen ložiska a opravu provést jinde, samostatně je neprodají a musí se koupit s koly diferáku za cca osm tisíc bez DPH. Já s tím jezdím už 10 000 km a zatím drží, ale... Převodovkář radí nebrzdit motorem a vyhnout se prudkým akceleracím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem po servise na příznaky hučení levého kola. Příjmací technik na Jarově řekl, že jde na 99%o silemblok na převodovce. Druhý den vyměnili a po cestě domu byl klid. Žádné hučení, chrčení nic. Doufám, že už to bude v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám opraveno. Nebyla to jen ložiska v diferáku, měnilo se i ložisko na hnacím hřídeli - to způsobovalo problémy podobné dvouhmotovému setrvačníku.  Celá převodovka byla rozhozená, nově se vymezovaly vůle podložkami. Nechal jsem vyměnit i spojkové ložisko. Takhle perfektní to auto nebylo ani při koupi s nájezdem 20k. Spojkový pedál má naprosto hladký chod, dříve mi po zahřátí vrzal a drhnul. Auto je absolutně tiché, na volnoběh vůbec nic nerachotí. Při akceleraci už nevibruje a neškubne při sundání nohy z plynu. Ovládání spojky je bezchybné, dříve byla kousavá a myslel jsem, že neumím řadit. Prostě všechny problémy jsou pryč. Podle technika jsem závady nemohl způsobit jízdním stylem. Celková cena opravy byla cca 17000 Kč. A se*e mě, že to auto funguje mnohem lépe, než když bylo nové. Tohle auto si nechám, ale se Škodovkou končím. Oprava proběhla v autorizáku a na špičkové úrovni - bál jsem se, že bude převodovka po složení hlučná. Když bude zájem, zveřejním jméno servisu.

 

Později sem hodím seznam vyměněných dílů.

Editováno: , autor: mandido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, mám OIII 1.2TSI 77 kw 38 kkm a měl jsem stejný problém - hučení z přední nápravy, při zatočení doprava hluk zesílil doleva nic. Auto je v záruce, tak jsem to reklamoval. Vyměnili pravé ložisko a pořád to bylo stejné. Tak nová reklamace s doporučením (poučen z tohoto fóra), aby kontaktovali výrobce. Takže vyměnili ložiska v diferenciálu a je ticho. Doufám, že to vydrží zatím jsem najel jen pár kilometrů. Jinak na autě už v rámci reklamace vyměnili nefunkčí. nezávislé topení a při garanční prohlídce nastavovač vačkového hřídele. (taky se tady o tom hodně píše)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím Vás, rozhodl jsem se přispět mou zkušeností s vozidlem OC III 1,6TDI 77 KW combi 10/2013 najeto 122 000 Km. Začalo to divným zvukem při zatočení volantem doleva, spíše drhnutím nebo nějak tak. Pokud vozidlo stálo a točilo se volantem na místě vše bez problému, dále při vysoké rychlosti bez problému. Ideálně se to projevovalo při projíždění kruhových objezdů. No nic, začal jsem číst recenze, zkušenosti kámošů atd. Bylo mi doporučeno zkontrolovat přední ložiska, kloubovky, tlumiče, uložení tlumičů, silentbloky př.nápravy, kosti, sbíhavost, pneumatiky, elektrony a nebudu dál pokračovat. Jelikož mám vozidlo ještě v záruce 4 roky nebo 150 000 Km a servisuju ŠKODA. Odvezl jsem to do servisu a čekal co bude. Vozidlo bylo v servise celý den a volal mi technik, že je vše v pořádku, že na nic nepřišli tak psal email do Boleslavi jestli nemají nějakou zkušenost. Na druhý den mi volal, že vozidlo opraveno, bylo to uložení převodovky levé. Vše vyměněno a opraveno zdarma, což mě velmi potěšilo. Pokud má někdo stejný problém, rád jsem přispěl. 

 

Mirek

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...