Přejít na obsah

Žárovky H15, H8 a H7 v LED provedení


Lukas234

Doporučené příspěvky

@HlouchyJR

Nemáš pravdu v tom, že se verze nedělala.

Sám jsi zde postunul odkaz na žárovky, které jsou na trhu už přes dva roky:

 

https://www.amazon.de/dp/B08DNZMC11/ref=mp_s_a_1_4?adgrpid=76125643894&gclid=CjwKCAjw5P2aBhAlEiwAAdY7dIybZtBBevPajo26-GJDrUiHXTowzafzKQyc-JdCeGcck8eJDLlgwhoCyMsQAvD_BwE&hvadid=378861480414&hvdev=m&hvlocphy=1003797&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=10815616864677097286&hvtargid=kwd-4158085380&hydadcr=4728_1914695&keywords=osram+nightbreaker+h7&qid=1667279625&qu=eyJxc2MiOiIzLjEyIiwicXNhIjoiMi40MiIsInFzcCI6IjIuMTMifQ%3D%3D&sr=8-4

 

Předpokládám že máš na mysli tyto žárovky:

https://www.alza.cz/auto/ledriving-hl-intense-350-h7-h18-12v-d7437416.htm

Ale ty nejsou stejné i když tak na první pohled tak působí.

 

Které víceméně asi nové budou ale nejsou stejné jako ty ve tvém odkazu (které jsem zkoušel).

Předpokládám že tě zmátl vzhled žárovky a dost jednoduchý název žárovky (kód je pak jiný). Ano mě taky a proto vycházím z toho že se od modelu, který byl homologovaný pouze pro DE, nebude od nové verze zásadně lišit a proto tvrdím že budou stát za vyliž polevu.

 

Kupte si pořádné halogeny nebo si připlaťte za pořádná světla. Ty LEDky v dešti, v mlze nebo i při blbé mokré silnici prostě svítí úplně nahovno.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@15degren

ano, ale už 2 roky se vyrábí, prodává a v DE byla homolohovaná jedna a tatáž verze s 1500lm, verze na 2000lm s homologací v DE se nikdy nedělala ( nebo pošli odkaz na ni). Jinak z DE jsem na tyhle ledky slysel jenom chválu, tak uvidíme jak na tom budou. Taky zalezi v jakem autě si je zkoušel. Existuje důvod, proč např pro O2 se tato ledka homologovat nebude, protože v ni svítí mizerně. Zalezi proste i na světlometu, do ktereho ji das

Editováno: , autor: HlouchyJR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, beuticek napsal:

Přesně. Udělám si svoje srovnání (mám tam teď Osram NB Laser). Pak se vyjádřím. Teď to nemá cenu komentovat. 

Přesně tyto NB laser jsem míval a každé 3-4 měsíce odešla. Ledky mám již rok, žádnou chybu nehlásí, úplně bez poruchy, nikoho neoslňují, značky jsou na delší vzdálenost lépe viditelné, svítí více i do boků, technická bez problémů ale hlavně celkově lépe svítí. Životnost halogenek 250 h. a LED odhadem až 30 000 h, takže i ekonomický výhodnější. Tolik mé shrnutí po ročním používání.

Editováno: , autor: MaraH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, HlouchyJR napsal:

já už je mam v autě, podle zdi mají stejnou linku jako žárovky, nehlásí chybu a svítí krásně bíle. až padne tma, pojedu je vyzkoušet

Jaké u nich máš H15ky? Tyto, aby to svítilo bíle i při potkávacích při tom nízkém proudu v H15? https://www.obautodily.cz/led-zarovka-osram-h15-ledriving-hl-easy-2-ks-14436cz2410/   Nebo jaké máš H15? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to teď projel a musím říct, že oproti Osram NB Laser tak pokrok vidět je, hlavně bílá barva světla je na oci mnohem příjemnější a jas je také někde jinde. ALE tyhle žárovky vám ze světel Led Matrix opravdu neudelaji, porad to bude parabola, takže je důležité na ty ledky nemít přemrštěné očekávání 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, HlouchyJR napsal:

Tak jsem to teď projel a musím říct, že oproti Osram NB Laser tak pokrok vidět je, hlavně bílá barva světla je na oci mnohem příjemnější a jas je také někde jinde. ALE tyhle žárovky vám ze světel Led Matrix opravdu neudelaji, porad to bude parabola, takže je důležité na ty ledky nemít přemrštěné očekávání 😉

Uměl bys říct, jak si tyhle LED žárovky vedou v porovnání s běžnýma LED světlama v OIIIFL?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

úplně přesně to nedokážu porovnat, s O3FL jsem v noci nejel, mám par jízd jen se Supem 3FL, ale tam ty matrix jsou zase někde jinde.

ale obecně je to proste kříženec ledky a žárovky, jas oproti origo ledkam je pořád nižší, ale lepší než u žárovek, nemají ostrý přechod světlo-tma. Spis bych to porovnával s levnýma ledkama jako třeba v F3FL, ty lepší ledky ve vyšších třídách mají svítivost někde jinde a taky proto vyžadují ostriky atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, 15degren napsal:

S žádnými továrními LED to nejde porovnat, protože pořád je to ohraničená parabola, bude to svítit pořád stejně jako s halogenem, světlo možná bude jasnější, ale dál nebo víc do boku prostě neuvidíš, jinak bys oslňoval.

Že to svítí dál neříkám. Jen bíle světlo a reflexní vrstva na značkách (jakákoliv reflexní vrstva) znamená, že ji jasně vidíš z větší vzdálenosti. To samé zvěř i cyklisty vidíš dříve. Do boku to svítí  lépe(více) a za tím si stojím. Je lépe vidět mezi porost vedle silnice ( opět třeba zvěř v lese i chodce na chodníku). U halogenek to nejvíce svítilo středem na jízdní pruh před auto a za krajnici postupně zeslabovalo osvětlení. U LED se to děje mnohem méně. Navíc někde jsem četl, že často LED světla u FL se rosí zevnitř. Na mých se to nerosí a to parkuji venku.

Editováno: , autor: MaraH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, HlouchyJR napsal:

Tak jsem to teď projel a musím říct, že oproti Osram NB Laser tak pokrok vidět je, hlavně bílá barva světla je na oci mnohem příjemnější a jas je také někde jinde. ALE tyhle žárovky vám ze světel Led Matrix opravdu neudelaji, porad to bude parabola, takže je důležité na ty ledky nemít přemrštěné očekávání 😉

Nemas nekde fotku jak svetlo vypada u zdi ? Linku jako u klasickej ledek z vyroby to neudela co ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, beuticek napsal:

To je mi jasný, nedělám si iluze. Jinak už jsou na autě, večer se pojedu projet. Nastavení světel se mi taky nezměnilo,tak jsem zvědavej. 

nezapomeň vylepit na oba světlomety ty štítky a poradně to odmasti, ať se ti časem neodletí. Bez nich tam ty ledky být nesmí a zároveň bude problém získat nové štítky bez koupě další sady, Osram si to hlídá aby si je tam nelepil každý s ledkou z ciny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...