Přejít na obsah

Vymena oleja v neautorizaku pri cca 8000km - olej. filter?


PetoF1

Doporučené příspěvky

Zdravim.

 

znamy ma nove auto, par mesacne, motor 1,2 tsi 77kw.
uz len kvoli tomu chce menit olej cca po 8 000km po zabehu.. /u znameho v neautorizaku, ale tak aby na to servis neprisiel/.
predpoklad je ze si auto s longlife olejom servis vypyta pri 20 000km, on ale chce menit olej skor

pozrel som aky tam ma olejovy filter, ze mu kupim rovnaky, a v servise mu to vymenia bez toho, aby to zistili, ale problem.
v aute ma origo VW filter VW 03C115561D, cierny.
76055eu-960.jpg

pracne som hladal na nete tento filter /nema ho skoro nikto/, lebo uz ho nerobia, ale iba nahradu zan a to VW 03C 115 561H
Cize, uz nieje Dckovy, ale Hckovy.
Napriek tomu som v autokelly nasiel Dckovy, objednal ho, na krabici je prelepeny nazov VW 03C115561H na VW 03C115561D. Po vybaleni na mna cumi VW 03C115561H, napriek tomu ze som objednaval VW 03C115561D.
Farbu ma uz ale sivu.
m-yEcXFQ7zjYdqKoSe8mb9A.jpg
Este pochopim ze technik nebude sledovat pismenka, ale ked mu pojdu rovnake auta na servis s ciernym a zrazu dojde auto so sivym, nebude to podozrive? Predpokladam ze vyrobca este aj teraz dava cierne /isto ich ma na sklade vela../

To je ale sumafuk, asi to nema zmysel vraciat, kedze Dckovy sa uz asi fakt neda vobec dostat,

Otazka: myslite si, ze servis autorizovany moze prist na zaklade nejakeho supisu na to, ze vo vyrobe tam namontovali VW 03C115561D a pri vymene tam bude sivy VW 03C115561Hckovy? Znamy nechce isto prist o zaruky mobilit a pod. 

Alebo kaslat na samovolnu vymenu a pockat na interval az ked sa rozsvieti? Po forach som cital ze ludia s tym motorom menia olej po 5000km zabehu pre istotu.

 

 

Samozrejme, ze sa bavime o olejovom filtri ktory ak dame pri vymene pri 8000km, servis autorizovany ho bude "vidiet"uz pri planovanej vymene ktoru nariadi palubny PC.

Editováno: , autor: PetoF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen malá poznámka, tak trochu OT a přeci ne: pokud autorizovaný servis bude aspoň trošku slušný a vstřícný, nemělo by mu vadit, že na výměnu pojede dřív, než ho tam pošle palubák. Já měnil při necelých 10tkm a to jsem měl proměnlivý interval. Měl jsem i vlastní olej. Platil jsem jim jen filtr (H) a práci. Zapsáno do servisky a neřekli ani popel, dokonce souhlasili, že motoru to vůbec neuškodí, naopak. S mobilitou nemá předčasná výměna olej nic společného, potvrzuje se poprvé až při první prohlídce po dvou letech.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

zdravim. tiez riesim podobny problem.

 

momentalne mam na aute zhruba 4500km. Rozmyslam, ci mam olej vymenit pri 5000km a potom podla palubnej PC pri 20 000km, aleo radsej pri 10 000km a pri 20 000km. Jeden znamy ma nastrasil, ze ak si dam olej menit v neautorizaku, tak v pripade ze bude problem s motorom pocas doby, kedy tam bude olej meneny v neautorizaku, ze skoda si dokladne zanalyzuje motor, olej filter a pod. a ze mi mozu zrusit zaruku a ani neopravit motor.

 

Je mi jasne, ze ak sa nic nestane, nemam sa coho bat. Ale, co ak bude problem, a servis bude riesit so skodou, ci tam nebol neodb. zasah? Alebo, na CBZB vyroba 12/2014 uz poskodenie rozvodov a ine problemy pri 5 000 - 20 000km problemy niesu na 100%? :) :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známy nevie čo hovorí  , normálne kúp originál filter , nový vypušťák a zodpovedajúci kvalitný olej , nikto nič nespozná ... A ak chceš mať pokoj v duši daj to vymeniť v autorizáku s vlastným olejom , to môže stáť max. 15eur vrátane likvidácie starého filtra a oleja ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...