Přejít na obsah

1.4 16V 55 kW - zvýšení výkonu


F.I.N.A.L

Doporučené příspěvky

Kokes, Houmr: tak panove, to jestli to bude fungovat, tak to prave zjistuji, ale jestli to bude fungovat, o cem jsem presvedcen, tak pak myslim budete se propadat hambou a priznate, ze mel nekdo pravdu.

Jestli to bude naopak, priznam rad, ze jsem se mylil....

podla mojho usudku to funguje asi nasledovne lambda pred katalyzatorom ziskava udaje o emisiach a porovnavaju sa s lambdou za katalyzatorom. udaje o emisiach na lambde za katalyzatorom musia byt nizsie ( samozrejme su tam nejake tolerancie ) ak nie su tak to vyhodi a hlasi chybu. potom by tam katalyzator nemal vyznam. ale ak je to inak tak sa necham velmi rad poucit. jasne daj vediet ci to ide.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, rozhodnul jsem se, ze s tim vykonem neco udelam, a zadny soft uz na to nedam. Takze borec me u toho mereni vykonu rikal, ze katr a stredni dil vyfuku pryc, at je to pruchozi. Takze mam vymysleno, ze to hned za svodama riznu a dam do zadu az vyfukum jen trubku, chci to udelat, aby byla mozna vymena na STK atd.

Takze delal to nekdo z vas? zvyseni vykonu neni jiste, ale je to za malo penez a hned po montazi jedu na valce to zmerit...

toto naozaj nechapem mas 1,4 16V 55kW (povodne) chipujes to, teraz ides rezat vyfuk len pre par kW a nakoniec zistis ze to ma prd. inak s vyroby to uz ma samo o sebe 60kW. a ty tu ides vyhadzovat katalyzator, ved co po emisiach ze. aj tak to nie je ziadny drak motor a ani toto ti nepomoze lebo ked to nalozis tak to pojde zase tak ako predtym. alebo si myslis ze v praxi ta tych 5kW a 3Nm spasia. ked uz tak si kup 1,4 16V 74kW a ten pojde lepsie ako to tvoje po upravach. alebo rovno 1,9TDi alebo 2,0MPI ked chces aby to slusne jazdilo.

Ja myslim, ze pro nejakych 5 kW by tu nekteri delali kdo vi co, aby jim to tam pridalo..

A jak to mam jako udelat s jinym motorem, nevis? Do tohoto auta jiny motor nez 55 nedam, kvuli technicke a to je mnohem vetsi probrel nez nejake emise, nemyslis?

A ze bych zrovna tedka byl ve fazi koupi noveho auta, tak to ani nahodou....

pises tam, at si tam hodim V-power racing. Uz jsi ho nekdy tankoval? Ja jsem ho tam parkrat mel, treba na ikruh nebo tak na projeti a rekl bych NICCCCC

No a jinak, kde je ve Vas panove trosku toho tuneni, vy by jste vsechno resili originalnim prislusentvim SKODA a zvysovani vykonu pomoci vymeny auta....Chtelo by to jiny pristup na vec, nemyslite?

Grygy, FUGAS: diky za plodne prispevky... zkusim nad tim zapremyslet a vymyslet to nejak ;)

Nevím jestli kuchání výfuku je tuning,myslel jsem že tohle období už je pryč stejně jako tuning z doplnků od benzínky.To že dáš pryč tlumiče výfuku bude mít za následek akorát hroznej rachot a vysokou spotřebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite sa to bude dat nejak spravit, dzim palce nech sa ti to podari.

Vies kto nic neskusi nic nebude mat a ked sa to podari tak potom si mozes kludne povedat ze si nieco zmakol a nekecal do prazdna.

Velmi jednoduche je povedat ze ked chces mat vykon tak predaj fabcu a kup si ferrari a nebude problem na STK.

Su taky ktory sa aspon o nieco snazia a su taky co si hned povedia ze to nestoji za to, ze to je pracne atd...a vedia hned vsetko ofrflat namiesto toho aby to aspon vyskuali.....

Ja som tiez jeden s tych co aspon skusi namiesto toho aby sedel doma na zadku, takze viem o com hovorim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já teda někdy nestačím čumět :palec2:

tady se někdo ptá na úpravy a vy místo toho aby jste mu poradili tak každej druhej napíše ať si koupí nový auto a vykašle se na úpravy tak se na to vyserte a vůbec sem nepiště :palec2:

né každej má na nový a proč vůbec o čem by to všechno bylo tuning atd. když ne bez práce bez navrhování a bez zkoušení!

mám taky 1.4 55KW a teď momentálně nemám prašule ani na jednoduché úpravy, ale tohle téma mě taky zajímá ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já teda někdy nestačím čumět :palec2:

tady se někdo ptá na úpravy a vy místo toho aby jste mu poradili tak každej druhej napíše ať si koupí nový auto a vykašle se na úpravy tak se na to vyserte a vůbec sem nepiště :palec2:

né každej má na nový a proč vůbec o čem by to všechno bylo tuning atd. když ne bez práce bez navrhování a bez zkoušení!

mám taky 1.4 55KW a teď momentálně nemám prašule ani na jednoduché úpravy, ale tohle téma mě taky zajímá ;)

ja nemam nic proti slusnemu tuningu. ale ked tu spominas 1,4 55kW tak ju mam doma. niekto tu pisal ze uvazoval nad prekopanim 55kW na cca 85kW. ked vymenoval co svetko chcel vymenit a stalo by ho to cca 50tis. tak mi nepovedz ze nie je lepsie predat to auto a kupit 2,0 MPI 85kW, ktory uz v zaklade pojde lepsie ako tunena a to nehovorim o tom ze tie fabky 2,0 su predavane v jednych s najvyssich vybav takze nie len ze ziska vykon ale aj vybavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, co me podporujete diky...aspon par lidi se najde... a vim o cem mluvite..

Houmr: chlape, ja ti to zkusim vysvetlit, protoze jelikoz jsi nejak netunil auto, tak asi nevis o cem je rec.... Kdyby jsi nekdy predelaval auto, tak tam je spousta uprav, ktery jen tak neprehodis a stravil jsi na nich milion casu. priklad: hudby, predelavani interieru, exterier, a ruznych milion veci...

Takze dle tebe chces vykon, kup silnejsi. Takze dal, chces jiny interier, kup jiny auto s tim interier... atd... myslim, ze nemusim pokracovat a kazdy rozumny clovek pochopi, o cem je rec... Takze zvysovat vykon, pres vymenu auta nehodlam, rozumis????!!!!

A ten kroutak... o tom chiptuningu jsem toho dost napsal, mel by jsi si to precist v sekci vase auta. Takze pak by jsi vedel, co se asi deje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, co me podporujete diky...aspon par lidi se najde... a vim o cem mluvite..

Houmr: chlape, ja ti to zkusim vysvetlit, protoze jelikoz jsi nejak netunil auto, tak asi nevis o cem je rec.... Kdyby jsi nekdy predelaval auto, tak tam je spousta uprav, ktery jen tak neprehodis a stravil jsi na nich milion casu. priklad: hudby, predelavani interieru, exterier, a ruznych milion veci...

Takze dle tebe chces vykon, kup silnejsi. Takze dal, chces jiny interier, kup jiny auto s tim interier... atd... myslim, ze nemusim pokracovat a kazdy rozumny clovek pochopi, o cem je rec...  Takze zvysovat vykon, pres vymenu auta nehodlam, rozumis????!!!!

A ten kroutak... o tom chiptuningu jsem toho dost napsal, mel by jsi si to precist v sekci vase auta. Takze pak by jsi vedel, co se asi deje...

ano chapem ta ze ho mas vysperkovane a mas k nemu citovy vztah. ani ja by som teraz nevymenil za obdobne auto lebo mi nejako prirastlo k srdcu.

ja som myslel ze na zaciatku ked si ho kupoval ci si neuvazoval tym smerom ze kupit vykonnejsie ( samozrejme ak nebol limitom peniaze )

ja nemam nic proti tomu ako to mas spravene nahodou ja takychto ludi obdivujem ked to maju pekne spravene -_-

pred nimi davam klubuk dole

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, co me podporujete diky...aspon par lidi se najde... a vim o cem mluvite..

Houmr: chlape, ja ti to zkusim vysvetlit, protoze jelikoz jsi nejak netunil auto, tak asi nevis o cem je rec.... Kdyby jsi nekdy predelaval auto, tak tam je spousta uprav, ktery jen tak neprehodis a stravil jsi na nich milion casu. priklad: hudby, predelavani interieru, exterier, a ruznych milion veci...

Takze dle tebe chces vykon, kup silnejsi. Takze dal, chces jiny interier, kup jiny auto s tim interier... atd... myslim, ze nemusim pokracovat a kazdy rozumny clovek pochopi, o cem je rec...  Takze zvysovat vykon, pres vymenu auta nehodlam, rozumis????!!!!

A ten kroutak... o tom chiptuningu jsem toho dost napsal, mel by jsi si to precist v sekci vase auta. Takze pak by jsi vedel, co se asi deje...

ano chapem ta ze ho mas vysperkovane a mas k nemu citovy vztah. ani ja by som teraz nevymenil za obdobne auto lebo mi nejako prirastlo k srdcu.

ja som myslel ze na zaciatku ked si ho kupoval ci si neuvazoval tym smerom ze kupit vykonnejsie ( samozrejme ak nebol limitom peniaze )

ja nemam nic proti tomu ako to mas spravene nahodou ja takychto ludi obdivujem ked to maju pekne spravene -_-

pred nimi davam klubuk dole

Aha, takze vis jak se vec ma... takze budem doufat vsichni, ze se to nepose.... a vyjde to, jak ma -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...